Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v1


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δύσκολο να μην κυκλοφορήσει δυνατός -οί τίτλοι μέσα στο 2018. Σίγουρα η Ν δεν έχει καλύψει την ζήτηση και όπως φαίνεται ούτε πρόκειται για φέτος. Αυτό τους δίνει την δυνατότητα να καλύψουν το 2018 με μικρότερης, μεσαίας εμπορικής δυναμικής ips αλλά να μην προκύψουν καθόλου δυνατοί τίτλοι χλωμό το βλέπω. Εξάλλου υπάρχουν πολλά project που δεν γνωρίζουμε ακόμα.

 

 

*Η Ν, από όσο έχω παρατηρήσει τουλάχιστον, δεν χρησιμοποιεί τον ορισμό ΑΑΑ. Ο ορισμός θεσπίστηκε από το δυτικό μάρκετινγκ γιατί τους είναι ευκολότερο να προωθήσουν ένα παιχνίδι με βάση τα γραφικά και την κινηματογραφική του δράση παρά τους gameplay μηχανισμούς. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 13,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Moderators

Όταν λέω ΑΑΑ σε Ν σύστημα, εννοώ games τύπου Odyssey, BotW και Metroid Prime. Μεταξύ μας καταλαβαινόμαστε πιστεύω.

 

Δεν βρίσκω χώρο για major τίτλο μέσα στο 2018 πάντως. Τώρα που το σκέφτομαι βέβαια, κρατάω μία πισινή για δύο ενδεχόμενα:

 

1) Smash μετά το Q2 '18

2) Επιπλέον DLC's για Zelda/Odyssey

 

Ειδικά το δεύτερο μπορεί να παίξει άσχημα, αν καταφέρουν να καλύψουν τη ζήτηση και θελήσουν να κάνουν ένα άτυπο re-launch της κονσόλας με τους δύο καλύτερους τίτλους της.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλά προσπάθησα να περιορίσω κάπως τα υποκειμενικά κριτήρια. Μπορεί για παράδειγμα να επιθυμείς MP4 αλλά το Animal Crossing και εμπορικότερη σειρά είναι και μεγαλύτερη δυναμική έχει ως system seller τίτλος, ειδικά στην Ιαπωνία. Εμένα το ΑC μπορεί να μην με ενδιαφέρει αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι δεν πρέπει να κυκλοφορήσει. Με λίγα λόγια τα πράγματα δεν λειτουργούν με βάση την υποκειμενικότητα του καθενός αλλά με βάση τα κέρδη και την αύξηση/διατήρηση της δυναμικής.

 

Προσωπικά επειδή τα παιχνίδια που ανέφερες είναι στα γούστα μου περιμένω ότι θα δούμε και νέα ips μέσα στο 2018. Από την στιγμή που έχουν αναλάβει τα ηνία του software νέα πρόσωπα και απομακρύνθηκε ο συντηρητικός Miyamoto είμαι πεπεισμένος ότι θα δούμε νέα πράγματα κατά την περίοδο του NSW. Βέβαια δεν περιμένω θαύματα αλλά θα είναι σαφώς καλύτερα από τα προηγούμενα συστήματα. 

 

*Όταν αναφέρομαι σε νέα πρόσωπα δεν εννοώ μόνο τον υπέρτατο Koizumi αλλά και τον Eguchi (Animal Crossing series) από το group του οποίου προέκυψε το Splatoon.

 

Εμένα αυτό που συνεχίζει να με απασχολεί είναι η συνδρομητική υπηρεσία και συγκεκριμένα η ενσωμάτωση του online multiplayer σε αυτήν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

 

Δεν νομίζω ότι θα δούμε ΑΑΑ τίτλο για το NSw μέσα στο 2018. Μέσα στο 2018 περιμένω τρία πράγματα:

 

1) Πολλούς minor τίτλους, Yoshi, Kirby, ίσως κι ένα DKCR προς το τέλος του 2018. Δεν αποκλείω να δούμε κι ένα Mario Bros ή ένα top down Zelda.

2) 2-3 remasters. Ποντάρω σε Bayonetta 1+2 και ΧΧ.

3) GC και Wii VC.

 

Επίσης θα δούμε και το online. Pokemon πιστεύω θα δούμε το 2019 και MP4 το 2020.

 

Τζίζους! Κρίμα που δεν έπιασα και το τζόκερ. :P

 

Ok, θα γελάσουμε και με το NSw-only Bayonetta 3 μόλις αρχίσει η κλάψα που είχαμε στο Bayonetta 2.

 

----------------------------

 

Αργά, αλλά σταθερά, η Ν μεταφέρει τη βιβλιοθήκη του Wii U στο NSw. Αν μεταφέρει Pikmin Trilogy και Mario 3D World, τότε πρακτικά δεν θα υπάρχει καν λόγος ύπαρξης του Wii U.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και ας τα έχω στο Wiiu τα Bayonetta 1-2,θα τα πάρω στο switch για την φορητότητα.Το 3 το περιμένω σα τρελός.Πιστευω μέσα στο 18 θα έρθει.Επισης πιστεύω ότι θα βγάλουν όλα τα exclusives του wiiu στο switch.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν μεταφέρει Pikmin Trilogy και Mario 3D World, τότε πρακτικά δεν θα υπάρχει καν λόγος ύπαρξης του Wii U.

Ναι?? Και από που θα πετάμε τα αστεράκια του νιντζα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

original.jpg

 

Είναι θλιβερό αυτό το πράγμα πάντως. Να το κάνουν οι 3rd-party, πες πάει στο διάολο. Να το κάνει και η Ν σε 2nd-party τίτλο είναι εντελώς κουλό. Γιατί με αναγκάζεις να αγοράσω κι άλλη microSD και απλά δεν βάζεις μεγαλύτερο cartridge και να ανεβάσεις την τιμή; Αντί να δώσω τα λεφτά για κάρτα θα τα έδινα στο cartridge.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πήρα παντως μια 128gb sandisk ultra έτοιμη να γεμίσει παιχνιδαρες.

Τι να κάνω;Αφού δεν μου τα τρώνε οι γκομενες,μου τα τρώει η nintendo να πούμε.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...