Προς το περιεχόμενο

Xiaomi Yi Action Camera Review


erasmia394

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 176
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

έτσι γίνεται όταν έχεις δώσει 3-4 φορές περισσότερα.. πρέπει να πείσεις τους άλλους αλλά και τον εαυτό σου ότι αυτό που προτίμησες είναι και το καλύτερο.

  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ιgnorance is bliss!

Σκουπιδι,Μαπα

Σχόλια ποιοτητας οχι αστεια.

 

Δεν είπα σκέτο μάπα ένα σορό κακά βρήκα και τα ανέφερα τέλος θα συμφωνίσω μαζί σου

 

τι να εννοώ όταν λέω καλύτερη απο την Hero άραγε..Eπειδή όμως απότι φαίνεται δεν το κατέχεις, ως σκέτο hero λέμε αυτήν εδώ https://www.skroutz.gr/s/5585112/GoPro-Hero.html

αλλιώς θα έλεγα hero2 3+ 4 κλπ κλπ..Προφανός την συγκρίνω με αυτήν που οι τιμές είναι κοντά.

Όσο για την ανάλυση...εμμμ internet βλέπω έχετε,συγκριτικά δίπλα δίπλα εκατοντάδες.Οπότε...μην τρολλάρετε

p,s σοβαρά τώρα παρουσιαάζεις την διαφήμηση της Gopro για σύγκρηση.? A και δες τις αγγελίες μου πριν λίγο καιρό πούλησα μια Hero 2 btw έτσι να μην νομίζεις διάφορα.

Ναι βιντεο της εταιρίας και τι σημαίνει αυτό; βάλανε άλλη κάμερα να τραβάει; γιαυτό είχε τόση επιτυχία σαν προϊόν επειδή είχε καλή διαφήμιση και όχι επειδή είχε καλή ποιότητα λήψης;

 

Το έβαλα επειδή ήταν συνοπτικό βιντεάκι με πολλά διαφορετικού είδους (απο θέμα κίνησης φωτισμού κτλ) πλάνα

 

Τέλος εγώ την συνέκρινα με ενα παμπάλαιο μοντέλο της εταιρίας εντελώς ξεπερασμένο πια  (που  μεταχειρισμένο θα το βρείς και φθηνότερα απο το xiaomi )

 

να και ενα απο απλό χρήστη αν προτιμάς.

 

Επεξ/σία από Mr_Proper
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδιά peace! Διαβάστε το review και βγάλτε τα συμπεράσματα σας. Προσωπικά που τη δοκίμασα μια χαρά κάμερα είναι για τα λεφτά της. Τώρα σε σύγκριση με μια GoPro που κάνει 400 ευρώ θα ήταν αφελής αν περίμενε κάποιος η Yi να έχει καλύτερη ή έστω αντίστοιχη ποιότητα video.

 

Πάντως για πάνω στο ποδήλατο ή τη μηχανή (γιατί δεν είμαστε όλοι φραγκάτοι για να έχουμε GoPro και να φοβόμαστε μην πέσουμε κάτω και σπάσουμε την κάμερα) η Yi είναι ότι πρέπει. 

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλτατε, σε φόρουμ βρίσκεστε, όχι στο harvard.

Ο καθένας εκφράζετε ελεύθερα.

http://www.insomnia.gr/forum-9/announcement-13-%CF%8C%CF%81%CE%BF%CE%B9-%CF%87%CF%81%CE%AE%CF%83%CE%B7%CF%82-%CF%84%CE%BF%CF%85-%CE%B9%CF%83%CF%84%CE%BF%CF%84%CF%8C%CF%80%CE%BF%CF%85-insomniagr/

 

Σχετικό ειναι αυτο.

 

Κατι τετοιες στιγμες μου λειπει η Thumbs Down λειτουργια που ειχαμε ενα φεγγαρι γαμωτο.

 

Τεσπα αφου μπαινουν στην διαδικασια να σου απαντουν αλλοι στις ασυναρτησιες που γραφεις και κατακλυζονται απο Like μου φτανει.

 

Καλη συνεχεια.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είπα σκέτο μάπα ένα σορό κακά βρήκα και τα ανέφερα τέλος θα συμφωνίσω μαζί σου

 

Ναι βιντεο της εταιρίας και τι σημαίνει αυτό; βάλανε άλλη κάμερα να τραβάει; γιαυτό είχε τόση επιτυχία σαν προϊόν επειδή είχε καλή διαφήμιση και όχι επειδή είχε καλή ποιότητα λήψης;

 

Το έβαλα επειδή ήταν συνοπτικό βιντεάκι με πολλά διαφορετικού είδους (απο θέμα κίνησης φωτισμού κτλ) πλάνα

 

Τέλος εγώ την συνέκρινα με ενα πανπάλεο μοντέλο της εταιρίας εντελώς ξεπερασμένο πια  (που  μεταχειρισμένο θα το βρείς και φθηνότερα απο το xiaomi )

 

να και ενα απο απλό χρήστη αν προτιμάς.

 

Άνθρωπε μου θες να σου στήλω εγώ βίντεο απο HEro 2 δικό μου με παρκούρ.? Τι μου λες για ξέμπαρκα βίντεο.Σου λέω την είχα και έχω άλλη gopro κάμερα τώρα.Και κλαίω τα 350 που έδωσα πριν χρόνια για την 2 που τότε ελάχιστα καταστήματα την είχαν Ελλάδα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι εννοείτε καλύτερη απο την Hero? εντάξει βγάζει ικανοποιητικές φωτογραφίες(!) ειναι action camera όμως .... αν θες φωτογραφίες παίρνεις φωτογραφική ή χρησιμοποιείς το κινητό σου αν έχει μια μέτρια ή καλή κάμερα για να βγάλεις ίδιες ή καλύτερης πιστότητας φωτό με το xiaomi ....

 

το βίντεο ήταν ΜΑΠΑ πολύ απλά και το grading του και το blur και η ποιότητα και όλα.... και ναι ξέρω ότι το youtube συμπιέζει τα αρχεία αλλά δείτε βιντεάκια που τραβήχτηκαν με αντίστοιχα προϊόντα gopro ή sony κτλ... καμία σχέση... και σε πιο σκοτεινό περιβάλλον πιστεύω να ειναι ακόμη πιο χάλια... βασικά το 720p με το 1080p 0 διαφορά.... και είστε σίγουροι ότι το βάλατε @60 FPS? γιατι ότι ηταν σε κίνηση εμφανιζόταν choppy πχ το αυτοκίνητο και η ποδηλάτης στο 0:15 του βίντεο.

 

Εγώ είμαι της γνώμης ότι το φτηνό ειναι πάντα ακριβότερο (όχι μόνο γιατι παίζει να χαλάσει πιο εύκολα) αλλά επειδή το ωφέλιμο έργο του ( για τον λόγο που θες να το πάρεις) ειναι κατα πολύ υποδεέστερο (συγκριτικά ανα μονάδα) με τον  ακριβότερο ανταγωνισμό.

 

φυσικά υπάρχουν λίγες εξαιρέσεις αλλά το συγκεκριμένο προϊόν δεν ειναι μια απο αυτές

 

και αν βαριέστε να επαληθεύσετε αυτά που λέω εδώ footage απο gopro hero 2 (που ειναι παλιό μοντέλο τώρα είμαστε στο 4)

 

 

 

μπερδεύεις την ποιότητα με το εντυπωσιακό περιεχόμενο στο βίντεο, τα specs και οι κριτικές είναι κοντά με την gopro4.

 

επαναλαμβάνω μπερδεύεις το περιεχόμενο με την ποιότητα. κλασσικό τρικ του marketing.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φτηνή αντιγραφή gopro, απλά σκουπίδι.

panasonic μπαταρία,sony φακός.......ναι τέρμα κινεζιά καμία ποιότητα για τα δεδομένα σου επειδή δεν έχει το σήμα της gopro πάνω ε? δηλαδή άμα σου βάλουνε κανα sony η κανα samsung πάνω δεν θα είναι κινεζιά? γιατί ΟΛΑ ΕΚΕΙ ΦΤΙΑΧΝΟΝΤΑΙ 

  • Like 9
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.insomnia.gr/forum-9/announcement-13-%CF%8C%CF%81%CE%BF%CE%B9-%CF%87%CF%81%CE%AE%CF%83%CE%B7%CF%82-%CF%84%CE%BF%CF%85-%CE%B9%CF%83%CF%84%CE%BF%CF%84%CF%8C%CF%80%CE%BF%CF%85-insomniagr/

 

Σχετικό ειναι αυτο.

 

Κατι τετοιες στιγμες μου λειπει η Thumbs Down λειτουργια που ειχαμε ενα φεγγαρι γαμωτο.

 

Τεσπα αφου μπαινουν στην διαδικασια να σου απαντουν αλλοι στις ασυναρτησιες που γραφεις και κατακλυζονται απο Like μου φτανει.

 

Καλη συνεχεια.

Δεν ξέρω που κολλίεσε. Μπαίνεις, σχολιάζεις για τα σχολια, όχι το προιόν, και φευγεις. bye felicia.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σκαλώνει στο οτι μπαίνει να διαβάσει σοβαρή κριτική απο κατόχους ή έστω ανθρώπους που έχουν ασχοληθεί σοβαρά και αντ'αυτού βλέπει κριτική επιπέδου περιοδικού μόδας. λες και μας νοιάζει αν είναι κλεμμένο το design περισσότερο απο το να κάνουμε τη δουλειά ή το γούστο μας.

  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

και ελπίζω να το έβαλες αυτό για να δείξεις την ανώτερη ποιότητα της gopro...

 

nope, την ανωτερώτητα της τιμής/απόδοσης της xiaomi.

 

επίσης διάβασε και τα σχόλια μόνο για το θεμα "ποιότητα".

Επεξ/σία από Lomar
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

panasonic μπαταρία,sony φακός.......ναι τέρμα κινεζιά καμία ποιότητα για τα δεδομένα σου επειδή δεν έχει το σήμα της gopro πάνω ε? δηλαδή άμα σου βάλουνε κανα sony η κανα samsung πάνω δεν θα είναι κινεζιά? γιατί ΟΛΑ ΕΚΕΙ ΦΤΙΑΧΝΟΝΤΑΙ 

Δεν κολλάω σε σήματα. άλλο να φτιάχνετε στην κίνα (σχεδιασμός και υλικά από αλλού) και άλλο κίνα 100%.

σκαλώνει στο οτι μπαίνει να διαβάσει σοβαρή κριτική απο κατόχους ή έστω ανθρώπους που έχουν ασχοληθεί σοβαρά και αντ'αυτού βλέπει κριτική επιπέδου περιοδικού μόδας. λες και μας νοιάζει αν είναι κλεμμένο το design περισσότερο απο το να κάνουμε τη δουλειά ή το γούστο μας.

Φίλε,δεν κατέκρινα εσάς ουτε το προϊόν. αλλά το ότι αντιγράφει στεγνά gopro, και φαίνεται καθαρά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν κολλάω σε σήματα. άλλο να φτιάχνετε στην κίνα (σχεδιασμός και υλικά από αλλού) και άλλο κίνα 100%.

Φίλε,δεν κατέκρινα εσάς ουτε το προϊόν. αλλά το ότι αντιγράφει στεγνά gopro, και φαίνεται καθαρά.

 

δε νομίζω να διαφωνεί κανείς περισσότερο απ'όσο μας ενδιαφέρει :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...