Προς το περιεχόμενο

Fallout 4


Alastor192

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Να σκεφτειται οτι ανοιξα με ενθουσιασμο το συγκεκριμενο topic και ακομα δεν βρηκα χρονο να το παιξω λογω πανεπιστημιακων υποχρεωσεων.Και το απεφευγα οπως ο διαολος το λιβανι εδω και 1μιση μηνα το thread,γιατι θελω να μαι unbiased οσον αφορα την αποψη μου περι του παιχνιδιου.

 

τα παιχνιδια της Bethesda θελουν λιωσιμο διαρκειας και οι διακοπες των χριστουγεννων ειναι ο΄τι πρεπει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Άνοιξε νέο στούντιο η bethesda, αυτό ειναι καλό αφου παίζει να δούμε νεο tes ποιο γρήγορα. Επίσης εχει παίξει κανεις απο εσας το teso αξίζει να το παίξω για την single play εμπειρία? μικρός έπαιζα πολύ mmos τώρα όμως δεν μπορώ δοκίμασα και το wild star,guild wars 2 και βαρέθηκα την ζωή μου ίδια φάση και το teso?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άνοιξε νέο στούντιο η bethesda, αυτό ειναι καλό αφου παίζει να δούμε νεο tes ποιο γρήγορα. Επίσης εχει παίξει κανεις απο εσας το teso αξίζει να το παίξω για την single play εμπειρία? μικρός έπαιζα πολύ mmos τώρα όμως δεν μπορώ δοκίμασα και το wild star,guild wars 2 και βαρέθηκα την ζωή μου ίδια φάση και το teso?

ολα τα μμο έχουν ρηχο single. Δεν πιστεύω οτι αξίζει να ασχοληθείς.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άνοιξε νέο στούντιο η bethesda, αυτό ειναι καλό αφου παίζει να δούμε νεο tes ποιο γρήγορα. Επίσης εχει παίξει κανεις απο εσας το teso αξίζει να το παίξω για την single play εμπειρία? μικρός έπαιζα πολύ mmos τώρα όμως δεν μπορώ δοκίμασα και το wild star,guild wars 2 και βαρέθηκα την ζωή μου ίδια φάση και το teso?

Καλύτερα να πας να ρωτήσεις στο θεμα του teso γι αυτο

 

ολα τα μμο έχουν ρηχο single. Δεν πιστεύω οτι αξίζει να ασχοληθείς.

Πολλοί έχουν πει οτι το teso είναι σαν ολα τα es αν κλήσεις world chat και παίξεις σαν να είναι single player 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοιτα να δεις τι γινεται

 

http://www.pcgamer.com/man-sues-bethesda-over-fallout-4-addiction/

 

Και το χειροτερο ειναι οτι αυτο συνεβη στη Ρωσια που εχει μια απο τις μεγαλυτερες pc gaming κοινοττητες παγκοσμιως. Εκει σχεδον ολοι στο pc παιζουτν και εχουν τερατα pc. Κατι τετοια γεγονοντα ειναι που δυσφημιζουν το pc gaming. Εγω δεν εθιστηκα καθολυο επαιζα κανονικα 2 ωρες την ημερα με διαλειματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως το παιχνιδι με τα τελευταια Mods απο nexus εχει ανεβει πολυ.

Με το 8gb patch  για retexturing για βαση και με τα 2Κ, 4Κ επιμερους που βγαίνουν ανεβαζουν το παιχνιδι σε αλλο επιπεδο.

Ενα τρίμηνο υπομονη...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Το παιζω εδω και κανα δεκαημερο και  το παιχνιδι ειναι απλα τεραστιο.Εχει απειρα POI και και να σκεφτειται ειπα πως δεν θα μπαινω σε indoors περιοχες παρα μονο αν με στελνει με quest γτ αλλιως ακομα το main quest θα ταν στο αρχικο σταδιο.

 

Το απολαμβανω οπως τα προηγουμενα Fallout,τα shooting mechanics του εχουν βελτιωθει και το VATS ειναι ουσιαστικα τερμα optional πλεον

 

Tα settlements,το modαρισμα οπλων καθως και τα power armor ειναι ωραιες αλλαγες,ωστοσο δεν τις χρησιμοποιω.Προσωπικα δεν μαρεσει καθολου το inteface του power armor.

 

Γενικα εχει πολυ ψωμι το πραγμα και καλως η κακως θα το rushaρω σε ενα βαθμο,δεν θα κανω 100% exploration διοτι δεν θα μου φτασει ο χρονος μεχρι εξεταστικη 

 

9/10 μεχρι στιγμης με αρνητικα το κλασσικο αδιαφορο story,οι τερμα flat διαλογοι με απλοικες απαντησεις καθως και διαφορα bugs

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως το παιχνιδι με τα τελευταια Mods απο nexus εχει ανεβει πολυ.

Με το 8gb patch  για retexturing για βαση και με τα 2Κ, 4Κ επιμερους που βγαίνουν ανεβαζουν το παιχνιδι σε αλλο επιπεδο.

Ενα τρίμηνο υπομονη...

Που βγήκε τέτοιο patch και μου διεφυγε....Ενα λινκ αν σου είναι εύκολο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετά τΑ γραφικά του witcher και το gameplay του pillars αδυνατο να βρω λόγο για να παιξω το fallout :(

 

δεν ειναι τα γραφικά αλλά το γεγονος οτι τα δύο πρώτα ειναι rpg ενώ το fallout οπως ειναι ελάχιστα θυμιζει rpg, οπότε οποιος περιμένει να παίξει κάποιο σοβαρό rpg, μετά απο εμπειριες witcher, pillars of eternity, divinity os κτλ θα απογοητευθεί οικτρά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρώτο fallout που παράτησα...

 

Παρομοίως,

 

Και οχι για τα γραφικά... 

Επαιξα το 3 και το Vegas, αλλά αυτό δεν το αντέχω. Οτι επαθε και το mass effects μετά το 1.

Κρίμα τα 50 ευρώ του day 1 purchase.

 

Παίζω divinity original sin για την ώρα και το χαίρομαι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι φυσικά αν και τα textures είναι τρισάθλια, απλά είναι πολύ unbalanced το game και πολύ γρήγορα έχεις ότι καλύτερο υπάρχει οποτε χάνεται το νόημα. Καλά το story είναι όντως ψιλό τραγικό, άμα πας με BOS είναι λίγο καλύτερο. Άσε να βγει το GECK και τα ξαναλέμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...