Προς το περιεχόμενο

Βοήθεια / Προτάσεις αγοράς για οθόνες


SPANK

Προτεινόμενες αναρτήσεις

46 λεπτά πριν, Οδυσσέας Τρίκαλα είπε

Και τα 2 μονιτορ ειναι IPS. Αν κυρια ασχολια θα σου με την οθονη ειναι το gaming αλλαξε την και πηγαινε 2η. Αντιθετα η 1η ειναι πιο ξεκουραστη για δουλεια και overall use (browsing office κλπ)

Πιο ξεκουραστη ,γιατι?Με ποιο κριτηριο δηλαδη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

12 ώρες πριν, Dantε είπε

Πιο ξεκουραστη ,γιατι?Με ποιο κριτηριο δηλαδη?

Στο σαιτ της LG γινεται λογος στα specs της παραπανω οθονης για  λειτουργιες eye rest , για ξεκουραστο πολυωρο διαβασμα στην οθονη κτλ. Σιγουρα δεν αποκλειεται το δευτερο και πιο gaming monitor να ειναι εξισου καταλληλο για την δουλεια χωρις να αναφερεται στην σελιδα... 

https://www.lg.com/gr/monitors/lg-24MK600M-B

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τσίμπησα την LG 34UC79G τελικά...

Καμμία επαφή με την 24άρα που ήμουν τόσο καιρό, πραγματικά απόλαυση και φαίνεται να έκατσε γάντι με την 2070 

σε blackops4 όλα ultra

unknown.png?width=666&height=615

 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, GRat είπε

Τσίμπησα την LG 34UC79G τελικά...

Καμμία επαφή με την 24άρα που ήμουν τόσο καιρό, πραγματικά απόλαυση και φαίνεται να έκατσε γάντι με την 2070 

σε blackops4 όλα ultra

unknown.png?width=666&height=615

Pretty nice stuff u got yourself there...😎

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 28/5/2019 στις 3:14 ΜΜ, Οδυσσέας Τρίκαλα είπε

Δεδομενου οτι προκειται για all use monitor θεωρω απολυτα αδιαφορη την διαφορα στο response time (η συνολικη καθυστερηση ανταποκρισης της οθονης επηρεαζεται και απο αλλους παραγοντες, δηλαδη το AOC δεν ειναι 5 φορες πιο αργο σε σχεση με το Lg) . Ως νεοτερο panel της AOC εχει να σου δωσει καλυτερα αποτελεσματα και στο αισθητικο κομματι (κατασκευη , εμφανιση) αλλα και στην ποιοτητα εικονας. Η επιλογη δικια σου 

Με την εξυπηρέτηση πελατών τι παίζει ? Θέλω να πω, ποια εταιρία από τις 2 είναι καλύτερη ? Για να ξέρω τι θα αντιμετωπίσω αν πάθει ξαφνική ζημιά η οθόνη που θα πάρω τελικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Γιώργος Γ. είπε

Με την εξυπηρέτηση πελατών τι παίζει ? Θέλω να πω, ποια εταιρία από τις 2 είναι καλύτερη ? Για να ξέρω τι θα αντιμετωπίσω αν πάθει ξαφνική ζημιά η οθόνη που θα πάρω τελικά.

Γιωργο AOC monitor δεν εχω αγορασει ακομη για να σου ελεγα καποια προσωπικη εμπειρια. Ειχα το παραπανω lg και προβλημα δεν ειχα συναντησει. Απο οτι ακουγεται με την LG ισως να χεις καλυτερη συννενοηση... αλλα παρολα αυτα εγω θα επαιρνα το AOC , το βλεπω και στο πισι του κολλητου μου οταν κατεβαινω θεσσαλονικη και ειναι κομψοτατο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σήμερα έγινε η παραλαβή της ag32cq, αν και ξεκίνησα για 27" . Σαν πρώτη εντύπωση, ίσως σ'αυτή τη διάσταση, θα ήταν προτιμότερη μια ultra wide. Για gaming βλέπω πως ο i5 2500k μαζί με την rx580 nitro+  δεν έχουν αρκετή δύναμη. Αν και προέρχομαι από 24" το μέγεθος δεν τρομάζει πολύ, μέχρι και η γυναίκα δεν γκρίνιαξε. Μόνο κατά την παραλαβή μουρμούρισε κάτι για το μέγεθος της κούτας. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, marksk είπε

Σήμερα έγινε η παραλαβή της ag32cq, αν και ξεκίνησα για 27" . Σαν πρώτη εντύπωση, ίσως σ'αυτή τη διάσταση, θα ήταν προτιμότερη μια ultra wide. Για gaming βλέπω πως ο i5 2500k μαζί με την rx580 nitro+  δεν έχουν αρκετή δύναμη. Αν και προέρχομαι από 24" το μέγεθος δεν τρομάζει πολύ, μέχρι και η γυναίκα δεν γκρίνιαξε. Μόνο κατά την παραλαβή μουρμούρισε κάτι για το μέγεθος της κούτας. 

dead pixels? τα χρώματα πως είναι? σαν κατασκευή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δε βλέπω κανένα καμένο pixel.σαν κατασκευή είναι ωραία οθόνη, στιβαρή κατασκευή. δεν μου άρεσε το ότι δεν αλλάζει ύψος η οθόνη. λίγο περίεργη η αίσθηση curved για αρχή 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Για πειτε καμια γνωμη για μια οθονη κυριως για gaming μεχρι 250ευρω 24"-27" ,η καρτα γραφικων θα ειναι μια 1080ti

Επεξ/σία από akoinonitos
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, akoinonitos είπε

Για πειτε καμια γνωμη για μια οθονη κυριως για gaming μεχρι 250ευρω 24"-27" ,η καρτα γραφικων θα ειναι μια 1080ti

https://www.skroutz.gr/comparelists/43?compare=14009824,14427163,15309264

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 λεπτά πριν, radiohead είπε

Thanks, καμια προταση σε ips υπαρχει? και ας ειναι λιγοτερα hz

Επεξ/σία από akoinonitos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, akoinonitos είπε

Thanks, καμια προταση σε ips υπαρχει? και ας ειναι λιγοτερα hz

Μην τρελαίνεσαι δεν είναι χαλι οι συγκεκριμένες. Σε ips σε 75hz μη δωσεις πάνω από 200€ Αυτές είναι all around αλλά κρίμα με τέτοια καρτα.. https://www.skroutz.gr/comparelists/43?compare=11885419%2C15946483%2C15715219%2C15696124

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, radiohead είπε

Μην τρελαίνεσαι δεν είναι χαλι οι συγκεκριμένες. Σε ips σε 75hz μη δωσεις πάνω από 200€ Αυτές είναι all around αλλά κρίμα με τέτοια καρτα.. https://www.skroutz.gr/comparelists/43?compare=11885419%2C15946483%2C15715219%2C15696124

Eυχαριστω ,δεν ειναι για μενα απλα να του δειξω και ips και tn και ας παρει οποια θελει. Ευχαριστω και παλι !

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ας ποσταρω και εδώ μήπως δεν παρακολουθεί ο κόσμος τα ποστ για τα νέα συστήματα

Έχω παραγγείλει σύστημα με RTX2060 , έβαλα στην παραγγελία και την παρακάτω

https://www.skroutz.gr/s/14254942/LG-32UD59-B.html?from=account_favorites

Αλλά δεν διαβάζω και τα καλύτερα, μου πρότειναν τα παιδιά 2 27αρες αλλά έλεγα μήπως πάω σε κάποια μεγαλύτερη μέχρι 32.

Με ενδιαφέρει να είναι 2Κ και ξεκούραστη στα ματια για προγραμματισμό εκτός από gaming

Υπάρχει κάποια άλλη επιλογή μέχρι τα 450€ βαριά 500€ ? 

Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...