Προς το περιεχόμενο

Capital controls, paypal, ebay, αγορές εξωτερικού


mentoras99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το πέτυχα τελικά το "κολπάκι" με τα 2 pp, το πρόβλημα είναι οτι το balance θα μπορώ να το χρησιμοποιήσω

μετά απο 21 μέρες αν κατάλαβα καλά. Το κάνει σε όλους σας αυτό; Υπάρχει δυνατότητα να το επισπεύσω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 14,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Το πέτυχα τελικά το "κολπάκι" με τα 2 pp, το πρόβλημα είναι οτι το balance θα μπορώ να το χρησιμοποιήσω

μετά απο 21 μέρες αν κατάλαβα καλά. Το κάνει σε όλους σας αυτό; Υπάρχει δυνατότητα να το επισπεύσω;

Μόνο σε καινούριους λογαριασμούς. Όχι, δεν μπορείς να το επισπεύσεις.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τελικά τι έγινε ανοίξανε? 

 

Εγώ που δοκίμασα 5 ευρώ στο psn και 5 στο steam μπήκανε κανονικά απευθείας από κάρτα.

 

amazon και g2a δοκίμασε κανένας?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά καλησπέρα είμαι καινούργιος θέλω να παραγγείλω ενα gps απο το aliexpress θα μπορεσω να κάνω την παραγγελία και ν έρθει σε εμενα; κανονικά μέσω PayPal η μεζω χρεωστικής;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τελικά τι έγινε ανοίξανε? 

 

Εγώ που δοκίμασα 5 ευρώ στο psn και 5 στο steam μπήκανε κανονικά απευθείας από κάρτα.

 

amazon και g2a δοκίμασε κανένας?

Εγω παντως που προσπαθησα να παρω το Shoppe Keep απ'το Steam περιπου 3 ωρες πριν δεν δεχθηκε την καρτα (master card pre-paid πειραιως). Το πηρα ομως απ'το humble bundle που δεχθηκε την καρτα μου και αυτην τη φορα. Να δω πως θα αγορασω το mgs5 και ανανεωση για το WoW. Στα σοβαρα σκεφτομαι να καταφυγω στα ταχυδρομικα περιστερια.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά καλησπέρα είμαι καινούργιος θέλω να παραγγείλω ενα gps απο το aliexpress θα μπορεσω να κάνω την παραγγελία και ν έρθει σε εμενα; κανονικά μέσω PayPal η μεζω χρεωστικής;

Δεν υποστηριζει paypal το αλι. Δοκιμασε με χρεωστικη κ αν σου κατσει εχει καλος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μέσω paypal δεν γίνεται, δεν τον έχει σαν τρόπο πληρωμής, απευθείας πάλι δεν γίνεται λόγω cc, απο αλι δεν πήρε κανένας τίποτα ακόμα!

Κάποιος συνεννοηθηκε με πωλητή του αλι και τον πλήρωσε μέσω paypal!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το αλι εχει αλλη τακτικη απο το ebay. Ευνοει λιγο περισσοτερο των πωλητη.

Μεγαλη προσοχη στο feedback να ειναι αρκετο και προσφατο..

 

Για παραδειγμα ενας πωλητης μπορει να φαινεται με 100% θετικες και οταν μπεις στις αξιολογησεις του να εχει 1 με 2 αξιολογησεις θετικες προσφατες και αρκετες αρνητικες παλιες οι οποιες δεν υπολογιζονται...

 

Αν ειναι καλη η διαφορα στην τιμη σε σχεση με ebay δοκιμασε, αλλιως επελεξε ebay. To buyers protection του ebay δεν το αγγιζει το αλι.

Βεβαια το δουλευω αρκετα γιατι εχει σε μερικα προιοντα που με ενδιαφερουν πολυ καλες τιμες... Μαλιστα αυτη την περιοδο εχει και κατι κουπονια με coins

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τελικά τι έγινε ανοίξανε? 

 

Εγώ που δοκίμασα 5 ευρώ στο psn και 5 στο steam μπήκανε κανονικά απευθείας από κάρτα.

 

amazon και g2a δοκίμασε κανένας?

με τι κάρτα αν επιτρέπεται ? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορω να ρωτησω κατι οσον αφορα το ebay και την πωληση αγαθων? Μπορω να πουλησω και να δεχτω πληρωμες κανονικα τωρα με τα cc? Ευχαριστω!

 

Ναι κανενα πρόβλημα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...