Προς το περιεχόμενο

Βοήθεια / Προτάσεις αγοράς για οθόνες


SPANK

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ι7 4790κ Gtx 980 games btf4 γενικοτερα πολλα μυλτιπλαυερ παιχνιδια,και στρεαμινκ μονο λολ!!φυσικα παιζουμε με πολλα mmorg,fps αλλα στρεαμ μονο λολ,β??η να παω σε 1080??και αν σε 1080 πια να παρω και γτ?rl2455hm?αξιζει?? . Να φυγουμε.σε.κατι πιο ακριβο?οπος ειπα κυριος για στρεαμινκ λολ και γενικοτερα για mmorpg και φπς παιχνιδια,,λευτα ως 500 ειμαι ασχετος απο οθονες

Επεξ/σία από nexus5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Ι7 4790κ Gtx 980 games btf4 γενικοτερα πολλα μυλτιπλαυερ παιχνιδια,και στρεαμινκ μονο λολ!!φυσικα παιζουμε με πολλα mmorg,fps αλλα στρεαμ μονο λολ,β??η να παω σε 1080??και αν σε 1080 πια να παρω και γτ?rl2455hm?αξιζει?? . Να φυγουμε.σε.κατι πιο ακριβο?οπος ειπα κυριος για στρεαμινκ λολ και γενικοτερα για mmorpg και φπς παιχνιδια,,λευτα ως 500 ειμαι ασχετος απο οθονες

Αν πάρεις 1080p, πάρε είτε την LG 24GM77 είτε την AOC G2460PG. Η πρώτη είναι καλύτερη γενικά, αλλά η δεύτερη έχει G-Sync.

 

Στα 1440p βλέπεις την Acer XB270HU, η οποία είναι η καλύτερη gaming οθόνη που κυκλοφορεί αυτή τη στιγμή, αλλά ξεφεύγει από το budget σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα στο forum millenium τα εχω γραψει σε προηγούμενο ποστ την κάρτα την εχω 1,5 χρονο εχω 32" tv 3D Toshiba για οθόνη και σκέφτομαι να παω σε κλασικό monitor γιατι σαφώς είναι καλύτερα για game Νομίζω οτι θα καταλήξω στην ultra wide 21:9 29UM57 LG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια μια βοηθεια γιατι εχω μεινει  χωρις μονιτορ καρτα γραφικων εχω την saphhire  r9 280 το μονιτορ το θελω για κανονικη χρηση αλλα εχω κολλησει να ειναι και tv μαζι αξιζει κατι τετοιο λετε Link.png Site: samsung η μετα κοιτουσα σε απλο μονιτορ κατι τετοιοLink.png Site: lg ευχαριστω προκαταβολικα..............

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα.

Σε αυτη την χρηματικη κατηγορια ολες οι IPS / PLS εχουν λιγο πολυ την ιδια ποιοτητα εικονας. Οι PLS εχουν λιγο ελαφρυτερο coating, οποτε παιρνουν ενα συν. Επισης, oι frameless οθονες και αυτες που εχουν glossy μαυρα bezels παιρνουν ενα μειον. Επίσης, εργονομικη βαση δεν εχουν ολες, οποτε αυτες που εχουν παιρνουν ενα συν. Με βαση αυτα, πρωτη επιλογη μου ειναι η Samsung LS24E391HL και δευτερη η LG 23MB35PM-B.

http://www.plaisio.gr/periferiaka-othones/othones/othones/Samsung-Monitor-24-LS24E391HL.htm

http://www.plaisio.gr/periferiaka-othones/othones/monitor/LG-Monitor-23-23MB35PM-B.htm

 

Σ'ευχαριστω για την βοηθεια σου τελικα θα παω για την LS24E391HL οπως προτεινες, το μονο που με προβληματιζει ειναι το λευκο frame μηπως ειναι πιο ενοχλητικο με σχεση το μαυρο? η επειδη ειναι frameless δεν θα ειναι τοσο αντιληπτο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλημέρα,

 

ψάχνοντας κι εγώ για νέα οθόνη καθώς η παλιά philips 190X6 19'' μας τελείωσε μετά από 9 χρόνια συμβίωσης!.

Διάβασα όλα τα posts και τις προτάσεις και θα ήθελα τα φώτα σας.

 

Μου αρέσουν αλλά φοβάμαι για τις αντανακλάσεις των glossy monitors γιατί αριστερά και προς τα πίσω από το κάθισμα του γραφείου μου βρίσκεται μπαλκονόπορτα. Επίσης η απόσταση των ματιών μου από το monitor είναι 70 πόντους.

CPU: core2duo E8400 3GHz,     GPU: NVIDIA GeForce 9600 GT

Γενική χρήση Η/Υ εγώ και παιχνίδια το καμάρι μου (κάθε βδομάδα κατεβάζει και καινούριο...)

 

Τι θα μου προτείνατε σε 21-24''? (αν απαντούσε και κάποιος που έχει εμπειρία από "μπαλκονόπορτες" :-D  θα του ήμουν υπόχρεος)

 

Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν πάρεις 1080p, πάρε είτε την LG 24GM77 είτε την AOC G2460PG. Η πρώτη είναι καλύτερη γενικά, αλλά η δεύτερη έχει G-Sync.

 

Στα 1440p βλέπεις την Acer XB270HU, η οποία είναι η καλύτερη gaming οθόνη που κυκλοφορεί αυτή τη στιγμή, αλλά ξεφεύγει από το budget σου.

λεω να παω ετσι και αλιως σε  gtx 980 τησ nvidia,οποτε λες να παρω την 2τερι???...αλλα θα δω πολλα σε διαφορα με το g sync? γενικα για στρεαμ το θελω και τιποτα αλλο!και να παιζουμε κανα btf4 οπως αναφερω αξιζει η αγωρα της η να παω στην πρωτ?δωσε μου τα φωτα σου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@tekkenm τι επίπεδο ενασχόλησης έχεις με το gaming; Τι είδη παιχνιδιών παίζεις συνήθως;

 

@originall θα μπορούσες να κοίταζες και σε Dell P2414H.

 

Με την BenQ BL2710PT;  Τις αναφέρει λίγο-πολύ στο link που σου δώσα. Η BL έχει usb ports,human motion sensor,touch sensitive buttons αλλά έρχεται με χειρότερα out of the box setup και χειρότερο contrast.H GW δεν δέχεται hardware calibration που είναι μείον αλλά δε ξέρω κατά πόσο σε ενδιαφέρει μιας και μιλάς για ερασιτεχνική/χομπίστικη χρήση αν κατάλαβα σωστά.Για το οτι δεν κάνει για hardware gaming δεν πιστεύω πως σε ενδιαφέρει επίσης.Το "frameless design" δεν είναι απαραίτητα αρνητικό ή dealbreaking,είναι και κάπως υποκειμενικό πιστεύω και πρέπει να το κοιτάξει ο καθένας από κοντά για να δει πως το αντιλαμβάνεται.

 

1440p 27'' που το θεωρώ συν για τη χρήση για μεγαλύτερη άνεση,λεπτομέρεια με 8 bit + FRC,100% sRGB έχουν και οι δύο και η GW είναι με semmi glossy coating.Για τη τιμή της από Ελλάδα εγώ τη βρίσκω καλή τη GW αν δεν μπορείς να ανέβεις με τίποτα στα χρήματα ειδικά.Ναι μεν με παραπάνω χρήματα παίρνεις καλύτερες WQHD αλλά προσωπικά δε γίνεται να λέω στον κάθε ενδιαφερόμενο να ανεβάζει το budget του δε γιατί 1)οι καιροί είναι δύσκολοι και κατανοώ πως δεν μπορούν να το κάνουν όλοι αυτό 2)μπορεί και να μη βγει άκρη γιατί όσο ανεβαίνεις στο budget συνήθως έχεις καλύτερες επιλογές σε οθόνη.

 

Η Dell U2515H θα μπορούσε να σου κάνει αν και στη θέση σου θα προτιμούσα 27'' για την ανάλυση.Η U2415 αν σε ενδιαφέρει το 16:10 ok αν και νομίζω πως είναι σχετικά υπερκοστολογημένη.

 

Καλημέρα.

 

Η αληθεια ειναι οτι δεν ξερω αν ποτε κανω hardware calibration καθως ξερω οτι κοστιζει αρκετα χρηματα και αυτο (δεν ειμαι και επαγγελματιας). Γιατι διαφορες μιλαμε στην εκτυπωση σε τετοιες οθονες αν τις κανεις  calibration ?? Νομιζω μονο εκει εχουμε διαφορες, σωστα ?? Οσον αφορα τα παιχνιδια δεν με ενδιαφερει καθολου.

 

 καλύτερες WQHD , τι σημαινει αυτο ?

 

ευχαριστω και παλι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Σ'ευχαριστω για την βοηθεια σου τελικα θα παω για την LS24E391HL οπως προτεινες, το μονο που με προβληματιζει ειναι το λευκο frame μηπως ειναι πιο ενοχλητικο με σχεση το μαυρο? η επειδη ειναι frameless δεν θα ειναι τοσο αντιληπτο?

 

 

Παρακαλω. Οχι, ισα ισα που θα αυξανει το σχετικο βαθος του μαυρου σε σχεση με τα μαυρα bezels.

καλημέρα,

 

ψάχνοντας κι εγώ για νέα οθόνη καθώς η παλιά philips 190X6 19'' μας τελείωσε μετά από 9 χρόνια συμβίωσης!.

Διάβασα όλα τα posts και τις προτάσεις και θα ήθελα τα φώτα σας.

 

Μου αρέσουν αλλά φοβάμαι για τις αντανακλάσεις των glossy monitors γιατί αριστερά και προς τα πίσω από το κάθισμα του γραφείου μου βρίσκεται μπαλκονόπορτα. Επίσης η απόσταση των ματιών μου από το monitor είναι 70 πόντους.

CPU: core2duo E8400 3GHz,     GPU: NVIDIA GeForce 9600 GT

Γενική χρήση Η/Υ εγώ και παιχνίδια το καμάρι μου (κάθε βδομάδα κατεβάζει και καινούριο...)

 

Τι θα μου προτείνατε σε 21-24''? (αν απαντούσε και κάποιος που έχει εμπειρία από "μπαλκονόπορτες" :-D  θα του ήμουν υπόχρεος)

 

Ευχαριστώ

 

Οσο δεν πεφτει απευθειας ηλιος πανω τους θα εισαι ενταξει, καθως οι glossy που προτεινω δεν εχουν edge-to-edge glass, το οποιο δημιουργει τις μεγαλες αντανακλασεις. Κατα τα αλλα, εχουν και αυτες επεξεργασια για μειωση αντανακλασεων.

 

Εγω ποτε δεν νιωθω οτι με ενοχλουν οι αντανακλασεις στην οθονη του λαπτοπ μου, ακομη και οταν βρισκομαι στο πλεον φωτεινο δωματιο. Μια δυο φορες που το χρησιμοποιησα σε εξωτερικο χωρο με ηλιοφανεια με ενοχλησε μονο.

 

Μπορεις να δοκιμασεις επισης να παρεις την semi-glossy Eizo EV2336W, η οποια ειναι και η καλυτερη 23-24" IPS που κυκλοφορει (και δεν ειναι wide-gamut). Eιναι τσιμπιμενη, αλλα δεν υπαρχουν αλλες semi-glossy σε αυτο το μεγεθος.

λεω να παω ετσι και αλιως σε  gtx 980 τησ nvidia,οποτε λες να παρω την 2τερι???...αλλα θα δω πολλα σε διαφορα με το g sync? γενικα για στρεαμ το θελω και τιποτα αλλο!και να παιζουμε κανα btf4 οπως αναφερω αξιζει η αγωρα της η να παω στην πρωτ?δωσε μου τα φωτα σου

 

Αν την θες αποκλειστικα για gaming το G-Sync ειναι εξαιρετικο feature και σαφως θα αναβαθμισει την εμπειρια σου gaming. Απο την αλλη ομως, αν μπορεις να διατηρεις τριψηφιο νουμερο (η εκει κοντα τελος παντων) fps η αξια του μειωνεται, καθως ηδη ελαχιστοποιειται η εμφανιση tearing και lag.

 

Δεδομενου οτι θα παρεις ηδη πολυ δυνατη καρτα για 1080p (στο bf4 βγαζει 90 fps: http://www.anandtech.com/show/8526/nvidia-geforce-gtx-980-review/13), μαλλον θα εκτιμησεις περισσοτερο τα χρωματα της LG σε σχεση με το G-Sync της AOC. Εγω την LG θα επερνα. Το καλυτερο φυσικα θα ηταν να το εψαχνες οσο πιο πολυ γινεται και μονος σου πριν καταληξεις. Οποια και να παρεις παντως ικανοποιημενος θα μεινεις.

Καλημέρα.

 

Η αληθεια ειναι οτι δεν ξερω αν ποτε κανω hardware calibration καθως ξερω οτι κοστιζει αρκετα χρηματα και αυτο (δεν ειμαι και επαγγελματιας). Γιατι διαφορες μιλαμε στην εκτυπωση σε τετοιες οθονες αν τις κανεις  calibration ?? Νομιζω μονο εκει εχουμε διαφορες, σωστα ?? Οσον αφορα τα παιχνιδια δεν με ενδιαφερει καθολου.

 

 καλύτερες WQHD , τι σημαινει αυτο ?

 

ευχαριστω και παλι.

 

Θελεις γυρω στα 250 ευρω για εξοπλισμο calibration (https://www.skroutz.gr/c/250/diafora-perifereiakwn.html?keyphrase=x-rite+i1display+pro ), software βρισκεις και δωρεαν. Το κανεις αν σε ενδιαφερει πολυ η χρωματικη ακριβεια και θελεις να βλεπεις το πραγματικο χρωμα ακριβως οπως ειναι. Το ποσο σημαντικο ειναι απο οθονη σε οθονη πρεπει να το δεις σε reviews και να συσχετισεις τις αποκλεισεις που παρουσιαζονται σε αριθμους και διαγραμματα με την οπτικη εντυπωση. Αποψη μου ειναι οτι εφοσον δεν τα πολυγνωριζεις, δε θα εισαι και τοσο απαιτητικος, δεδομενου κιολας οτι ολες λιγο-πολυ οι νεες οθονες εχουν καλα color presets, με καποιες ρυθμισεις στο osd menu τουλαχιστον.

 

WQHD = 1440p

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα στην παρέα

 

Πριν 2 μέρες τα έφτυσε η οθόνη μου, LG 22442PA, link: http://www.lg.com/uk/monitors/lg-W2442PA-lcd-monitor

 

Στο σπίτι έχω πολλές συσκευές LG, από τηλεόραση μέχρι ψυγείο και κλιματιστικό και η οθόνη είναι η πρώτη που έβγαλε πρόβλημα μετά από 3,5 χρόνια. Έχετε ακούσει για προβλήματα σε οθόνες LG?

 

Οπότε ψάχνω για νέα οθόνη και θέλω τα φώτα σας

 

- 24 ή 27 ίντσες? η απόσταση θέασης είναι 70 εκατοστά, με την 24άρα δεν είχα κανένα προβλημα, η 27άρα ίσως θα είναι λίγο μεγάλη? Πάντως σε ένα net cafe που πήγα πρόσφατα και είχαν 27άρες LG σε παρόμοια απόσταση ήταν καλά για κανένα 2ώρο που έκατσα.

- 1080p

- να έχει τουλάχιστον μια είσοδο DVI ΚΑΙ μια είσοδο HDMI

- καινούργιο μοντέλο 2014-15

- budget 250-300 ευρώ

- Pc specs: i5 2500k, gtx 770, 8gb ram, samsung evo 250gb ssd

- να μην έχει πάνω από 5ms response time.

- Χρήση internet browsing και gaming (παιχνιδια moba πχ lol,dota, heroes of the storm , racing, action rpg, σχεδόν καθόλου FPS)

- κατά προτίμηση η βάση της να ρυθμίζετε σε ύψος

- η αγορά θα γίνει από το e-shop οπότε παρακαλώ τα link σας να είναι απο εκεί

 

είδα οθόνη BENQ από κοντά σε ένα φίλο και μου άρεσε, οπότε έχω βάλει στο μάτι τις συγκεκριμένες 3:

 


 


 


 

απο αυτές ποιά προτείνετε? και γενικότερα θα ήθελα τις προτάσεις και για άλλες οθόνες σας και τις παρατηρήσεις σας.

 

Επίσης, αν αποφασίσω να πάρω 24άρα, η LG 24gm77 έιναι καινούργιο μοντέλο? αξίζει τα λεφτά της? http://www.e-shop.gr/othoni-lg-24gm77-b-24-led-gaming-full-hd-p-PER.157544

 

 

Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Καλησπέρα στην παρέα

 

Πριν 2 μέρες τα έφτυσε η οθόνη μου, LG 22442PA, link: http://www.lg.com/uk/monitors/lg-W2442PA-lcd-monitor

 

Στο σπίτι έχω πολλές συσκευές LG, από τηλεόραση μέχρι ψυγείο και κλιματιστικό και η οθόνη είναι η πρώτη που έβγαλε πρόβλημα μετά από 3,5 χρόνια. Έχετε ακούσει για προβλήματα σε οθόνες LG?

 

Οπότε ψάχνω για νέα οθόνη και θέλω τα φώτα σας

 

- 24 ή 27 ίντσες? η απόσταση θέασης είναι 70 εκατοστά, με την 24άρα δεν είχα κανένα προβλημα, η 27άρα ίσως θα είναι λίγο μεγάλη? Πάντως σε ένα net cafe που πήγα πρόσφατα και είχαν 27άρες LG σε παρόμοια απόσταση ήταν καλά για κανένα 2ώρο που έκατσα.

- 1080p

- να έχει τουλάχιστον μια είσοδο DVI ΚΑΙ μια είσοδο HDMI

- καινούργιο μοντέλο 2014-15

- budget 250-300 ευρώ

- Pc specs: i5 2500k, gtx 770, 8gb ram, samsung evo 250gb ssd

- να μην έχει πάνω από 5ms response time.

- Χρήση internet browsing και gaming (παιχνιδια moba πχ lol,dota, heroes of the storm , racing, action rpg, σχεδόν καθόλου FPS)

- κατά προτίμηση η βάση της να ρυθμίζετε σε ύψος

- η αγορά θα γίνει από το e-shop οπότε παρακαλώ τα link σας να είναι απο εκεί

 

είδα οθόνη BENQ από κοντά σε ένα φίλο και μου άρεσε, οπότε έχω βάλει στο μάτι τις συγκεκριμένες 3:

 

http://www.e-shop.gr/othoni-benq-gl2760h-27-led-full-hd-p-PER.169071

 

http://www.e-shop.gr/othoni-benq-gw2760hs-27-led-full-hd-black-p-PER.169042

 

http://www.e-shop.gr/othoni-benq-gw2760hm-27-led-full-hd-black-p-PER.169039

 

απο αυτές ποιά προτείνετε? και γενικότερα θα ήθελα τις προτάσεις και για άλλες οθόνες σας και τις παρατηρήσεις σας.

 

Επίσης, αν αποφασίσω να πάρω 24άρα, η LG 24gm77 έιναι καινούργιο μοντέλο? αξίζει τα λεφτά της? http://www.e-shop.gr/othoni-lg-24gm77-b-24-led-gaming-full-hd-p-PER.157544

 

 

Ευχαριστώ

δεν παιζεις φπς αλλα η οθονη αυτι εχει αποκροσει 1ms ,,νομιζω κιτα σε τιποτα αλλο χεχε για λολ,προσψπικα θαπυγενα σεσ benq
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Καλησπέρα στην παρέα
 
Πριν 2 μέρες τα έφτυσε η οθόνη μου, LG 22442PA, link: http://www.lg.com/uk/monitors/lg-W2442PA-lcd-monitor
 
Στο σπίτι έχω πολλές συσκευές LG, από τηλεόραση μέχρι ψυγείο και κλιματιστικό και η οθόνη είναι η πρώτη που έβγαλε πρόβλημα μετά από 3,5 χρόνια. Έχετε ακούσει για προβλήματα σε οθόνες LG?
 
Οπότε ψάχνω για νέα οθόνη και θέλω τα φώτα σας
 
- 24 ή 27 ίντσες? η απόσταση θέασης είναι 70 εκατοστά, με την 24άρα δεν είχα κανένα προβλημα, η 27άρα ίσως θα είναι λίγο μεγάλη? Πάντως σε ένα net cafe που πήγα πρόσφατα και είχαν 27άρες LG σε παρόμοια απόσταση ήταν καλά για κανένα 2ώρο που έκατσα.
- 1080p
- να έχει τουλάχιστον μια είσοδο DVI ΚΑΙ μια είσοδο HDMI
- καινούργιο μοντέλο 2014-15
- budget 250-300 ευρώ
- Pc specs: i5 2500k, gtx 770, 8gb ram, samsung evo 250gb ssd
- να μην έχει πάνω από 5ms response time.
- Χρήση internet browsing και gaming (παιχνιδια moba πχ lol,dota, heroes of the storm , racing, action rpg, σχεδόν καθόλου FPS)
- κατά προτίμηση η βάση της να ρυθμίζετε σε ύψος
- η αγορά θα γίνει από το e-shop οπότε παρακαλώ τα link σας να είναι απο εκεί
 
είδα οθόνη BENQ από κοντά σε ένα φίλο και μου άρεσε, οπότε έχω βάλει στο μάτι τις συγκεκριμένες 3:
 
 
 
 
απο αυτές ποιά προτείνετε? και γενικότερα θα ήθελα τις προτάσεις και για άλλες οθόνες σας και τις παρατηρήσεις σας.
 
Επίσης, αν αποφασίσω να πάρω 24άρα, η LG 24gm77 έιναι καινούργιο μοντέλο? αξίζει τα λεφτά της? http://www.e-shop.gr/othoni-lg-24gm77-b-24-led-gaming-full-hd-p-PER.157544
 
 
Ευχαριστώ

 

 

Η LG 24GM77 ειναι η καλυτερη gaming οθονη που μπορεις να αγορασεις στα χρηματα αυτα, και μαλλον η καλυτερη 144HZ TN που κυκλοφορει αυτη τη στιγμη οσων αφορα την ποιοτητα εικονας. Εφόσον ειναι στο budget σου, αποτελει μαλλον την καλυτερη επιλογη σου. Εχεις και αρκετα δυνατη gpu για να εκμεταλλευτεις τον μεγαλο ρυθμο ανανεωσης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η LG 24GM77 ειναι η καλυτερη gaming οθονη που μπορεις να αγορασεις στα χρηματα αυτα, και μαλλον η καλυτερη 144HZ TN που κυκλοφορει αυτη τη στιγμη οσων αφορα την ποιοτητα εικονας. Εφόσον ειναι στο budget σου, αποτελει μαλλον την καλυτερη επιλογη σου. Εχεις και αρκετα δυνατη gpu για να εκμεταλλευτεις τον μεγαλο ρυθμο ανανεωσης.

αυριο ειπαμε θα την παραγφειλουνε,θα σας πω εντυπωσεις απο τον αδερφο με ρ9 270,και οτν παω αθηνα με gtx 970 και gtx 980 :)
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...