Προς το περιεχόμενο

Samsung: Το Android 5.0 Lollipop δε θα κυκλοφορήσει για το Galaxy Note II και το Galaxy S III


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 44
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

εγω παντως  με την 5.1.1 της cyanogenmod  στο s3 i9300 εχω βρει την υγεια μου ξανα αγαπησα το κινητο μου.με την αθλια 4.3 ανοιγα 2 εφαρμογες και κολλαγε ολο τωρα ανοιγω χωρις υπερβολη facebook,viber.whatapp,instagram και κανα twitter  και που και δουλευει ρολοι και γενικοτερα το κινητο ειναι παρα πολυ smooth στην χρηση του και ασε την samsung να μην δινει τιποτα..

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πως γηνετε οι custom roms (εχω 5.1.1 στο lg p880, το ξεχασανε και αυτο στην 4.1 εαν δεν κανω λαθος..) να τρεχουν τελεια, και αυτα που περναει η samsung να κολλανε; επιτιδες το κανουν;;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί για να βάλουν την lollipop και την κάθε άλλη αναβάθμιση, μετά δεν θα έχει χώρο για τις bloatware εφαρμογές τους.. για αυτό κυρίως (μεταξύ άλλων) βλέπετε κινητά να μην παίρνουν νέα updates..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Χωρίς να υπάρχει κάποια αιτιολογία, η ανακοίνωση αφορά την έκδοση των smartphone με το Exynos 4412 SoC chipset το οποίο διαθέτει τετραπύρηνο επεξεργαστή, 2 GB μνήμη και Mali-400 MP 4 GPU, δυό εκδόσεις οι οποίες δεν έχουν μεγάλη παρουσία στην Ευρώπη.

 

Δεν εχουν μεγαλη παρουσια στην Ευρωπη; Εγω απ οσο ξερω, ολα τα S3 και Note 2 (τουλαχιστον στην Ελλαδα), ειναι με Exynos. Στην Αμερικη ηταν με Qualcomm chipsets.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Android FTW!

 

Αυτό είναι που λέμε after sales support....

Και μην το είδατε τον Παναγή!

 

Και αν δεν πάρει update to playstation θα κατηγορίσουμε το FreeBSD.

 

Και για το Raspbeery Pi, η SmartTV και το SuperSmart ψυγείο θα κατηγορήσουμε το Linux

 

EDIT: Είδα το ορθογραφικό και αναρωτιέμαι ποιος το διόρθωσε.

Επεξ/σία από ShevaGR
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταρχάς, το S3 είναι τρεις γενιές πίσω και είναι μοντέλο πόσων, τριών χρόνων; Έλεος, ας μη ζητάμε πια και παράλογα πράγματα.

Αλλά πέρα από αυτό, ποιός είναι αρκετά "μερακλής" που να θέλει να βάλει Samsung rom βασισμένη σε lollipop στο S3; Τί σας έφταιξε το κινητούλι σας και θέλετε να το καταστρέψετε;  Τόσος σαδισμός πια;

Αν θέλετε ντε και καλά lollipop, κάντε την χάρη στον εαυτό σας και βάλτε τουλάχιστον CM, όπως λένε και οι προηγούμενοι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πως γηνετε οι custom roms (εχω 5.1.1 στο lg p880, το ξεχασανε και αυτο στην 4.1 εαν δεν κανω λαθος..) να τρεχουν τελεια, και αυτα που περναει η samsung να κολλανε; επιτιδες το κανουν;;

Στον κώδικα μιας official Rom γίνετε ένας χαμός με τα τόσα που προσθέτουν. Στη CM είναι καθαρός ως pure Android και δεν υπάρχουν παρατραγουδα. Επίσης πιστεύω το κάνουν και λίγο επίτηδες ώστε να πει ο ανιδεος πελάτης κοίτα ρε γαμωτο κολλάει το κινητό ας πάω να πάρω καινούργιο. Και το 90% είναι ανιδεοι σε τετοια θέματα για αυτό και πας σε ένα Γερμανό και βλέπεις άπειρο κόσμο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σκεφτειτε ομως οταν βγηκε το Galaxy S3 διναμε 500-600ε και δεν μπορουν να μας δωσουν αναβαθμιση για τουλαχιστον 4 χρονια ?? Εχουμε δωσει τοσα λεφτα παλιοτερα για το κινητο αυτο

 

Και ενα αλλο κουλο ειναι οτι και καλα στο S3 δεν μπορουσαν να βαλουν KitKat λογω 1GB RAM ενω η samsung μας εβγαλε το Galaxy J1 που εχει 512MB RAM και του εχουν βαλει KitKat δηλ και καλα δεν μπορεσαν να βαλουν στο S3 που εχει 1GB RAM και εβαλαν στο J1 που εχει 512MB RAM ,,μπραβο samsung λεγε μας τετοιες αηδιες 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εμεις με τα xperia z ειμαστε ετοιμοι να παρουμε την 5.1.1. και η sony μας δεινει υποστηριξει μετα απο 1.5χρονο + πολυ καλα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προφανώς δεν είναι συμβατά οπότε καλά έκανε η Samsung και σταμάτησε την υποστήριξη. 

Σε πολλές περιπτώσεις η αναβαθμιση τρελαίνει τελείως το κινητό

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...