Προς το περιεχόμενο

[tablet]Archos 70C Titanium 8GB ,19.90 € +3,99€ μετ.@kotsovolos [ΕΞΑΝΤΛΗΘΗΚΕ]


dobro

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λοιπόν εγώ έκανα την παραγγελία 11.03 και εως τότε είχε κομμάτια μόνο στο κατάστημα Τούμπας και Ευκαρπίας Θεσσαλνίκης. Σήμερα το παρέλαβα κανονικά από το κατάστημα της Τούμπας.

 

Καλά για τα λεφτά του δεν το συζητώ, είναι ότι πρέπει για ιντερνετ και καμιά ταινία.

  • GPS δεν αναφέρει ότι έχει και επίσης στις ρυθμίσεις του tablet δεν υπάρχει η δυνατότητα να το ενεργοποιήσεις, υπάρχει μόνο το a-gps.
  • Ποιότητα κατασκευής καλή και στιβαρή, η τοποθέτηση των πλήκτρων είναι κάπως άκυρη βέβαια.
  • Κάμερα δε δοκίμασα, δε με απασχολεί κιόλας.
  • Από ταχύτητα μέτρια πράγματα και λογικό λόγο του επεξεργαστή. Έβγαλα ότι bloatware υπήρχε, άλλαξα launcher και σε γενικές γραμμές είναι αρκετά smooth. Για browser έβαλα Opera mobile που είναι πιο καλός για αργές συσκευές.
  • Η μπαταρία πέφτει σχετικά γρήγορα αλλά θα το δώ στην πορεία, ακόμα είναι αρχή.
  • Το wi-fi ήταν επιλεγμένο να κλείνει όταν το tablet είναι σε αναμονή και το διόρθωσα, εως τώρα δεν είχα κάποιο θέμα.
  • Γραφικα - benchmark δεν έτρεξα.
  • Από άδεια μνήμη είναι γύρω στα 100MB με εγκατεστημένο viber μόνο από εφαρμογές που τρέχουν στο background.

Τώρα μένει να δοκιμάσω κάποια ταινία και το OTG να δω αν λειτουργεί και επίσης Kodi/popcorn time αν και με 512MB μνήμη το κόβω χλωμό.

 

 

θα εκπλαγείς μόλις δείς να παίζει smooth HD απο "γένεσης" ;)

 

ηταν το πρώτο πράγμα που δοκίμασα..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 460
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

εβαλα το GPS Navigation BE-ON-ROAD και μετα κατεβασα χαρτες και φωνες.....εκλεισα wifi και μετα βολτα....... :ph34r:

ετσι και αλλιως ...η χρηση του θα ειναι αλλη.....σαν του λευτερη :-)

 

Μηπως εκαναν λαθος και σου εδωσαν το b που ειναι καλυτερο και οχι το c ???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θεωρω πολυ λαθος τους χαρακτηρισμους που διαβασα περι "μπαζου που λεει οτι τις εχουν πει". Ας διατηρησουμε την ανθρωπια μας, μιλαμε για ενα ταμπλετ 20ευρω. Η εταιρια και οι υπαλληλοι ειναι λογικο σαν προσφορα (ειτε ηθελημενη ειτε κατα λαθος) να θελουν να δωσουν σε οσους γινεται περισσοτερους πελατες. Δεν εχει νοημα να εμφανιστω εγω ο εξυπνος και να παρω ολη την αποθηκη τους. Η γενικη ιδεα των προωθητικων ενεργειων ειναι να τραβηξεις κοσμο στο μαγαζι να το δουνε πρωτα και να παρουν και κατι αλλο μετα.

Θα ηθελα πολυ να δω καποια ενδειξη οτι ο φιλος που αναφερθηκε με πολυ ασχημους χαρακτηρισμους στο προσωπικο εχει καταλαβει το λαθος του.

 

Ευχαριστω τον ts και εγω, το ξεχασα πριν να το αναφερω.

 

ΥΓ Οχι δεν δουλευω στο καταστημα, αλλα ειμαι και εγω εργαζομενος και δεν μου αρεσει οταν μερικοι μου φαιρονται σαν να ειμαι ζωο.

  • Like 17
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

WTF, οταν το εχω σε landscape γινονται streched τα παντα. Εστω και λιγο. Καμια ιδεα?

Btw ειδε κανεις αν παιζει τιποτα CM ή καποια πιο ελαφρια Rom?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

WTF, οταν το εχω σε landscape γινονται streched τα παντα. Εστω και λιγο. Καμια ιδεα?

Btw ειδε κανεις αν παιζει τιποτα CM ή καποια πιο ελαφρια Rom?

Για το b εχουν βγαλει και τροπο για root για αυτο δεν εχω βρει κατι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Θεωρω πολυ λαθος τους χαρακτηρισμους που διαβασα περι "μπαζου που λεει οτι τις εχουν πει".

To ποιο βασικο δεν ειπες, ότι φυσικο είναι να λεει ό,τι της εχουν πει, υπάλληλος είναι, πληρωνεται για να λεει αυτά που της λενε, ο ρολος της είναι να μεταφερει την πολιτικη του εργοδοτη. Το πρόβλημα θα ηταν να ελεγε ο,τι να'ναι κατι που είναι το βασικο πρόβλημα των τεχνικων υποστηρίξεων για παράδειγμα (δες κινητης τηλεφωνιας - που μεχρι να μαθεις κατι όπως είναι το πιθανοτερο είναι πρωτα να ακουσεις 5 διαφορετικες γνωμες από 5 υπαλληλους του cs).

 

Να ευχαριστησω και εγω και μετα την παραλαβη τον dobro, κατεβαζω τωρα το "gps" που εβαλε και λεει ότι δουλευει, να δω αν δουλευει και σε μενα.

 

Να ευχαριστησω και τον Κωτσοβολο που μακαρι να υπηρχε εστω άλλο ένα μαγαζι σαν και αυτόν στην Ελλαδα με τέτοιες περιπτώσεις - προσφορων ( ή αντιμετώπισης των λαθων). (εγω πιστευω ακομα -το ειχα αναλυσει πριν 1 μηνα- ότι είναι προσφορες και όχι λαθη, αλλα ο,τι και αν είναι το ιδιο κανει, το αποτέλεσμα μετραει!). Ετη φωτος μπροστα το Internet κομματι του από ολους τους αλλους!

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιαννη εβαλα 3 navigon Sygic igo και σε ολα μου ζητουσε να ενεργοποιησω το gps και φυσικα στις ρυθμισεις δεν υπαρχει κατι.

 

Μηπως του Dobro εχουν κανει λαθος στην συναρμολογηση και του εβαλαν πλακετα απο το b ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιαννη εβαλα 3 navigon Sygic igo και σε ολα μου ζητουσε να ενεργοποιησω το gps και φυσικα στις ρυθμισεις δεν υπαρχει κατι.

 

Μηπως του Dobro εχουν κανει λαθος στην συναρμολογηση και του εβαλαν πλακετα απο το b ?

επαναλαμβανω οτι δεν ξερω. επισης απο πισω γραφει σκετο 7 τιτανιουμ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Θεωρω πολυ λαθος τους χαρακτηρισμους που διαβασα περι "μπαζου που λεει οτι τις εχουν πει". Ας διατηρησουμε την ανθρωπια μας, μιλαμε για ενα ταμπλετ 20ευρω. Η εταιρια και οι υπαλληλοι ειναι λογικο σαν προσφορα (ειτε ηθελημενη ειτε κατα λαθος) να θελουν να δωσουν σε οσους γινεται περισσοτερους πελατες. Δεν εχει νοημα να εμφανιστω εγω ο εξυπνος και να παρω ολη την αποθηκη τους. Η γενικη ιδεα των προωθητικων ενεργειων ειναι να τραβηξεις κοσμο στο μαγαζι να το δουνε πρωτα και να παρουν και κατι αλλο μετα.

Θα ηθελα πολυ να δω καποια ενδειξη οτι ο φιλος που αναφερθηκε με πολυ ασχημους χαρακτηρισμους στο προσωπικο εχει καταλαβει το λαθος του.

 

Ευχαριστω τον ts και εγω, το ξεχασα πριν να το αναφερω.

 

ΥΓ Οχι δεν δουλευω στο καταστημα, αλλα ειμαι και εγω εργαζομενος και δεν μου αρεσει οταν μερικοι μου φαιρονται σαν να ειμαι ζωο.

 

 

θα μπορούσε να δουλεύει η αδερφή του ή η κοπέλα του εκεί θα του άρεσε να της μιλάνε έτσι διάφοροι κακομαθημένοι πελάτες άραγε ?

 

 

To ποιο βασικο δεν ειπες, ότι φυσικο είναι να λεει ό,τι της εχουν πει, υπάλληλος είναι, πληρωνεται για να λεει αυτά που της λενε, ο ρολος της είναι να μεταφερει την πολιτικη του εργοδοτη. Το πρόβλημα θα ηταν να ελεγε ο,τι να'ναι κατι που είναι το βασικο πρόβλημα των τεχνικων υποστηρίξεων για παράδειγμα (δες κινητης τηλεφωνιας - που μεχρι να μαθεις κατι όπως είναι το πιθανοτερο είναι πρωτα να ακουσεις 5 διαφορετικες γνωμες από 5 υπαλληλους του cs).

 

Να ευχαριστησω και εγω και μετα την παραλαβη τον dobro, κατεβαζω τωρα το "gps" που εβαλε και λεει ότι δουλευει, να δω αν δουλευει και σε μενα.

 

Να ευχαριστησω και τον Κωτσοβολο που μακαρι να υπηρχε εστω άλλο ένα μαγαζι σαν και αυτόν στην Ελλαδα με τέτοιες περιπτώσεις - προσφορων ( ή αντιμετώπισης των λαθων). (εγω πιστευω ακομα -το ειχα αναλυσει πριν 1 μηνα- ότι είναι προσφορες και όχι λαθη, αλλα ο,τι και αν είναι το ιδιο κανει, το αποτέλεσμα μετραει!). Ετη φωτος μπροστα το Internet κομματι του από ολους τους αλλους!

 

 

 

Ειλικρινά θα ήθελα να ζητήσω συγνώμη για τον χαρακτηρισμό.  :unsure:  Αναγνωρίζω ότι είναι μεγάλο λάθος να μιλάς έτσι για οποιονδήποτε, και ακόμα και ο εκνευρισμός της στιγμής δεν το "δικαιολογεί". Δεν είχα σκοπό να προσβάλλω την κοπέλα, αλλά να δώσω έμφαση στο ότι δεν μου έδωσε καν την εντύπωση πως θέλει να με εξυπηρετήσει. Με κάποιον τρόπο έπρεπε να το εκφράσω. Το εξέφρασα με τον λάθος τρόπο και το παραδέχομαι.

 

Να ξαναευχαριστήσω τον TS και την κοινότητα για την υποστήριξή της. :wub:

 

Dobro, έχεις αυτό δηλαδή; :mellow:

  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...