Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v1


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Η Nintendo υπολογίζει 20 εκατομμύρια κονσόλες, η Foxconn 10 με 12.

Τέλος του πρώτου τριμήνου ακούγεται οτι ξεκινά η παραγωγή (ας λέμε άνοιξη να 'μαστε μέσα).

 

Πάντως και παλιότερα είχε ακουστεί το παραπάνω για την παραγωγή, με την κυκλοφορία να είναι κάπου τον Ιούλιο.

Λίγο μετά την αποκάλυψη στην Ε3.

 

Gotta love rumors!! :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 13,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μόνο που έχει τα έσοδα των DS και 3DS, δεν χρειάζεται κάτι άλλο η Nintendo.

Οικονομικά για να μπεί μέσα, έχει πολύ μέλλον..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποσα δις εχει στην ακρη?????

 

Καλα μην ορκιζεσαι φιλε.. Αλλο ενα μπλουμ με το ΝΧ και να δω μετα νεα κινηση.. Αφου εχει τοσα δις..

 

Πάνω από 12 δις. Δεν είναι θέμα να ορκιστούμε, είναι γνωστή η οικονομική της κατάσταση ότι πάει καλά και ας πέρασε ένα διάστημα στο χάσιμο. Και μπλουμ να κάνει με ΝΧ πάλι έχει μπόλικα για να ξεκινήσει κάτι νέο. 

 

Η nintendo θα τα παίξει όλα για όλα όταν θα αποφασίσει να το παίξει συμβατικά τύπου Sony και Microsoft. Απλά θα βγάλει ένα "τυπικό" μηχανάκι που θα παίζει παιχνίδια όπως και οι άλλες. Οταν θα τη δεις να κάνει αυτό τότε πάει να τα παίξει όλα για όλα. Μέχρι να γίνει αυτό μπορεί να κοιτάει το διαφορετικό συνέχεια και να ψάχνει τη νέα κότα με τα χρυσά αυγά επ' αόριστον. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόνο που έχει τα έσοδα των DS και 3DS, δεν χρειάζεται κάτι άλλο η Nintendo.

Οικονομικά για να μπεί μέσα, έχει πολύ μέλλον..

 

πάνω απο τα ds-3ds για τη νιντυ αυτή τη στιγμή ειναι τα amiibos. πουλάνε σαν τρελά και εχουν το περισότερο κέρδος απο τα αλλα προιόντα της.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτή η μάστιγα πρέπει να τελειώνει όμως. Ελπίζω στον σύντομο θάνατο των amiibo για να γλυτώσουμε και να μπουν και πάλι τα λεφτά της εταιρίας εκεί που πρέπει.  

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@socratis

Σωστός τα ξέχασα εντελώς.. Ίσως επειδή έχουν να φέρουν ελλαντα αρκετό καιρό.. :P

 

@ikaruga

Προσωπικά ήθελα τέτοιες φιγούρες απο το Melee ακόμα. Συμφωνώ οτι το έχουνε παρακάνει, αλλά μερικά είναι φοβερά!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η υλοποιηση των amiibo ειναι λαθος.Εγω προσωπικα δεν εχω προβλημα.Εχω δυο ηδη samus και mario.Ενω τα ανιψια εχουν κανα 15αρι.Παντως αν πουνε με την αγορα ενος amiibo π.χ της samus δωρο απο την virtual console ενα παιχνιδι metroid οποιο θες.Ετσι εχει και την φιγουρα και ενα παιχνιδι.Αν το κανει αυτο ειδικα με το nx πιστευω θα κερδισει ακομα περισσοτερο στις πωλησεις amiibo.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

^Μια απο τα ίδια.. Δύο Samus, δύο Mario και ένας Luigi που μου κάναν δώρο.

Θέλω όμως Mewtwo απεγνωσμένα! Και φυσικά 8bit Mario για τα 30 χρόνια.. και Game n Watch.. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οπως και να εχει το εχουμε πει και πιο παλια οτι με την εν λογω ανακοινωση της κονσολας και ειδικα του hardware και της τιμης του,εχουν να πεσουν πολλα γελια αυτο ειναι το μονο σιγουρο. Υπομονη μεχρι τον καλοκαιρι κοντα φανταζομαι. 

 

Επισης για τα παραπανω που γραφετε περι Shipped κλπ βαζετε και κανενα link γιατι η παραπληροφορηση πεφτει συννεφο...


Να δουμε και με το ολο θεμα με την Nortec τι θα γινει και ποιοι θα φερουν και αν φερουν την εν λογω κονσολα. Στην Ελλαδα πολυ δυσκολα δυστηχως τα πραγματα για την nintendo πριν καν ανακοινωθει η κονσολα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οι εποχές που η νιντέντο ζούσε απο το ds/3ds πέρασαν, το mobile gaming έχει σαρώσει το φορητό gaming, νέο handheld να βγάλει θα πάει άπατο είναι αν δε συνδιαστεί με main console ταυτόχρονα. κάτι ξέρει με το nx και πάει σε κάτι ενιαίο . η νιντέντο δε θα ζήσει απο το hardware αλλα απο το software και θα έχει και άποιρα κέρδη αν το εκμεταλευτεί σωστά

άποψη μου όταν δει τι λεφτά θα βγάλει με το pokemon go τότε θα γίνει η τεράστια στροφή ,θα δούμε μεταφορές pokemon/mario/fire emblem σίγουρα στα κινητά. ένα fire emblem για κινητά με όλους τους χαρακτήρες όπως το ffrk θα έκανε πανικο (όχι όσο το πόκεμον φυσικά. εκεί θα γίνει της πόπης αν είναι σωστό)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το μονο σιγουρο ειναι οτι τα βλεμματα θα πεσουν στο hardware της κονσολας και στην τιμη της. Μετα το ολο θεμα με το Wii U εχει αποκτησει και κακη φημη που δεν ειναι και οτι το καλυτερο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Τι σημαίνει θα πάει «απίστευτο είναι» ένα νέο φορητό της Ν; Δεν ισχύει αυτό. Αυτή τη στιγμή που μιλάμε το 3DS είναι η πιο καλοπουλημένη κονσόλα. Σε κάθε περίπτωση το ΝΧ θα είναι handheld/console combo. Αλλά και μόνο φορητό να είναι, πάλι θα ξεσκίσει στις πωλήσεις όπως και να έχει. Το mobile gaming δεν συγκρίνεται με το handheld gaming για όλους τους γνωστούς λόγους, μην τα ξαναλέμε. Όπως το PC gaming δεν συγκρίνεται άμεσα με το console gaming, για όλους τους γνωστούς λόγους.

 

Επίσης, δεν υπάρχει καμία περίπτωση να δούμε κανονικό pokemon/fire emblem/mario/zelda σε κινητά. Άποψή μου.

 

εντιτ: Όπου «απίστευτο είναι» = apato. Δεν την παίρνει την λέξη για κάποιο λόγο.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι σημαίνει θα πάει «απίστευτο είναι» ένα νέο φορητό της Ν; Δεν ισχύει αυτό. Αυτή τη στιγμή που μιλάμε το 3DS είναι η πιο καλοπουλημένη κονσόλα. Σε κάθε περίπτωση το ΝΧ θα είναι handheld/console combo. Αλλά και μόνο φορητό να είναι, πάλι θα ξεσκίσει στις πωλήσεις όπως και να έχει. Το mobile gaming δεν συγκρίνεται με το handheld gaming για όλους τους γνωστούς λόγους, μην τα ξαναλέμε. Όπως το PC gaming δεν συγκρίνεται άμεσα με το console gaming, για όλους τους γνωστούς λόγους.

 

Επίσης, δεν υπάρχει καμία περίπτωση να δούμε κανονικό pokemon/fire emblem/mario/zelda σε κινητά. Άποψή μου.

Συμφωνω με Malthador.Δηλαδη παιδια πραγματικα πως θα παιξεις mario και zelda στα κινητα?Ειδικα ο Mario που ο ελεγχος του mario ειναι το παν.Εδω ειχα βαλει emulator nes στο κινητο και δεν παιζοταν με τιποτα.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...