Προς το περιεχόμενο

[SERIES] Game of Thrones Season 6 (Open Spoiler Thread Seasons 1-5)


CarbonFibre

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λοιπόν σεζόν έξι θέλω τα κοράκια να παρατήσουν το πτώμα του Snow βόρεια του τείχους (σε φάση ούτε ταφή δε σου αξίζει) και στη συνέχεια να τον βρουν οι Walkers, να τον αναστήσουν, να πάρει το μέρος τους και παρέα να τους γαμήξουν το ταμτιριρί.

 

 

 

Κοράκια κουφάλες, έρχονται κρεμάλες.

 

 

 

αυτό να πάνε όλοι να πεθάνουν 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Πάντως ο ηθοποιός που υποδύεται τον Jon Snow είπε πως δεν έχει ανανεώσει για επόμενο κύκλο και ότι ο χαρακτήρας του τελείωσε.

Θα ηταν μεγαλο σποιλερ αμα ελεγε οτι επιστρεφει οποτε αναμενουμε..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο την αλλη ο Γιαννακης ήταν ο 998ος commander της night's watch, αυτο παντα σε μενα χτυπουσε ασχημα, πιστευα ότι αυτός που θα μετρούσε θα ήταν ο 1000ος, τωρα λογικά θα τον διαδεχτεί ο Θορν, ο επόμενος ποιος θα ειναι; Στανις; Σαμ; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παντως, λογικα, θα υπαρχει καποιο agreement με τον Harrington ουτως ωστε να μην αποκαλυψει αν θα παιξει σε επομενες σεζον, ειδαλλιως παει για βρουβες το cliffhanger. εχω μια ελπιδα οτι η μελισανδρη θα παιξει μπαλλα αλα berrick, αλλιως τι διαολο μας τα εδειχναν αυτα τοτες..

 

το παρεακι Dario/Jorah θα εχει γελιο πιστευω.

 

ενδιαφερον το οτι ειδαμε Ντοθρακι μετα απο 78000 σεζον.. κι απο οτι φαινεται ειναι πολλοι.. αν και η ιστορια εχει αποδειξει οτι ο μεγαλος στρατος δε σημαινει κατι (ρενλυ, στανις, wildlings).

 

 

ΥΓ: εχω απορια τι παιχτηκε με τον Mount. με ιντριγκαρει ιδιαιτερα για το τι προεκυψε απο τις αλχημειες του αλλου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τον Mountain τον έκανε ζόμπι κανονικά ο Κάιμπερν! Μας έδινε συνέχεια ενδείξεις αυτή η σεζόν.

 

Εμένα μου άρεσε πολύ η σκηνή Τυριον να κοιτά από τα τοίχοι του Μεριην και τσουπ ο Βαρις. Πάλι κάτι σαν hand of the queen o Τυριον.

Μου θύμισε μια αντίστοιχη σκηνή από την δεύτερη σεζόν στο Κινγκς Λαντινγκ.

 

Για το θέμα Τζον Σνόου δεν πιστεύω ότι πέθανε μόνιμα. Κάτι θα γίνει με Μελισάντερ. Ούτως ή άλλως οι άντρες του Nights watch ξέρουν ότι πρέπει να καίνε τα πτώματα για να μην γίνουν ζόμπι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπα, ο snow πέθανε imo, οι άλλοι δύο που την κάνανε αεροπλάνο βλέπω να ζουν αλλά με αυτά που δείξανε πραγματικά απορώ πως θα το μπαλώσουν, εγώ μόλις το είδα είπα dead-bye-bye, δεν υπήρχε τπτ στον ορίζοντα που να το εμποδίσει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μολις ειδα το επεισοδιο .

Δικες μου εκτιμησεις 

 

1. Η μελισαντρε πιθανο να αναστησει τον Γιαννη Χιονη. Γνωριζει η ιδια και μαζι της και το κοινο οτι ο θεος της κανει αναστασεις (το ειχε δειξει σε προηγουμενη σεζον με τον λησταρχο αλανι που ειχε αναστηθει καμια 10 φορες) αρα δεν θα ειναι καποια σεναριακη τρυπα.

Το ταιμινγκ ταιριαζει. Ειναι στο καστρο και επισης ειναι σε φαση που χρειαζεται να ζητησει αποδειξη για την πιστη της απτον θεο της. Μετα την αποτυχια στο πλευρο του Σταννις οπου η ιδια καταλαβε οτι ολα ηταν ματαια (τσαμπα η θυσια) λογικα περναει κριση θρησκευτικης ταυτοτητας . Το θεωρω πιθανο να βρει τον Γιαννη πεσμενο στο χιονι και να κανει ενα all-in θρησκευτικης πιστης.

 

2. Ο στανις πιστευω την γλυτωσε. Βασικα δεν εδειξε το θανατο του και οσοι εχουν διαβασει τα βιβλια (δεν το παιζω αναγνωστης , μεχρι το 4ο διαβασα) ειχε σε πολλα πολλα σημεια τετοιου ειδους cliffhangers . Του τυπου "η αρια  ξυπνησε την επομενη μερα και ηταν τυφλη και τσουπ τελος κεφαλαιου" "η αρια εφαγε ενα χτυπημα  στη πλατη και σωριαστηκε , και τσουπ κοβει εκει τη διηγηση ενω στην ουσια την ειχε σωσει το σκυλι" κλπ

. Λογικα η ξανθια μπασκετμπολιστρια αλλαξε γνωμη και ειπε να δωσει τοπο στην οργη , γιολο στην τελικη θα σκεφτηκε.

 

 

3.Οσο αφορα την συνεντευξη του Γιαννη Χιονη , σκεφτειτε το εξης λιγο . Στο imdb ειχαν γραψει το ονομα του ηθοποιου του Benjen Stark στη λιστα των συμμετεχόντων . Ο λογος νομιζω προφανης , ωστε μεχρι τη πρωτη μαχαιρια ακομη και οσοι προσπαθησαν να σποιλεριαστουν/βρουνε πληροφοριες να νομιζουν οτι ολα πανε καλα και οτι βγαζει νοημα μιας και υπαρχει το ονομα του ηθοποιου στο imdb. Οποτε το τι λεει ο Γιαννης σε μια συνεντευξη δεν λεει και πολλα... ειναι αποδεδειγμενο οτι θα μπουν στον κοπο να ""εξαπατησουν"" ωστε να δημιουργειται εκπληξη στα διαφορα twists

 

Βεβαια απο την αλλη GoT εισαι αφου , οποτε ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...