Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v1


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ας πει και κατι που δεν γνωριζουμε ηδη ομως :)

Καλά. Ναι. Το προφανές είπε. Απλά ο φίλος είχε παραθέσει τη μισή δήλωση. Στις υπόλοιπες εκτιμήσεις του Pachter είναι ότι το ΝΧ θα κοστίζει 299$.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 13,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Για να κοστιζει παραπανω το Nx πρεπει να εχει 2 προυποθεσεις.

 

1)3rd party support

2)Να ειναι δυνατοτερο απο τα XboxOne και Ps4. 

 

Αν δεν πληρει τα παραπανω τοτε και τα 300ευρω/δολλαρια πολλα θα ειναι.

 

Ελπιζω το παθημα με το Wii U να εγινε μαθημα στην Nintendo. Γιατι η πλακα ειναι οτι το Wii U premium ακομα κοστολογειται οσο το XboxOne πραγμα που ειναι για πολλα γελια. Δηλαδη ρε Nintendo εδω το ps4 με τις τεραστιες πωλησεις του και εριξε τις τιμες,εσυ τι περιμενεις....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν κάτι έχει αποδείξει η νιντεντο 30 χρόνια τώρα είναι ότι δεν καταλαβαίνει τίποτα , είναι στον δικό τους κόσμο . Εγώ εχω την αίσθηση οτι την κανουνε σιγα σιγα για mobile μεριά .

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πλέον το έχασε το παιχνίδι η Ν στις κονσόλες και δεν μπορεί να χτυπήσει SONY και MS, οπότε καλύτερα να ρίξει το βάρος μόνος σε handheld...μετά από τέτοιο fail με τους third party, χλωμό να εμπιστευτεί κάποιος ξανά για 1η ή και 2η κονσόλα μία της Nintendo

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η Nintendo είναι ακόμα πολύ δυνατή στην handheld αγορά. Βασικά είναι και η μόνη που της παρέχει έσοδα και υπάρχει δυνατή υποστήριξη.

 

Καλύτερα να επένδυαν σε έναν κανονικό διάδοχο του 3DS με χαρακτηριστικά τούμπανο. Πλέον υπάρχει έτοιμο το κατάλληλο hardware (και τo software) που μπορεί να κάνει παπάδες σε αυτόν τον τομέα και είναι και οικονομικά προσιτό. Βασικά δεν χρειάζεται να κάνουν τίποτα από μόνοι τους όσο αναφορά το εσωτερικό της συσκευής. 

 

 

Τον casual έτσι κι αλλιώς τον έχουν χάσει από πελάτη εδώ και καιρό με τα κινητά, τα τάμπλετς και γενικώς το candy crush saga. Αυτός δεν ξεκολλάει από κει και ούτε πρόκειται να δώσει 300 για μια κονσόλα. Οπότε οι ακριβές gimmickιές και τα πειράματα δεν οφελούν σε κανέναν. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τον casual έτσι κι αλλιώς τον έχουν χάσει από πελάτη εδώ και καιρό με τα κινητά, τα τάμπλετς και γενικώς το candy crush saga. Αυτός δεν ξεκολλάει από κει και ούτε πρόκειται να δώσει 300 για μια κονσόλα. Οπότε οι ακριβές gimmickιές και τα πειράματα δεν οφελούν σε κανέναν.

Παρόλα αυτά όμως, δίνει τουλάχιστον τα διπλάσια για κινητά, κάθε χρόνο.

Oh the irony!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρόλα αυτά όμως, δίνει τουλάχιστον τα διπλάσια για κινητά, κάθε χρόνο.

Oh the irony!!

 

Ναι, γιατί πιστεύει ότι το κινητό του είναι πιο χρήσιμο ως συσκευή από μια dedicated gaming platform. Υπάρχει και σε αυτό λογική.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, γιατί πιστεύει ότι το κινητό του είναι πιο χρήσιμο ως συσκευή από μια dedicated gaming platform. Υπάρχει και σε αυτό λογική.

Υπάρχει όμως? Γιατί προσωπικά δεν βρίσκω λογική..
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κανενα ατομο που εχει μεγαλωσει με κονσολες ή που αφιερωνει ακομα και σημερα καποιο χρονο σε αυτες ή σε παιχνιδια στο υπολογιστη θα κατσει να ασχοληθει με τα σαχλα παιχνιδια στα κινητα. Οκ καταλαβαινω μερικοι να θελουν τα παιχνιδια στα κινητα κυριως λογω της ρουτινας αν ειναι μεσα στα μεσα μεταφορας πχ για να πανε στην δουλεια τους ή αν περιμενουν σε τιποτα τραπεζες,εφοριες,Οαεδ κλπ. Αλλα μην τρελαθουμε κιολας οτι ο κοσμος προτιμαει τα παιχνιδια στα κινητα απο κονσολες.

 

 

Η Nintendo είναι ακόμα πολύ δυνατή στην handheld αγορά. Βασικά είναι και η μόνη που της παρέχει έσοδα και υπάρχει δυνατή υποστήριξη.

 

Καλύτερα να επένδυαν σε έναν κανονικό διάδοχο του 3DS με χαρακτηριστικά τούμπανο. Πλέον υπάρχει έτοιμο το κατάλληλο hardware (και τo software) που μπορεί να κάνει παπάδες σε αυτόν τον τομέα και είναι και οικονομικά προσιτό. Βασικά δεν χρειάζεται να κάνουν τίποτα από μόνοι τους όσο αναφορά το εσωτερικό της συσκευής. 

 

 

Τον casual έτσι κι αλλιώς τον έχουν χάσει από πελάτη εδώ και καιρό με τα κινητά, τα τάμπλετς και γενικώς το candy crush saga. Αυτός δεν ξεκολλάει από κει και ούτε πρόκειται να δώσει 300 για μια κονσόλα. Οπότε οι ακριβές gimmickιές και τα πειράματα δεν οφελούν σε κανέναν. 

Να μου πεις μονο για το Wii U ναι να το καταλαβω αλλα στο παρακατω που γραφεις διαφωνω τελειως. Γιατι οι περισσοτεροι που εχουμε κονσολες casual gamers δεν ειμαστε????Competitive gamers ειναι πολλοι λιγοι στην πραξη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κανενα ατομο που εχει μεγαλωσει με κονσολες ή που αφιερωνει ακομα και σημερα καποιο χρονο σε αυτες ή σε παιχνιδια στο υπολογιστη θα κατσει να ασχοληθει με τα σαχλα παιχνιδια στα κινητα. Οκ καταλαβαινω μερικοι να θελουν τα παιχνιδια στα κινητα κυριως λογω της ρουτινας αν ειναι μεσα στα μεσα μεταφορας πχ για να πανε στην δουλεια τους ή αν περιμενουν σε τιποτα τραπεζες,εφοριες,Οαεδ κλπ. Αλλα μην τρελαθουμε κιολας οτι ο κοσμος προτιμαει τα παιχνιδια στα κινητα απο κονσολες.

 

 

Να μου πεις μονο για το Wii U ναι να το καταλαβω αλλα στο παρακατω που γραφεις διαφωνω τελειως. Γιατι οι περισσοτεροι που εχουμε κονσολες casual gamers δεν ειμαστε????Competitive gamers ειναι πολλοι λιγοι στην πραξη.

 

Δεν μιλάω για competitive gaming. Την έννοια του "casual" που είχα στο μυαλό μου την περιγράφεις μόνος σου στο bold...

Υπάρχει όμως? Γιατί προσωπικά δεν βρίσκω λογική..

 

Θα ξεφύγουμε εντελώς αν το αναλύσουμε αυτό τώρα. Η δική μου λογική λέει ότι αν δεν σε ενδιαφέρουν τα κλασικά genres παιχνιδιών και απλώς θέλεις κάτι απλά να σκοτώσεις την ώρα σου γρήγορα, δεν παίρνεις κονσόλα/PC. Πολύ απλό.

 

Αυτό που εννοούσα είναι ότι άτομα που παίζουν μόνο παιχνίδια στα κινητά τους όχι 300, ούτε 50 δεν θα έδιναν για καμιά κονσόλα. Και είναι γεγονός ότι με την κυκλοφορία του πρώτου Wii πολλοί από αυτούς γλυκάθηκαν τότε με τα χαζά (κατά την άποψή μου) motion controls επειδή ακριβώς δεν υπήρχε ακόμα η αγορά που υπάρχει σήμερα. 

 

 

Ας μη κολλάμε στη λέξη casual. Όλοι που γράφουμε σε αυτό το φόρουμ και σε αυτό το θέμα, νομίζω ότι ξέρουμε πολύ καλά τι εννοούμε με αυτόν τον όρο. Δεν νομίζω ότι παρακολουθούν και συμμετέχουν εδώ άτομα που παίζουν μόνο παιχνιδάκια του 1ευρού στο κινητό τους...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ουτως ή αλλως για μας στην Ελλαδα η Nintendo ειναι τελειωμενη μετα και το θεμα με την Nortec. Και αυτο φενεται και στην διαθεση νεων τιτλων αλλα και στους παλιους

Κλασσικα παραδειγματα το Splatoon(τιμες και διαθεσιμοτητα) και το Xenoblade που βγαινει σε 2 εβδομαδες

https://www.skroutz.gr/s/6558402/Splatoon-Wii-U.html?from=catspan50ευρω για παιχνιδι που οταν βγηκε εκανε 35ευρω(βεβαια δεν ειχαμε και Capital τοτε ουτε με το γνωστο θεμα με την Nortec)

https://www.skroutz.gr/s/7412860/Xenoblade-Chronicles-X-Wii-U.html?from=catspanμονο 2 καταστηματα

 

Ολα τα αλλα ειναι τριχες του αερα,για Ελλαδα παντα.

 

Γιατι πλακα πλακα ουτε εγω προσωπικα θα ασχοληθω καν με Nintendo Nx αν ειναι να υπαρχει τετοια διαθεσιμοτητα σε τιτλους και να πρεπει να αγοραζω τα παιχνιδια μονο απο εξωτερικο αλλα και οι περισσοτεροι που εχουν πχ τωρα Wii U.

 

Γιαυτο λεω το εξης.Οτι και να ειναι τελικα το NX και με οτι specs και χειρισμο και να ερθει,στην Ελλαδα αν δεν αλλαξει κατι με την διαθεσιμοτητα τοτε πολυ πιθανον τα λιγα αυτα μαγαζια να μην ασχοληθουν καν και να μην το φερουν καθολου Ελλαδα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, γιατί πιστεύει ότι το κινητό του είναι πιο χρήσιμο ως συσκευή από μια dedicated gaming platform. Υπάρχει και σε αυτό λογική.

 

Γελάει και το παρδαλό κατσίκι. Ετσι πάνω πάνω από την κεφάλα μου αν βγω τώρα έξω και μαζέψω 100 random άτομα από κάθε ηλικία και φύλλο οι 99 δεν θα έχουν ιδέα του τι είναι ικανό να κάνει και να προσφέρει το smartphone τους. Συνδυασμό να κάνεις αυτό με το γεγονός των πωλήσεων στην Ελλάδα νομίζω ότι είναι εμφανέστατο ότι η αλλαγή smartphone κάθε χρόνο μόνο λογική δεν έχει και μόνο για κάποιο σκοπό γίνεται (λέγε με πουλ μουρ στην καφετέρεια). 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...