Προς το περιεχόμενο

Xiaomi Yi IR Night Vision


Agathoklis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αν το πάθει κανείς άλλος να μην δουλεύουν οι κάμερες, ας δοκιμάσει το κάτωθι.

 

Δεν έκανα ενημερώσεις για να μην κολλήσουν οι κάμερες που είχα αγοράσει μετά 10/2015. Αποτέλεσμα αυτού ήταν να μην δουλεύουν οι κάμερες με την εφαρμογή mihome, ενώ στην mihome φαίνονταν κανονικά.

 

Για να το λύσω αυτό εβγαλα από την πρίζα τις κάμερες αυτές και έκανα ενημέρωση το app... αφού τελείωσε πλήρως μόνο τότε έβαλα τις κάμερες ξανά στην πρίζα και έτσι το firmware έχει μείνει με ημερομηνία 02/2016 και δουλεύουν οπως και πριν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 305
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

όλα καλώς, 

ερώτημα, για να έχω permanent access RTSP μπορούμε να ορίσουμε στατική IP στην κάμερα μέσω script ; παίζει αυτό που αναφέρεται εδώ ; -> https://github.com/fritz-smh/yi-hack

Εναλλακτικά,  η προσέγγιση με MAC απόδοση μέσα από το GUI του Router θα κάνει τη δουλειά.

 

Τρέχον firmware : 1.8.6.1B_201603181307

Έχω access telnet/ftp αλλά όχι RTSP. 

Πριν από 5-6 μήνες με άλλο firmware το είχα λειτουργήσει. Το έχει κανείς από εσάς ενεργό με νεότερο της 1.8.6.1B_201603181307 ?

Επεξ/σία από Vasilius
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όλα καλώς, 

 

ερώτημα, για να έχω permanent access RTSP μπορούμε να ορίσουμε στατική IP στην κάμερα μέσω script ; παίζει αυτό που αναφέρεται εδώ ; -> https://github.com/fritz-smh/yi-hack

Εναλλακτικά,  η προσέγγιση με MAC απόδοση μέσα από το GUI του Router θα κάνει τη δουλειά.

 

 

Τρέχον firmware : 1.8.6.1B_201603181307

Έχω access telnet/ftp αλλά όχι RTSP. 

Πριν από 5-6 μήνες με άλλο firmware το είχα λειτουργήσει. Το έχει κανείς από εσάς ενεργό με νεότερο της 1.8.6.1B_201603181307 ?

 

Δεν δίνουν RTSP στα τελευταία firmwares.

 

Για static IP παίζουν και οι 2 λύσεις και προσωπικά θα προτιμούσα του Router με MAC DHCP reservation.

 

Φιλικά

 

Αρης 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

thx aris, κάτι last ,

 

το τελευταίο firmware που δίνει RTSP και δεν παρουσιάζει κολλήματα κτλ. ποιο είναι ;

Password για το ftp το ορίζουμε στο ui.conf ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

thx aris, κάτι last ,

 

το τελευταίο firmware που δίνει RTSP και δεν παρουσιάζει κολλήματα κτλ. ποιο είναι ;

Password για το ftp το ορίζουμε στο ui.conf ?

το password του χρηστη root αλυτερα να το αλλάξεις μεσα απο το telnet με την εντολη passwd.

 

το συγκεκριμενο "hack" που βρηκες δεν το έχω ψαξει .εχω κανει δικο μου.

 

το firmware που παιζει σε μενα ειναι το 1.8.1C_2016051911103

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...