Προς το περιεχόμενο

[smartphone] Lenovo S60 5'' dual sim 4G LTE 4core 2gb ram 179€@mediamarkt


gr234567

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ωραίος. Το τηλέφωνό είναι όντως καλό αλλά όπως είπα, ένα Facebook, viber και γέμισε. Μετά έχεις θέμα, άρα πάει για δεύτερο η για πρώτο σε νέους χρήστες του Android. Ίσως με κάποια μελλοντική αναβάθμιση στρώσει το θέμα με την μνήμη. Άλλο να έχεις διαθέσιμα 4.5 και άλλο 2.56.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 400
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ωραίος. Το τηλέφωνό είναι όντως καλό αλλά όπως είπα, ένα Facebook, viber και γέμισε. Μετά έχεις θέμα, άρα πάει για δεύτερο η για πρώτο σε νέους χρήστες του Android. Ίσως με κάποια μελλοντική αναβάθμιση στρώσει το θέμα με την μνήμη. Άλλο να έχεις διαθέσιμα 4.5 και άλλο 2.56.

Το FB, twitter, skype και αρκετές ακόμα εφαρμογές είναι ήδη εγκατεστημένες. Δεν χρειάζεται να τις βάλεις.  Ισως εννοείς τα updates τους που μαλλον κάθονται από πάνω, δεν το μελέτησα αυτό το θέμα. Το android χειρίζεται περίεργα τα updates όταν δεν είσαι root (κρατάει την αρχική έκδοση μέσα και γράφει συμπληρωματικά).

 

 

Δεν το έψαξα πολύ αλλα ήμαστε υπερβολικοί ότι 2.5γβ γεμίζουν με δυο εφαρμογές. Υπάρχουν εκατοντάδες εφαρμογές που πιάνουν μερικά mb (2-10mb) και οι περισσότερες "δυνατές" δεν περνάνε τα 40-50mb. Εγώ με μία διαίρεση βλέπω ότι χωράνε πολύ περισσότερες από 2-3 εφαρμογές στα 2.5gb (2500mb/50=50). λίγα χρόνια πριν υπήρχαν συσκευές με 4gb (1000-700 πραγματικά, αν και ναι είχαν πρόβλημα). 

 

Ξέρω βέβαια ότι το android μπορεί να γκρινιάζει πολύ νωρίτερα από το να γεμίσει όλος ο χώρος του για κάποιο περίεργο λόγο (και μετά όλη την ώρα παίζεις με διαγραφές updates), αλλά δεν γεμίζει με 2-3 εφαρμογές. Τέλος παίρνει ξεχωριστά από τις sim οποιαδήποτε SD (για φώτο και data και δεν ξέρω τι μπορεί να γίνει με εφαρμογές). Με μία έξυπνη λογική διαχείριση εφαρμογών και γνώση android (προσέχω τι updates βάζω ή εγκαθιστώ και εγκαθιστώ ξανα), παλεύεται νομίζω και για πρώτη συσκευή για τους περισσότερους.

 

Υ.Γ. Δε λέω δεν είναι πρόβλημα τα 2.5gb λέω δεν είναι τόσο μεγάλο. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε ενος φιλου που ειδα χτες πηγαινανε

Πρεπει να μπεις στις επιλογες και να διαλεξεις που θα πηγαινουν και μετα με το App2sd τις μεταφερεις

Go to the Settings - Storage
On top on the Default Write Disk
you will see two options
Internal storage and sd card
Choose Sd card and after restart you can go to the
Settings - Applications and choose to move them to SD card.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως το interface/gui της Lenovo δεν ξέρω γιατί σε κάποιους αρέσει εμένα μου φαίνεται χάλια (όπου το έχω δει). Μόνο που έχει τις εφαρμογές σε πρώτη οθόνη δεν το χωνεύω και πολύ.

 

Δε λέω δεν παλεύεται, απλά προσωπικά θα προτιμούσα κάποιον άλλο launcher και αν το είχα μάλλον θα τον άλλαζα. Τις προάλλες που το έβλεπα/δούλευα δεν μπορούσα να βρω πολλά θετικά ίσως γιατί είμαι μαθημένος από pure android. Το 4.2 που δουλεύω μου φαίνεται ανώτερο αν και αρκετά παλαιότερο..

 

Και η διαχείριση των δύο sim (η εναλλαγή τους) δεν είναι ιδανική (μενού πάνω δεξιά για κλήση με την άλλη sim) εκτός αν κάτι δεν πρόσεξα και γίνεται πιο εύκολα (άραγε να έχει επιλογή ανα επαφή με πια sim καλείται; )

 

Με αυτά και με αυτά (συν και πλην) για 150€ είναι άψογο για από Ελλάδα κινητό με 2ετή εγγύηση και ελπίζω να ξαναβγεί σε αυτή την τιμή για όποιον το έχασε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Χαίρετε κι από μένα.

 

Ξέρει κανείς αν οι οθόνες από ebay όπως αυτή εδώ αξίζει κανείς να τις πάρει.

Δλδ λειτουργούν καλά ή έχουν προβλήματα? Ταιριάζουν ακριβώς στο κινητό?

 

Έσπασε και δε πιάνουν τα κουμπιά κάτω. Πολύ ευαίσθητη μου προέκυψε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Δεν αξιζει...

 

Δειτε γιατι

 

 

http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=7540&idPhone2=7214&idPhone3=7201

 

 

http://www.e-oms.gr//index.php?target=products&product_id=46116

 

στα 169 εχεις κινητο πυραυλο με τεραστια μπαταρια !!!

 

και για το προβληματακι που εχει δειτε εδω

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=426045&page=6

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου εχει λειψει παρα πολυ που στο προηγουμενο κινητο μου, παλι Lenovo δεν θυμαμαι ακριβως μοντελο S820 ηταν. Με αυτο μπορουσα να ακουω ραδιοφωνο fm χωρις να θελει ακουστικα, απλα ανοιγε και δουλευε παρα πολυ καλα.
Το επομενο κινητο μου θα ηθελα να εχει ξανα αυτη την δυνατοτητα.

ΥΓ Εχω και data πολυ μεγαλο (σπανια το χρησιμοποιω παντα) αλλα καταναλωνει παρα πολυ μπαταρια το e-radio που το καθιστα πρακτικα αχρηστο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...