Προς το περιεχόμενο

Deadpool 1st & 2nd (Fox, 2016/2018)


{TDi}Dj2k..infc

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Φυσικα δεν ειναι κατι ιδιαιτερο ,αν πηγες να την δεις σκεπτομενος οτι θα δεις το Citizen Cane.

Μην ανοίξουμε τώρα αυτήν την κουβέντα. Η ταινία για μένα είναι τρομερά υπερτιμημένη. Τίμια, αλλά υπερτιμημένη και σίγουρα δεν αξίζει το 8,3 του imdb, το οποίο σε βάθος χρόνου λογικά θα κάτσει κοντά στο 7,5.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 439
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Μην ανοίξουμε τώρα αυτήν την κουβέντα. Η ταινία για μένα είναι τρομερά υπερτιμημένη. Τίμια, αλλά υπερτιμημένη και σίγουρα δεν αξίζει το 8,3 του imdb, το οποίο σε βάθος χρόνου λογικά θα κάτσει κοντά στο 7,5.

Καμια κουβεντα δεν ανοιξα εγω,εσυ εγραψες οτι ηταν τοσο χαλια ωστε να παρει χρυσο βατομουρο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καμια κουβεντα δεν ανοιξα εγω,εσυ εγραψες οτι ηταν τοσο χαλια ωστε να παρει χρυσο βατομουρο.

Προσπάθησε να διαβάζεις προσεχτικότερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

"Είχε την πλάκα της, αλλά το 2ο θα πρέπει να είναι πολύυυυυυ καλύτερο για να μην χτυπήσει βατόμουρα.".Τι εννουσες δηλαδη που εγω,επειδη δεν ειμαι προσεχτικος,δεν το επιασα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

"Είχε την πλάκα της, αλλά το 2ο θα πρέπει να είναι πολύυυυυυ καλύτερο για να μην χτυπήσει βατόμουρα.".Τι εννουσες δηλαδη που εγω,επειδη δεν ειμαι προσεχτικος,δεν το επιασα?

 

Το 2ο, το sequel. Όχι αυτό, το επόμενο. Αυτό που δεν έχει γυριστεί ακόμα. Το Deadpool 2. Το 2. Όχι το 1. Και ήταν εκτίμηση. Επίσης ήταν υπερβολή, όπως έγραψα. Η υπερβολή χρησιμοποιείται ως σχήμα λόγου. Δεν ξέρω αν έγινα κατανοητός...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ελα φιλε,αλλο εννουσες και στην πορεια το "μαζεψες".Την εκφραση "πρεπει να ειναι καλυτερο αλλιως παει για βατομουρα" δεν την βαζεις σε μια ταινια που η πρωτη (οπως λες εσυ) "ειχε την πλακα της"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το 2ο, το sequel. Όχι αυτό, το επόμενο. Αυτό που δεν έχει γυριστεί ακόμα. Το Deadpool 2. Το 2. Όχι το 1. Και ήταν εκτίμηση. Επίσης ήταν υπερβολή, όπως έγραψα. Η υπερβολή χρησιμοποιείται ως σχήμα λόγου. Δεν ξέρω αν έγινα κατανοητός...

:-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Tι έπρεπε να περιμένω από την ταινία, όσον αφορά τον Deadpool, δεν ήξερα καθώς δεν είχα ιδέα περί του χαρακτήρα του. Αν την ταινία την κρίνεις αυστηρά βάση σεναρίου, σκηνοθεσίας κτλ τότε δεν θα έπαιρνε για μένα μεγάλο βαθμό. Όμως την είδα ευχάριστα, γέλασα και έφυγα από τον κινηματογράφο με θετικό πρόσημο για την ταινία. Και αυτό είναι αυτό που αξίζει στην τελική. Εξ ου και η μεγάλη βαθμολογία που έχει. Αν οι θεατές ευχαριστήθηκαν, αυτό που είδαν τότε γιατί να μην βαθμολογήσουν θετικά;

 

Αν κάνεις απευθείας σύγκριση με το The Godfather [1972], τότε ναι το 8 φαίνεται μεγάλο. Αλλά στην τελική, οι θεατές βαθμολογούν αν τους άρεσε ή όχι η ταινία και όχι σαν κριτικός κινηματογράφου, παρότι παραμένουν οι μεγαλύτεροι κριτές.

Επεξ/σία από Catalyst
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τις βαζω 7/10 ...

Διασκεδασα απο τις απιστευτες ατακες σεξουαλικου περιεχομενου με μια μεγαλη δοση ειρωνειας,τρελου ερωτα και συμπαθεια στην τρελα....

μου θυμισε ενα SPAWN ερωτευμενο για ολα...χαχαχαχα... :devil:Το στορυ δεν υπαρχει στορυ.....

Τελος παντων..πλακα ειχε....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τις βαζω 7/10 ...

Διασκεδασα απο τις απιστευτες ατακες σεξουαλικου περιεχομενου με μια μεγαλη δοση ειρωνειας,τρελου ερωτα και συμπαθεια στην τρελα....

μου θυμισε ενα SPAWN ερωτευμενο για ολα...χαχαχαχα... :devil:Το στορυ δεν υπαρχει στορυ.....

Τελος παντων..πλακα ειχε....

 

Που να είχε και στόρυ....ειδικά ο "κακός" ήταν πολύ fail

Ελπίζω τη 2η να τη στηρίξουν πιο πολύ μετά την ανταπόκριση που είχε η 1η

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tαινιάρα με τα όλα της. Την περίμενα σαν τρελός πολύ πιο πριν ανακοινωθεί η κυκλοφορία της ταινία όταν πριν μερικά χρόνια έγινα fan του Deadpool χάρη στο Marvel Vs Capcom 3 κι άρχισα μετά να διαβάζω το comic. Το καταπληκτικό της υπόθεσης με την ταινία είναι ότι βγήκε αριστούργημα ακόμα κι αν το budget του ήταν αρκετά μικρό για ταινία με υπερήρωες (πράγμα για τ' οποίο πέταξε σπόντες ο Deadpool στην ταινία). Χαίρομαι πολύ που η ταινία είχε την επιτυχία που της άξιζε, δεδομένου ότι δεν είναι και τόσο γνωστός ως ήρωας όπως άλλοι που τους ξέρει κι η κουτσή Μαρία.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...