Προς το περιεχόμενο

Samsung: Το Android 5.0 Lollipop δε θα κυκλοφορήσει για το Galaxy Note II και το Galaxy S III


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τα wp δεν είναι μόνο microsoft, αλλά ναι η πλειοψηφία είναι.

Το ότι το lollipop πάει χάλια είναι ένας συνδυσμος φταιξίματος από google μέχρι κατασκευαστή. H 1h τα βγάζει με 30000 bugs (ο αριθμός είναι πραγματικός!) κια ο 2ος τα βάζει unoptimized με bloatware....

 

Δεν εχεις αδικο. Η Samsung εκανε λαθη στα S3/S4 και σ ολα τα mid-range της εποχης εκεινης με αποτελεσμα με οποια αναβαθμιση να εχουν αρκετα θεματα.

 

Το A3 ειναι προσφατο αποκτημα με επισημη τιμολογηση 250€. Ειναι σοκαριστικο το ποσο αψογα δουλευει χωρις ιχνος lag, εμεινα με το στομα ανοιχτο αφου παντα καταπιανομαι μονο με ναυαρχιδες.

 

Τα λαθη που εγιναν-εγιναν, π.χ το S4 δεν θα στρωσει οτι update και να παρει(κι εχει παρει απειρα ειναι η αληθεια).

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 44
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Άποψή μου είναι πως η κάθε συσκευή πρέπει να παίρνει το νέο update (από τη στιγμή που μπορεί να αντεπεξέλθει η συσκευή).

Το γεγονός πως μια συσκευή είναι παλιά δεν έχει να λέει κάτι, και για να έχουμε καλό ερώτημα τι θα πει παλιά; Άμα είναι να μην πουλάνε τις συσκευές στα καταστήματα και να τις καταργούν επισήμως μερικούς μήνες πριν. Δηλαδή, Τι; Θα υπάρχει το s3 χωρίς και το S3 neo με lollipop; Και ο τύπος που πήγε και αγόρασε 1 μήνα πριν κυκλοφορήσει το neo θα είναι ο μαλάκας της υπόθεσης; Μήπως το πήρε τζάμπα το τηλέφωνο;

 

Αυτό πάει προς όλες τις εταιρείες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Pure android παντού και κάθε εταιρεία δίνει firmware updates και το ui της με εφαρμογή.

Δε γίνεται 4πηρηνα+ με 2+ gb ραμ να μας λένε δε σηκώνουν την αναβάθμιση.

Για τα mid-low δε συζητάμε καν για ενημερώσεις.

Τη μόνη που παραδέχομαι μέχρι στιγμής είναι η ms που θα δώσει 10αρια μέχρι και στο 520

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Pure android παντού και κάθε εταιρεία δίνει firmware updates και το ui της με εφαρμογή.

Δε γίνεται 4πηρηνα+ με 2+ gb ραμ να μας λένε δε σηκώνουν την αναβάθμιση.

Για τα mid-low δε συζητάμε καν για ενημερώσεις.

Τη μόνη που παραδέχομαι μέχρι στιγμής είναι η ms που θα δώσει 10αρια μέχρι και στο 520

Τα καλούδια της Samsung και της κάθε Samsung τυπου S Pen, Split View, S Voice κτλ δεν γίνεται να δωθούν απλα με μια εφαρμογή. Πρέπει να ενσωματωθούν βαθειά στο σύστημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε μου ακόμη και η APPLE βγάζει updates για τα iphone μέχρι αυτά να μην μπορούν να τα σηκώσουν.

Πχ. το IPhone 4 πήρε το ios 7 που το σηκώνει ίσα ίσα για smooth εμπειρία.

Δεν σου μιλάω για windows mobile. Εκεί μέχρι και τα χρέπια θα πάρουν το 10.

Τα συγκεκριμένα κινητά της SAMSUNG σηκώνουν το lolipop για πλάκα... Αλλά αφού δεν έχει κέρδος πολύ απλά δεν το βγάζει...

Εδω το Iphone 4s θα παρει και το Ios9 κινητο του 2011.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To ξαναγράφω γιατί μάλλον κάποιοι διαβάζουν μόνο το πρώτο post.

 

H είδηση αφορά μόνο την Αγγλία.

 

Το note 2 θα πάρει update

Και σου ξαναγραφουμε λοιπον απο αυτο που ανεβασες οτι γραφει δεν θα παρουν ολες τις περιοχες αρα το Μονο για Αγγλια που γραφεις δεν ισχυει.

Επισης καλη μαγκια αυτο μενεις στην ταδε χωρα Lollipop δεν θα παρεις παρολο που εχεις το ιδιο κινητο με τον αλλο που θα παρει.

 

Βεβαια και η Htc ειχε κανει πατατα με το παλιο HTC One και τα τοτε Update που δεν πηρε,οπως και η MS με το Lumia 900 που αν και βγηκε στο ιδιο χρονο με τα Windows 8 που θα εβγαιναν τοτε ουτε αυτο πηρε WIndows 8....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και σου ξαναγραφουμε λοιπον απο αυτο που ανεβασες οτι γραφει δεν θα παρουν ολες τις περιοχες αρα το Μονο για Αγγλια που γραφεις δεν ισχυει.

Επισης καλη μαγκια αυτο μενεις στην ταδε χωρα Lollipop δεν θα παρεις παρολο που εχεις το ιδιο κινητο με τον αλλο που θα παρει.

 

Βεβαια και η Htc ειχε κανει πατατα με το παλιο HTC One και τα τοτε Update που δεν πηρε,οπως και η MS με το Lumia 900 που αν και βγηκε στο ιδιο χρονο με τα Windows 8 που θα εβγαιναν τοτε ουτε αυτο πηρε WIndows 8....

Η είδηση αφορά ένα tweet της SAMSUNG UK. Κακώς λοιπόν γενικεύτηκε στο ότι η Samsung δεν θα κυκλοφορήσει update. Αν βγει το lollipop για μια χώρα εύκολα μπορεί να φλασαριστεί σε κινητό άλλης χώρας. (έτσι και αλλιώς οι πιο πολλοί εδώ μέσα δεν έχουμε ελληνικά κινητά). Ανεπίσημα όπως πόσταραν και παραπάνω το update έχει βγει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρε παιδια το S3 δεν προκειται να σηκωσει την 5.0 ενω το Note 2 πιθανον να χειροτερευσει με αυτην(τωρα ειναι αψογο ακομα). Κριμα δεν ειναι να καταστρεψει 2 συσκευες μονο και μονο για να πουμε οτι πηραν lollipop;;;

 

 

 

Ps: Ας μεινουμε παρακαλω πολυ στην ουσια που δεν ειναι αλλη απ την ομαλη λειτουργια των συσκευων μας. Και το S4 μου πηρε lollipop και μου ρχοταν να το πεταξω στον τοιχο απ τα κολληματα. Πλεον μπηκε στο συρταρι και αντικατασταθηκε απ το ταπεινο και φτηνο Α3 ως 2η συσκευη

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρε παιδια το S3 δεν προκειται να σηκωσει την 5.0 ενω το Note 2 πιθανον να χειροτερευσει με αυτην(τωρα ειναι αψογο ακομα). Κριμα δεν ειναι να καταστρεψει 2 συσκευες μονο και μονο για να πουμε οτι πηραν lollipop;;;

 

 

 

Ps: Ας μεινουμε παρακαλω πολυ στην ουσια που δεν ειναι αλλη απ την ομαλη λειτουργια των συσκευων μας. Και το S4 μου πηρε lollipop και μου ρχοταν να το πεταξω στον τοιχο απ τα κολληματα. Πλεον μπηκε στο συρταρι και αντικατασταθηκε απ το ταπεινο και φτηνο Α3 ως 2η συσκευη

Έτσι ακριβώς! Ιδιαίτερα το s3 δεν είναι για καμιά αναβάθμιση.

 

Το ipad mini από τότε που έβαλα την 8 έκδοση του ios είναι σαν ένα android tablet των 100€. Μακάρι να είχα κάτσει στην 7. Και τώρα βλέπω ότι θα πάρει και την 9! Να γελάσω ή να κλάψω?

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το note2 θα πάει γλειφιτζούρι...Όσοι το έχουμε και το θελήσουμε - φλασαρουμε την επίσημη της αντίστοιχης χώρας που θα το βγάλει και τελείωσε το θέμα....ας μην δημιουργείτε λάθος εντυπώσεις....Επειδή έχω περάσει πειραματικά 5.1.1 aosp custom rom (resurrection remix) το τηλεφωνακι πετάει....Επειδή όμως δεν έχει spen support Είμαι τώρα με την φοβερή haifish v.7.2 (4.4.4) ταχύτερη της γνωστής dn4 2.1 και είμαι  πολύ ευχαριστημένος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...