Προς το περιεχόμενο

Πλήρης Οδηγός Κράτησης των Windows 10


Andrew Geo

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σε λίγο κάνω την κράτηση κι εγώ (κατεβάζω το update τώρα). Και είδωμεν τον Ιούλιο. Αρχές Ιουλίου backup και αναβαθμιζόμαστε.

 

Edit--> Εμένα μετά το update και την επανεκκίνηση δεν μου έβγαλε κάτι. Ούτε με το GWX.

τα ίδια και εδώ...

win8.1 από θείο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 109
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

τα ίδια και εδώ...

win8.1 από θείο

 

Μπα τα δικά μου δεν είναι απο το θείο. Κανονικά είναι.

Άσε που δεν νομίζω να έχει σημασία για να σου βγάλει το συγκεκριμένο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

δεν νομίζω ότι θα δώσει key που θα δουλεύει απευθείας clean installation...

 

το πιο λογικό είναι ότι θα δώσει upgrade key και μετά από format θα πρέπει να κάνουμε install τα win7 ή 8 ή 8.1 και μετά upgrade σε 10 κι activation είτε έχουμε περάσει τους 12 μήνες είτε όχι...

 

εκτός αν ισχύει πάλι η πατέντα με τα win8 που έβαζες το upgrade key ακόμα και σε clean installation, όχι officially όμως...

Ή για να μην βαζεις 7/8.1 και μετα 10, μπορεις την πρωτη φορα που θα κανεις upgrade να κρατησεις ενα activation backup, πχ με το advanced tokens manager ή με καποιο αλλο προγραμμα.. Και οταν θελησεις να κανεις clean install τα 10αρια, το κανεις ως trial και μετα restore το activation.

Απολυτα νομιμο, καμια σχεση με πειρατεια.

 

Επισης

http://www.insomnia.gr/topic/539337-νέασυζήτηση-για-τα-επερχόμενα-windows-thresholdwindows-10/?p=54051166

Επεξ/σία από SOADNICK
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μια χαζη ερωτηση,τα win 10 θα κατεβουν σαν ενημερωση και θα γινει η εγκατασταση;τα τυχον προγραμματα που εχουμε εγκατεστημενα θα πειραχθουν η οχι;περα απο αυτο πολυ περιεργο που τα δινουν τζαμπα,μακαρι να μην κρυβεται κατι απο πισω το μελλον θα δειξει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή το έψαξα λόγο στο φόρουμ της ms, όταν αναβαθμίσεις από 7 η 8.1 σε 10, το κλειδί γίνεται αυτόματα για τα 10, που λογικά σημαινει ότι δεν θα δουλεύει σε 7 ή 8.1. Αυτό με λίγα λόγια σημαίνει ότι όταν θα θες φορματ κατεβάσεις το iso των 10, βάζεις το κλειδί σου και είσαι έτοιμος.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

<p>Και οι παρανομοι πιο κλειδι θα χρησιμοποιησουν σε μια τετοια περιπτωση?</p>

 

Άμα τα έχεις σπασμένα μην αναβαθμίσεις, όπως θα κάνω και εγώ. Η ms την έχει ΣΙΓΟΥΡΑ στημένη στους πειρατές, οπότε θα μείνω με τα 8.1 μέχρι να τα αγοράσω κάποια στιγμή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

<p>Μα τι λες τωρα? αφου τα δινει σε ολους λεμε ρε φιλε.</p>

 

Το ότι το δίνει σε όλους δεν λέει κάτι. Αν το έχεις σπασμένο και αναβαθμίσεις, θα σου βγάζει ότι το Windows δεν είναι αυθεντικό, παράθυρα για να το αγοράσεις, θα σου απενεργοποιει δυνατότητες και μπορεί να σου κάνει το background μαύρο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Επειδή το έψαξα λόγο στο φόρουμ της ms, όταν αναβαθμίσεις από 7 η 8.1 σε 10, το κλειδί γίνεται αυτόματα για τα 10, που λογικά σημαινει ότι δεν θα δουλεύει σε 7 ή 8.1. Αυτό με λίγα λόγια σημαίνει ότι όταν θα θες φορματ κατεβάσεις το iso των 10, βάζεις το κλειδί σου και είσαι έτοιμος.

Τέλεια και το είχα απορία! Άρα το υπάρχον κλειδί μας μετατρέπεται για κλειδί των 10. Μια χαρούλα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλη πληροφορια αυτη, αρα το μεγαλο ποσοστο που ειναι πειρατες δε θα κανουν την αναβαθμιση, εκτος και αν βγει γρηγορα κατι........ "γρηγορο".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

<p>Καλη πληροφορια αυτη, αρα το μεγαλο ποσοστο που ειναι πειρατες δε θα κανουν την αναβαθμιση, εκτος και αν βγει γρηγορα κατι........ "γρηγορο".</p>

 

Αυτό ακριβώς εξηγεί η ms, λεει: '' Δεν μας νοιαζουν οι πειρατές, γιαυτό δίνουμε δωρεάν τα 10 σε χρήστες νομιμων 7 και 8.1, θέλοντας να δημιουργήσουμε ένα καθαρό οικοσυστημα. Αν οι πειρατές θέλουν τα 10, ας τα αγοράσουν, 100€ τα απλά, 150€ τα Pro (ακριβά, ελπίζω σε προσφορά).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...