Προς το περιεχόμενο

Βοήθεια / Προτάσεις αγοράς για οθόνες


SPANK

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 12/1/2019 στις 2:31 ΠΜ, Οδυσσέας Τρίκαλα είπε

Καλησπέρα ομάδα! Θα ήθελα να προβώ σε αγορά οθόνης 27" στα 1080p (αναγκαστικά διότι το bugdet ειναι εως τα 250€ και αγορά απο Ελλάδα). Έχω την RX 570 4GB οπότε θα ήθελα να εκμεταλλευτώ το Freesync. Επισης επειδη ερχομαι απο 60Hz monitor θα ήθελα να κάνω το βήμα στα 75Hz. Η χρήση μου είναι κάπως μπερδεμένη. Ως οθόνη για το φοιτητικό μου build θα χρησιμοποιηθεί για ελαφρύ casual gaming , ταινίες , youtube , browsing και προγράμματα επεξαργασίας ήχου. 

Έχω ξεχωρίσει τα παρακάτω monitors:

Samsung C27F396FH 

Dell SE2717H

Acer Nitro VG270

Τι μου προτεινετε?

Από αυτές που έβαλες , την Dell....

 

Επεξ/σία από SPANK
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλημερα θελω να αγορασω μια καινουργια οθονη για gaming κυριος(mmo,rpg,fps γενικως τα παντα παιζω ,το τελευταιο καιρο path of exile επαιζα) και καμια ταινια που και που.Το συστημα μου ειναι cpu:i5 4570  Gpu rx580 θα παρω γιατι η προηγουμενη μου καρτα πεθανε(gtx 760) και 8gb ram.H οθονη που εχω τωρα ειναι η https://www.game-debate.com/monitor/index.php?mon_id=2869&monitor=LG Flatron L την εχω 10 χρονια και την αλλαζω γιατι εχει μονο vga port.Το budget μου ειναι εως 200 ευρω.Απο οθονες κοιταω   https://www.skroutz.gr/s/8948885/Viewsonic-VX2457-MHD.html.Αν εχει να προτεινει καποιος αλλη οθονη για 1080,22-24 ιντσες  πιο αξιοπιστη ή καλυτερη σε αυτα τα χρηματα θα ημουν ευγνωμων.

Επεξ/σία από sariot
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα, έχω ένα Galaxy A3 2016 με ραγισμένο το τζάμι του touch. Καμιά πρόταση φτηνή online; Η οθόνη είναι ΟΚ, μόνο το touch ράγισε. 

Επεξ/σία από Asevastos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 ώρες πριν, leros2004 είπε

Από αυτές που έβαλες , την Dell....

Και ας έχει η acer πολύ μικρότερο χρόνο απόκρισης με τα ίδια ακριβώς χαρακτηριστικά?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα, ψαχνω οθονη 1080p μεχρι 200 Ευρω τελικη τιμη( μεταφορικα, αντικαταβολη). Η χρηση της οθονης ειναι για γενικη χρηση.

H LG 24BK750Y μου φαινεται καλη επιλογη, μιας και ειναι ips .Πως σας φαινεται η συγκεκριμενη? Καμια αλλη επιλογη?

Ευχαριστω.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα

Μπαίνω απευθείας στο ψητό. Χρειάζομαι οθόνη από 27"-32". Παίζω κυρίως world of warcraft άντε και κάνα single player rpg όπως dark souls 3 - witcher 3 κλπ. Το budget μου είναι ~300€. Θα ήθελα τις προτάσεις σας για ότι καλύτερο μπορώ να πάρω γύρω σε αυτά τα χρήματα. Το σύστημα αποτελείται από τα εξής:

Cpu: Ryzen 5 2600

Mobo: Msi x470 pro carbon

Ram: 32gb corsair vengeance lpx

Gpu: Sapphire rx570 nitro 4gb

Να πω πως έχω σκοπό να αλλάξω την κάρτα γραφικών με μια πιο δυνατή τους επόμενους μήνες.

Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, pok0 είπε

Καλημερα, ψαχνω οθονη 1080p μεχρι 200 Ευρω τελικη τιμη( μεταφορικα, αντικαταβολη). Η χρηση της οθονης ειναι για γενικη χρηση.

H LG 24BK750Y μου φαινεται καλη επιλογη, μιας και ειναι ips .Πως σας φαινεται η συγκεκριμενη? Καμια αλλη επιλογη?

Ευχαριστω.

 

Καλησπερα φιλε. Θα σου προτεινα αυτη που ερχεται ακριβως στο budget σου. Σαφως καλυτερη: https://www.skroutz.gr/s/8693353/Dell-UltraSharp-U2417H.html#

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σε όλους,θα ήθελα μια μικρή βοήθεια στην επιλογή μόνιτορ  1080P( 24αρι με 27 αρι)

 

Η χρήση του νεου μόνιτορ  θα εινε  καθαρα  για gaming, περιλαμβάνονται  οι     κατηγοριες  στα ειδη παιχνιδιων  με τις οποιες ασχολουμε

  • Action games
  • Platforming games
  • Sport games
  • First person shooter  games
  • Role  playing games
  • fighting  games
  • strategy games
  • Adventure games

 

 

Τό όριο του budget είναι περιορισμένο και μιλάω για max 410e.

έχω ξεχωρίσει καποια μόνιτορ αλλά δεν μπορώ να καταλήξω γι αυτό θα  ήθελα λίγο από τον χρόνο σας για μια μικρή βοήθεια.Παρακάτω σας παραθέτω τις επιλογές με το αντιστοιχο λινκ

https://www.skroutz.gr/c/43/othones-upologiston/f/187048_489066_681618_690570/toulachiston-fhd-1920-x-1080-27-FreeSync-TN.html?o=othones+pc

ευχαριστω πολύ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα ψάχνω μια οθόνη

budget: 300 -  400   ευρώ μαχ(αν υπάρχει και με λιγότερα που να αξίζει τα λεφτά της δν με πειράζει)

χρήση: gaming το βασικότερο όχι competitive βέβαια αλλά τύπου call of duty metal gear gta v θα  παίζω  και ότι καινούριο βγαίνει 

Ιντσες: πιστεύω 1080p 27' θα είναι ικανοποιητικα

Επεξ/σία από demonix00
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα

Είμαι σε αναζήτησης οθόνη 27 ίντσες ( εκτός και αν τελικά πάω σε 32 ) 144 hz σίγουρα και δεν θα με χάλαγε να είχε και gsync , δεν θα με χάλαγε το λέω από την άποψη ότι τα χρήματα που θέλω να διαθέσω είναι 500 600 euro. Παιχνίδια που παίζω είναι κυρίως AAA τίτλοι αλλά μπορεί να παίξω και κανα overwatch , mmo ή monster hunter , θέλω να πω τέτοιο είδος παιχνιδιών , fortine pubg csgo κτλπ δεν μου αρέσουν.

Αγορά μπορεί να γίνει είτε από Ελλάδα ή εξωτερικό αν συμφέρει στην τιμή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, SPANK είπε

Καλημέρα

Είμαι σε αναζήτησης οθόνη 27 ίντσες ( εκτός και αν τελικά πάω σε 32 ) 144 hz σίγουρα και δεν θα με χάλαγε να είχε και gsync , δεν θα με χάλαγε το λέω από την άποψη ότι τα χρήματα που θέλω να διαθέσω είναι 500 600 euro. Παιχνίδια που παίζω είναι κυρίως AAA τίτλοι αλλά μπορεί να παίξω και κανα overwatch , mmo ή monster hunter , θέλω να πω τέτοιο είδος παιχνιδιών , fortine pubg csgo κτλπ δεν μου αρέσουν.

Αγορά μπορεί να γίνει είτε από Ελλάδα ή εξωτερικό αν συμφέρει στην τιμή

Καλημερα. Δεν θα μπορουσα να σε προτρεψω περισσοτερο για την εξεταση μιας 34αρας Ultrawide. Κοιταξε κι εκει, αν και το μπατζετ ξεφευγει απο την οριοθετηση. Αξιζει με τα μπουνια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, kostiger είπε

Καλημερα. Δεν θα μπορουσα να σε προτρεψω περισσοτερο για την εξεταση μιας 34αρας Ultrawide. Κοιταξε κι εκει, αν και το μπατζετ ξεφευγει απο την οριοθετηση. Αξιζει με τα μπουνια.

34αρα ειναι πολύ κοντά για την απόσταση που ειμαι και το ultra wide δεν νομίζω οτι θα με βολέψει γιατι το είδα κοντά σε φίλο χτες , εντυπωσιακό και εχει χώρο αλλα δεν με βολεύει αυτο " μακρουλό "

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, SPANK είπε

34αρα ειναι πολύ κοντά για την απόσταση που ειμαι και το ultra wide δεν νομίζω οτι θα με βολέψει γιατι το είδα κοντά σε φίλο χτες , εντυπωσιακό και εχει χώρο αλλα δεν με βολεύει αυτο " μακρουλό "

Πεπλατυσμενη 27αρα ειναι στην ουσια, που τετοια χρησιμοποιεις απο οτι ειδα και μαλιστα σε 1080p. Θελει συνηθεια. Εξτρα χωρος για δουλεια και immersion στη στρατοσφαιρα στα παιχνιδια. Eσυ γνωριζεις καλυτερα φυσικα τις αναγκες σου, απλα επειδη ειμαι υπερ το δεον ικανοποιημενος και εχουν περασει διαφορερς απο τα χερια μου, αλλά εχω δει και σε σπιτια φιλων ειπα να υποβαλλω την εμπειρια μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ποια θα ήταν μια αξιόλογη πρόταση uw σε budget μέχρι 700; λαμβάνοντας υπόψη και τις εξελίξεις με freesync-nvidia? 1080 καρτα, fps κυρίως

όλοι θα θέλαμε την Alienware αλλά ξεφεύγει πολύ τιμολογιακά

Επεξ/σία από Natm
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, Natm είπε

Ποια θα ήταν μια αξιόλογη πρόταση uw σε budget μέχρι 700; λαμβάνοντας υπόψη και τις εξελίξεις με freesync-nvidia? 1080 καρτα, fps κυρίως

όλοι θα θέλαμε την Alienware αλλά ξεφεύγει πολύ τιμολογιακά

Samsung C34F791 την εχω και ειμαι πολυ ευχαριστημενος

https://www.skroutz.gr/s/10537497/Samsung-C34F791WQU.html

https://www.amazon.de/Samsung-C34F791-Zoll-Curved-Monitor/dp/B01L98A326

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...