Προς το περιεχόμενο

Η Microsoft ξεκαθαρίζει το θέμα των δωρεάν Windows 10 στους Insiders


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πουλούσαν παπά τόσο καιρό και άφηναν να διαρρέουν πληροφορίες για δωρεάν Windows 10 σε όλους τους testers και τώρα που με τη συμβολή τους λύθηκαν τα όποια "γνωστά" bugs, τους λέει "πάρτε τ' αρχ...ίζει να μυρίζει".

Το μόνο που τους μένει τώρα είναι να πουν τελευταία στιγμή τέρμα και οι δωρεάν αναβαθμίσεις στους κατόχους Windows 7, η προσφορά ισχύει μόνο για τους 8άρηδες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 164
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ξέρετε τι λένε ε ?

Όταν κάτι στο δίνουν δωρεάν, εσύ είσαι το προϊόν.

 

Δεν είναι δωρεάν. Είναι προσωρινή άδεια για κάθε build. Επίσης τα test build των Insiders θα έχουν και πιθανά bugs. Επίσης τα test build έρχονται με ενεργοποιημένο "spyware", η Μ$ παρακολουθεί τις κινήσεις του tester για προφανής λόγους(όχι δεν εννοώ την NSA).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...και τώρα που το βάλατε όσοι πιο πολλοί μπορούσατε και συλλέξαμε ότι θέλαμε ας κάνουμε και μια διευκρίνηση λειτουργώντας ως "λαμόγια" και όχι ως σοβαρή εταιρία ζητώντας συγνώμη για την αναστάτωση..για το πολυδιαφημισμένο "δωρεάν λειτουργικό.." 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

άρε Microsoftara.... ζήλεψες τη δόξα του Εδεσσαϊκου...

στην αρχή ήθελε να τα δώσει δωρεάν...αλλά μετά είπαν ότι δεν τα ήθελαν.. και μόλις είπαν οτι δεν τα ήθελαν ε λέμε και εμείς δεν τα δίνουμε.. αλλά μετά το αλλάξαν και είπαν πάλι ότι τα ήθελαν οπότε και εμείς εντάξει είπαμε ότι θέλουμε να τα δώσουμε δωρεάν... ΠΑΙΞΕ ΜΠΑΛΑ MICROSOFT δημιούργησε και άλλους φανατικούς linuxades.... :D

  • Like 10
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εμείς πάλι ως φοιτητές αφού για φέτος πληρώσανε την microsoft τα ελληνικά πανεπιστήμια θα τα πάρουμε τσάμπα από το msdnaa , οπότε ευχαριστούμε τον φορολογούμενο πολίτη για το δώρο :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω εχω απο 2-3 κοπιες γνησια 7αρια και 8αρια αλλα στο main pc μου παντα πειρατικα, θεωρουσα μια ζωη βλακες οσους ειχαν original,τα πειρατικα windows ειναι σταση ζωης ελευθεριας και trolling :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

άρε Microsoftara.... ζήλεψες τη δόξα του Εδεσσαϊκου...

στην αρχή ήθελε να τα δώσει δωρεάν...αλλά μετά είπαν ότι δεν τα ήθελαν.. και μόλις είπαν οτι δεν τα ήθελαν ε λέμε και εμείς δεν τα δίνουμε.. αλλά μετά το αλλάξαν και είπαν πάλι ότι τα ήθελαν οπότε και εμείς εντάξει είπαμε ότι θέλουμε να τα δώσουμε δωρεάν... ΠΑΙΞΕ ΜΠΑΛΑ MICROSOFT δημιούργησε και άλλους φανατικούς linuxades.... :D

Έλιωσα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι καινουριγιο πραγματικα εχουν τα 10 ? 

το οτι ξαναβαλαν το start button  και τα gadgets τους αλλαξαν το ονομα? 

απο τα 98se (και τα εργαλεια ανεξαρτητων developers) μεχρι τωρα , οι μοναδικες ουσιαστικες βελτιωσεις (και οχι εξελιξεις ) ειναι η σταθεροτητα , και η υποσηριξη περισσοτερης μνημης και μεγαλυτερης χωρητικοτητας δισκων αλλα και η απαλλαγη απο περιορισμους που εθετε η ιδια μαμα εταιρια για την κατοχυρωση του προιοντος της .απο εκει και περα , δεν μπορω να πω οτι εχω ενθουσιαστει απο καποια εκδοση windows η οτι προκειται για νεο περιβαλον  η κατι το ξεχωριστο . 

 

και μην μου πειτε οτι χρειαζοταν απο τα 200ΜΒ που ηταν περιπου η εγκατασταση των 98se να φτασουμε τα 20GB για να μπορεσει να τρεξει ο directx 10 , 11 , 12,  παρασκευη και 13 .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα σε όλους,επειδή είμαι αρκετά μπερδεμένος..Θα ήθελα λίγη βοήθεια, στο pc έχω πειρατικά 8.1 και στο λαπτοπ πειρατικά 7..Μου έχει ερθει ειδοποίηση και στα δύο για αναβάθμιση και κράτηση τον windows 10 για τις 29 Ιουλίου και την έκανα..Περιμένω κανονικά την αναβάθμιση ή πρέπει να κάνω κάποια άλλη ενεργεια? Μια απάντηση από κάποιον που το έχει καταλάβει καλύτερα από εμένα..? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Πραγματικά αν αυτοί που έχουν πειρατικά windows πάρουν δωρεάν τα 10αρια δεν ξανα αγοράζω τίποτα MS. Δηλαδή απο τα Windows 95 αγοράζω αυθεντικά τα λειτουργικα γιατί; Για να μου πει η MS αντε... γεια, για επιβράβευση που με στηρίζεις 20 χρόνια θα δώσω δωρεάν σε όσους με κλέβουν οτι θα πάρεις και εσυ!

 

Επιβράβευση για σένα είναι ότι στην επόμενη έκδοση δεν θα πληρώσεις τίποτα.
Τι σε ενδιαφέρει? Αν και στον γείτονα τα δώσει δωρεάν? Εσύ την δουλειά σου θα την κάνεις?

Το σκεπτικό αυτό είναι καθαρά σκεπτικό Ελλήνων το οποίο μας πήγε χρόνια πίσω.. Μπράβο και πάλι μπράβο.

 

 


 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

@testra
Πραγματικά αν αυτοί που έχουν πειρατικά windows πάρουν δωρεάν τα 10αρια δεν ξανα αγοράζω τίποτα MS. Δηλαδή απο τα Windows 95 αγοράζω αυθεντικά τα λειτουργικα γιατί; Για να μου πει η MS αντε... γεια, για επιβράβευση που με στηρίζεις 20 χρόνια θα δώσω δωρεάν σε όσους με κλέβουν οτι θα πάρεις και εσυ!

 

Επιβράβευση για σένα είναι ότι στην επόμενη έκδοση δεν θα πληρώσεις τίποτα.

Τι σε ενδιαφέρει? Αν και στον γείτονα τα δώσει δωρεάν? Εσύ την δουλειά σου θα την κάνεις?

 

Το σκεπτικό αυτό είναι καθαρά σκεπτικό Ελλήνων το οποίο μας πήγε χρόνια πίσω.. Μπράβο και πάλι μπράβο.

 

 

 

 

Βασικά το σκεπτικό το δικό σου μας πήγε πολλά χρόνια πίσω. Η άφεση αμαρτιών σε όλους του τομείς σε αυτή την χώρα αναγκάζει και τους νομοταγείς να αμαρτήσουν αφού δεν θέλουν να είναι μια ζωή οι μαλάκες!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξέρετε τι λένε ε ?

Όταν κάτι στο δίνουν δωρεάν, εσύ είσαι το προϊόν.

Η καλύτερη απάντηση που άκουσα ως τώρα.

Εγώ έχω κάνει format και έχω βάλει την preview 10130.Αλλά έχω αγοράσει και την upgrade 8 με 30 ευρώ αν θυμάστε.Τι μου προτείνετε να κάνω?

Μείνε στα 8άρια και θα σου έρθει μήνυμα να κάνεις δωρεάν αναβάθμιση χωρίς περιορισμούς. Με την insider έκδοση τελικά καταλήξαμε ότι δεν κερδίζεις τίποτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Retromaniac, το "αναγκάζει" που χρησιμοποιείς μου ακούγεται λίγο δικαιολογία. Αν το κάνεις δεν είσαι νομοταγής, τέλος. Κίνητρα έχουν όλοι<br><br>

( Χωρίς να μου φαίνεται σόι η πολιτική της Microsoft)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...