Προς το περιεχόμενο

Fallout 4


Alastor192

Προτεινόμενες αναρτήσεις

H ειρωνία είναι ότι οι πιό die-hard fans που θα αγοράσουν το game day-1 και θα το ξεκινήσουν άμεσα, θα το παίξουν στη χειρότερη μορφή του.

 

Για μέγιστη απόλαυση το παιχνίδι πρέπει να παιχτεί μετά από αρκετό καιρό.....

 

Προσωπικά έχω μάθει να πειθαρχώ τον εαυτό μου και να περιμένω καρτερικά. Το Witcher 3 το είχα αγοράσει 15 Μαίου και το άφησα στη ζελατίνα του, επάνω στο έπιπλο της TV να το βλέπω κάθε μέρα, μέχρι πρίν από 3 εβδομάδες.

 

Κάπως έτσι θα πάει και με το Fallout 4....

 

Day 1 is bs...εκτος άμα έχουν βγει από πιο πριν reviews. Φυσικά ούτε τα reviews δίνω ιδιαίτερη σημασία (μονο AJ) και για αυτό χωρίς να δω port report από TB δεν αγοράζω και ας είναι το αγαπημένο μου RPG ever. Συμφωνώ panther είναι το καλύτερο αυτό που λες, αλλα άμα το game είναι ok χωρίς σοβαρά bugs και performance τότε προτιμώ να το παίξω μια φορα vanilla και μετά να βάλω mods σε ότι του λείπει η δεν μου αρέσει. Δύσκολα να αποφασίσεις σε mods χωρίς να έχεις παίξει έστω μια φορα, ειδικά σε ένα τέτοιο game που άμα δεν κάνω λάθος υπάρχουν τα περισσότερα mods (TES, Fallout).

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

κάτι σαν το αντίστοιχο mode του Λας Βέγκας δηλαδή. Δεν είναι άσχημη ιδέα για αυτούς που θέλουν έξτρα δυσκολία-έξτρα ρεαλιστικό.

Σε άμμεση σύγκριση με το wolfenstein:

M1f6goN.png

 

Χαβαλές να γίνεται :)

Τι μου θύμισες... Το χα παίξει αρχικά στο Super Nintendo, και περίπου το 2002 που χε βγει το RTCW είχε πάρει μια έκδοσή του που είχε μέσα και το 3d και το ξανάπαιξα απ' την αρχή...

Επική εμπειρία για όποιον το παιξε στην εποχή του.

 

Day 1 is bs...εκτος άμα έχουν βγει από πιο πριν reviews. Φυσικά ούτε τα reviews δίνω ιδιαίτερη σημασία (μονο AJ) και για αυτό χωρίς να δω port report από TB δεν αγοράζω και ας είναι το αγαπημένο μου RPG ever. Συμφωνώ panther είναι το καλύτερο αυτό που λες, αλλα άμα το game είναι ok χωρίς σοβαρά bugs και performance τότε προτιμώ να το παίξω μια φορα vanilla και μετά να βάλω mods σε ότι του λείπει η δεν μου αρέσει. Δύσκολα να αποφασίσεις σε mods χωρίς να έχεις παίξει έστω μια φορα, ειδικά σε ένα τέτοιο game που άμα δεν κάνω λάθος υπάρχουν τα περισσότερα mods (TES, Fallout).

 

Και τα Zero Punctuation αξίζουν.

 

https://www.youtube.com/playlist?list=PLAbMhAYRuCUhawCEV2oXZGrienoKTN16X

 

Είναι 'spot on' που λεν και οι ξένοι.

Και απ' όλους ο Yahtzee που τα φτιάχνει είναι ο μόνος που έχει αναφέρει κάποια αρνητικά τα οποία ούτε καν πχ ο Angry Joe τα αναφέρει. (Ο Joe έχει ηρεμήσει πολύ τα τελευταία χρόνια, αλλιώς τον θυμόμουν! :P)

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι απαραίτητα, στο τελευταίο review έριξε πολύ κράξιμο, όσο για Yahtzee εννοείτε αλλα δεν θα τα έλεγα και review ακριβώς, πάντως άμα δεν ήμουν UK δεν παίζει να τον καταλάβαινα έτσι όπως μιλάει :D

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι μιλά πολύ γρήγορα ο άτιμος!

 

 

In other news: Επιβεβαιώνεται η ανάμιξη της nVidia στο Fallout 4: Τα επιπλέον εφέ γραφικών όπως το νέο σύστημα φωτισμού της μηχανής, το έφτιαξε η nVidia!

 

https://bethesda.net/?utm_source=Facebook&utm_medium=social&utm_campaign=11415-FO-graphics#en/events/game/the-graphics-technology-of-fallout-4/2015/11/04/45

 

Να πως εξηγούνται οι διαφορές στα system requirements...

 

Θα δούμε κάνα 24x tesselation σε κάνα σύννεφο ξέρω γω που θα ρίχνει το frame rate στα 22fps, ενώ άμα το βάλεις 4x θα είναι το ίδιο ακριβώς σύννεφο με τα frames 40+ ή κάτι τέτοιο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρέπει να είναι άμα κρίνω από τα background textures, από εκεί και πέρα τα model textures συνηθίζουν να είναι καλύτερα. Πάντως αυτό με το season pass χωρίς να έχεις ιδέα wtf is gonna be είναι τραγικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι οντως,πληρωνεις και δεν ξερεις καν θεωριτικα τι παιρνεις.Τραγικο,αλλα τραγικοτεροι αυτοι που το πηραν 

Ε, υπάρχουν και άτομα που τα βρωμο-τραπεζογραμμάτια τους χαλάνε την αισθητική - μην το ψάχνεις...:P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περίπου το μισό από ότι έπαιρνε για να κάνεις το ίδιο στο Oblivion.

 

Το χα κάνει από περιέργεια. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...