Προς το περιεχόμενο

Οι συνδρομητές του Google Fiber λαμβάνουν αυτομάτως πρόστιμα για πειρατεία


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

με 50αρα είναι 3-3.5 ώρες περίπου και όταν με το καλό πέσει έγκριση από την ΕΕΤΤ για Vectoring θα μειωθεί στο μισό μιας και θα βγει 100αρι πακέτο...

Ισχύει. Εγώ στη περιοχή μου έχω μέχρι 30άρι διαθέσιμο.. και πάλι καλύτερο από το δήθεν 24άρι που κλείδωνε στα 15 :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 82
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Super Moderators

Επειδη τα εχω χασει λιγο….. ποιο ειναι to max down speed απο τους isp's στο Greece ?

vdsl/fttc 50mbps, cable 120mbps, ftth 150mbps(πιλοτικό)...

 

την μεγαλυτερη κάλυψη από αυτά τα 3 την έχει το VDSL/FTTC

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1. ελπίζω να αναγραφόταν στους όρους χρήσης του Google Fiber ότι οι πελάτες θα τρώνε πρόστιμα από ...μια τρίτη ιδιωτική εταιρεία (τραγικό!)

 

2. Το μπακάλικο του κυρ-Παναγή και οι μικρομεσαίες επιχειρήσεις των 10-20 ατόμων (συντριπτική πλειοψηφία στην Ελλάδα) έχουν άμεση ανάγκη από 1Gbps...

 

3. Για μεγαλύτερες επιχειρήσεις, υπάρχουν και τα μισθωμένα κυκλώματα και τα ασύρματα links (155Mbps ανά link). Στο σύντομο μέλλον θα υπάρξει και vectoring στο VDSL.  Αυτό έλειπε να περιμένουμε τη Google να μας βάλει Internet...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχω καταλάβει, η Google έχει μια παράνομη υπηρεσία και αντι να βρει αυτή το μπελά της διαβιβάζει απλά τα προστημα από τα πνευματικά δικαιώματα; Τι λογική είναι αυτή;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι όντως, γιατί η πειρατεία στις Ηνωμένες πολιτείες σαρώνει... και δίκτυα όπως το Google Fiber χτίζονται για να βοηθήσουν τους καημένους τους πειρατές να κατεβάσουν πιο γρήγορα....

Όχι δεν σαρώνει απλώς είναι στην top 5άδα για την πλάκα της. Να έχει μία καλή θέση κάπου βρε αδερφέ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι δεν σαρώνει απλώς είναι στην top 5άδα για την πλάκα της. Να έχει μία καλή θέση κάπου βρε αδερφέ.

Ειρωνικά το είπα :)

Και δε μιλούσα για Λατινική Αμερική (εκεί όντως γίνεται χαμός) αλλά για ΗΠΑ (North Amerca).

 

Αν και παλιό, μπορείς να έχεις μια εικόνα από αυτό το γράφημα:

graph-regionrates.gif

 

Και η Ευρώπη θα ήταν ακόμη πιο κάτω αν δεν ήμασταν και εμείς να ανεβάζουμε το μέσο όρο :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι πρόβλημα να έχουν οι αμερικάνοι ρε παιδιά;

Το επίπεδο διαβίωσης που έχουν εκεί δεν έχει καμία σχέση με Ελλάδα.

Εμείς είμαστε μπροστά τους τριτοκοσμικοί.

Οι μισθοί τους είναι πολλαπλάσιοι από τους δικούς μας και τα προϊόντα κοστίζουν υποδεκαπλάσια από τα δικά μας.

Λέτε να τους είναι πρόβλημα να αγοράζουν-νοικιάζουν κάθε ταινία-παιχνίδι που θέλουν;

Σιγά μην μπουν στον κόπο να το κατεβάσουν.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχω καταλάβει, η Google έχει μια παράνομη υπηρεσία και αντι να βρει αυτή το μπελά της διαβιβάζει απλά τα προστημα από τα πνευματικά δικαιώματα; Τι λογική είναι αυτή;

Η Google ειναι ο παροχος (πχ. ΟΤΕ), οταν καποιος κατεβαζει μια ταινια παει η Φινος Φιλμς και λεει στον ΟΤΕ "η ταδε ip κατεβασε τον Ζηκο, απο πειρατικο site" και οι ΟΤΕδες στελνουν ενα mail στον κατοχο της ip και λενε το πρωτο mail. 

Οι εταιριες ομως στο Αμερικα στελνουν και ενα δικο τους, τσαμπουκαλιδικο, mail που λενε οτι "για να μην τρεχουμε στα δικαστηρια θα μας σκασεις Χ$", το οποιο ομως mail οι παροχοι, συνηθως, ΔΕΝ το στελνουν στους πελατες. Ε, η Google το στελνει κανονικα και οι δικοι μας το εχουν "μεταφρασει" σαν προστιμο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου τη δινουν αυτοι οι μεσαζοντες (εταιρειες) που κερδοφορουν απο τα λεγομενα "πνευματικα δικαιωματα" λες και το "πνευμα" μπορει να γινει εμπορευμα!

τωρα με την τεραστια εξαπλωση του ιντερνετ θα πρεπει ολοι οι καλλιτεχνες δημιουργοι να γινουν οι ιδιοι μανατζαρεοι του εαυτου τους και να διαθετουν τα "προιοντα" τους οπως κρινουν εκεινοι!

λες και η τεχνη μπορει να κοστολογηθει, αλλα καπως να ζησουν και οι δημιουργοι. 

καποιοι το κανουν ηδη και αν θελουν να βγαλουν τα προς το ζην και οι μεσαζοντες, τοτε ας γινουν και οι ιδιοι δημιουργοι!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

άλλος δήμος όμως, επίσης η κάλυψη δεν είναι καν μια ντουζίνα τετράγωνα κι οι συνδρομητές τρεις κι κούκος, ζήτημα να έχουν εμφανιστεί 2-3 στο adslgr...

H καλυψη ειναι μικρη το ξερω, (βλεπε εικονα) αλλα απο το τιποτα κατι ειναι και αυτο. Οι συνδρομητες το οτι ειναι λιγοι δεν μου λεει κατι, μην βλεπεις τωρα εδω εμας που γουσταρουμε ταχυτητες για διαφορους λογους, ο μεσος Ελληνας κ με 8mbit downspeed και 0.5mbit upspeed χαρουμενος ειναι.FTTH%20N.Smyrni%20Building%20Coverage__.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

ουσιαστικά τπτ είναι, πιλοτικό τόσα χρόνια, με απειροελάχιστο ενδιαφέρον από τους κατοίκους και μηδενικές ελπίδες για επέκταση...

 

όχι βέβαια ότι θα υπήρχαν περισσότερες ελπίδες αν υπήρχε μεγαλύτερο ενδιαφέρον, η Forthnet δεν έχει λεφτά για τέτοιες επενδύσεις σε μεγάλη κλίμακα...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κάποιοι μάλλον δεν έχετε καταλάβει οτι το φοβερό στο google fiber δεν είναι η ταχύτητα κατεβάσματος αλλά ανεβάσματος ...ουσιαστικά εταιρίες σαν την netfix μπορούν να streamaroun ακόμα και 4Κ απροβλημάτιστα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κάποιοι μάλλον δεν έχετε καταλάβει οτι το φοβερό στο google fiber δεν είναι η ταχύτητα κατεβάσματος αλλά ανεβάσματος ...ουσιαστικά εταιρίες σαν την netfix μπορούν να streamaroun ακόμα και 4Κ απροβλημάτιστα

την ειπες :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...