Προς το περιεχόμενο

Capital controls, paypal, ebay, αγορές εξωτερικού


mentoras99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

αφου διαθετεις τοσα χρηματα (το 4% ισως δεν σου ειναι προβλημα), γιατι δεν δοκιμαζεις με paypal > request money > balance ? (που ειναι και το θεμα μας εδω)

 

και τι laser ειναι αυτο ρε φιλε? για αστρονομία? ή για αναμα φωτιας εξ αποστασεως?  :-D (χωρις παρεξηγηση)

Μπλε λέιζερ 4+W . Οχι mW. Είναι από τα ισχυρά.

Δεν ξέρεις τι ωραίο είναι να ψάχνεις τα αστέρια,με μιά τέτοια ισχυρή δέσμη, άμα γνωρίζεις βέβαια ότι δεν πετάει αεροπλάνο από πάνω.

Παιχνίδι βασικά,επικίνδυνο όμως,και γι αυτό θέλει προστασία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 14,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Αυτο εννοώ , να συνδέσω το PayPal με το IBAN μου . Και θα το κανω μέσω τηλεφώνου για να γίνει αμεςα οπως μου είπες ..

Ειναι τοςο απλό , ή εχει καποια στάδια ?

Εχεις καποιο link να με παραπέμψεις ? ψαχνω στο νήμα αλλα ειναι τόσα πολλα...

 

Τι θέλεις να πεις με το "θα στείλω έμβασμα σε pp με το τηλέφωνο";

Σε προηγούμενο post σου είπα ότι μπορείς να συνδέσεις τραπεζικό λογαριασμό (ΙΒΑΝ) στο paypal για να στείλεις μετά έμβασμα, μέσω της τράπεζάς σου με 1€ (SHA).

 

Το έμβασμα εμφανίζεται στο λογαριασμό σου μετά από 1-2 εργάσιμες.

Τα χρήματα που έχεις στο balance μπορούν να μεταφερθούν στον ΙΒΑΝ ανέξοδα από το paypal αλλά με προμήθεια (περίπου 3€) από την τράπεζά σου επειδή το θεωρεί εισερχόμενο έμβασμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα,

 

εχω καποια χρηματα στο paypal (bussiness account). ειχα συμπληρωσει απο παλια ενα IBAN ενος λογαριασμου τραπεζης μου. δεν ημουν σιγουρος αν το ειχα συμπληρωσει σωστα (ειχαν περασει 3-4 χρονια). ειπα να το κανω delete και να το ξανασυμπληρωσω.

 

ομως δεν με αφηνει να τον ξαναπροσθεσω, ουτε κανενα αλλο IBAN σε αυτο το λογαριασμο του paypal.

δοκιμαζω να προσθεσω σε αλλο λογαριασμο paypal(personal account) στο ονομα του αδερφου μου, 2 IBAN του λογαριασμων τραπεζης του (Εθνικη, ΤΤ που ειναι πλεον eurobank), δινοντας μου μνμ οτι αυτες οι τραπεζες ειναι disabled.

 

καποια λυση η συμβουλη ; :D

 

edit: βλεποντας το πανω ποστ. γινεται να τους παρω τηλ και να προσθεσουν αυτοι το IBAN του λογαριασμου μου ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο εννοώ , να συνδέσω το PayPal με το IBAN μου . Και θα το κανω μέσω τηλεφώνου για να γίνει αμεςα οπως μου είπες ..

Ειναι τοςο απλό , ή εχει καποια στάδια ?

Εχεις καποιο link να με παραπέμψεις ? ψαχνω στο νήμα αλλα ειναι τόσα πολλα...

 

 

Είχα γράψει τον τρόπο με τον οποίο σύνδεσα τον ΙΒΑΝ στο post 8897 στη σελ 594.

 

Αλλά με μήνυμα γίνεται και χωρίς τη διαδικασία που είχα περιγράψει τότε.

Πάντως με τηλεφώνημα θα λύσεις αμέσως το πρόβλημα.

 

 

καλησπερα,

 

εχω καποια χρηματα στο paypal (bussiness account). ειχα συμπληρωσει απο παλια ενα IBAN ενος λογαριασμου τραπεζης μου. δεν ημουν σιγουρος αν το ειχα συμπληρωσει σωστα (ειχαν περασει 3-4 χρονια). ειπα να το κανω delete και να το ξανασυμπληρωσω.

 

ομως δεν με αφηνει να τον ξαναπροσθεσω, ουτε κανενα αλλο IBAN σε αυτο το λογαριασμο του paypal.

δοκιμαζω να προσθεσω σε αλλο λογαριασμο paypal(personal account) στο ονομα του αδερφου μου, 2 IBAN του λογαριασμων τραπεζης του (Εθνικη, ΤΤ που ειναι πλεον eurobank), δινοντας μου μνμ οτι αυτες οι τραπεζες ειναι disabled.

 

καποια λυση η συμβουλη ; :D

 

edit: βλεποντας το πανω ποστ. γινεται να τους παρω τηλ και να προσθεσουν αυτοι το IBAN του λογαριασμου μου ;

 

Και, βέβαια, γίνεται και είναι ο συντομότερος τρόπος.

Πάντως, ο IBAN πρέπει να έχει ως δικαιούχο ή ως συνδικαιούχο το όνομά σου, όπως είναι στην ταυτότητα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα,

 

εχω καποια χρηματα στο paypal (bussiness account). ειχα συμπληρωσει απο παλια ενα IBAN ενος λογαριασμου τραπεζης μου. δεν ημουν σιγουρος αν το ειχα συμπληρωσει σωστα (ειχαν περασει 3-4 χρονια). ειπα να το κανω delete και να το ξανασυμπληρωσω.

 

Τηλέφωνο να ξεμπερδεύεις. Εγώ δεν κατάφερα ποτέ με μήνυμα να λύσω αυτό το πρόβλημα.

 

Υ.Γ. Δεν υπάρχει περίπτωση να κάνεις λάθος σε ΙΒΑΝ και να γίνει δεκτό. Αν το καταφέρεις πρέπει να πας να παίξεις Τζόκερ! Είναι περίπου όπως τα ΑΦΜ: είναι πρακτικά αδύνατο αλλάζοντας τυχαία ακόμα και 1-2-3 ψηφία σε υπαρκτό ΑΦΜ να πετύχεις άλλο υπαρκτό ΑΦΜ. Και το Paypal ελέγχει real time την ύπαρξη του ΙΒΑΝ που εισάγεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

"Add bank account

 

By adding your bank account, you can use PayPal to pay directly from your bank account without exposing your financial details, easily withdraw funds from your PayPal balance.

 

You can add a bank account from any of these countries"

 

Εχει επιλογή απο μονο του για add npbank account ..

Αν απλα προσθέσω το ΙΒΑΝ που μου ζητάει να συμπληρώσω θα γίνει ? ή αυτός ειναι ο Άργος δρόμος και πρέπει να ψάξω για το τηλ ?

 

 

Είχα γράψει τον τρόπο με τον οποίο σύνδεσα τον ΙΒΑΝ στο post 8897 στη σελ 594.

 

Αλλά με μήνυμα γίνεται και χωρίς τη διαδικασία που είχα περιγράψει τότε.

Πάντως με τηλεφώνημα θα λύσεις αμέσως το πρόβλημα.

 

 

 

 

Και, βέβαια, γίνεται και είναι ο συντομότερος τρόπος.

Πάντως, ο IBAN πρέπει να έχει ως δικαιούχο ή ως συνδικαιούχο το όνομά σου, όπως είναι στην ταυτότητα.

Άκυρο ...

Όντως το δοκίμασα και μου βγάζει error οποτε παω με το τηλ ...

Thanks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα σε ολους. Για πωλησεις μεσω ebay τι ισχυει; Συγγνωμη αν εχει αναφερθει αλλα δεν βρηκα κατι

Kανενας περιορισμος

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά καλησπέρα,έχω μια απορία..Μπορώ να αγοράσω από το Amazon?? Έχει αλλάξει κάτι στα capital controls? Ευχαριστώ!

 

 

Μπορείς να δοκιμάσεις και, αν η κάρτα δεν περάσει, θα σε ειδοποιήσει να πληρώσεις με άλλο τρόπο, δηλαδή άλλη κάρτα, αν έχεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορείς να δοκιμάσεις και, αν η κάρτα δεν περάσει, θα σε ειδοποιήσει να πληρώσεις με άλλο τρόπο, δηλαδή άλλη κάρτα, αν έχεις.

Ευχαριστώ πολύ!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

"Add bank account

 

By adding your bank account, you can use PayPal to pay directly from your bank account without exposing your financial details, easily withdraw funds from your PayPal balance.

 

You can add a bank account from any of these countries"

 

Εχει επιλογή απο μονο του για add npbank account ..

Αν απλα προσθέσω το ΙΒΑΝ που μου ζητάει να συμπληρώσω θα γίνει ? ή αυτός ειναι ο Άργος δρόμος και πρέπει να ψάξω για το τηλ ?

 

 

 

Άκυρο ...

Όντως το δοκίμασα και μου βγάζει error οποτε παω με το τηλ ...

Thanks

 

Με το τηλεφώνημα θα λύσεις γρήγορα το πρόβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με το τηλεφώνημα θα λύσεις γρήγορα το πρόβλημα.

 

Να κάνω κι εγώ μία αφελή ερώτηση...

Σε ποιά Γλώσσα θα γίνει αυτό το τηλεφώνημα;Γιατί καλά είναι να διαβάζω και να γράφω Αγγλικά,αλλά να καταλαβαίνω ζωντανή συνομιλία, είναι κομμάτι ζόρικο.

Για μένα τουλάχιστον...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα
εκανα αγορα απο vickmall με paypal και παρατηρησα οτι με την ισοτημια δολλαριου του paypal (1,09) πληρωνω περισσοτερα χρηματα.
η ισοτημια της alpha bank που χρησιμοποιω ειναι 1.139 οποτε πληρωνω 28 ευρω λιγοτερα περιπου.

ομως εχω τα χρηματα μου στο paypal balance.
μπορει η alpha κατα την αγορα να μου παρε χρηματα απο το balance?
οταν παω να επιλεξω στο vickmall να αγορασω με την ισοτημια της τραπεζας μου δεν μου βγαζει να πληρωσω με paypal.

μπορει καποιος να βοηθησει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...