Προς το περιεχόμενο

Xiaomi Yi Action Camera Review


erasmia394

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Την πήρα από το gearbest (serial z23l). Αν και δεν εντόπισα κάποιο πρόβλημα με το focus, την άνοιξα και την έφερα στα μέτρα μου για το βέλτιστο αποτέλεσμα.

 

Κατά τη γνώμη μου δεν ήταν θέμα quality control αυτό με το soft focus αλλά από μόνη της η εταιρεία την είχε καλιμπράρει ώστε να εστιάζει πιο κοντά (κατάρα στις selfies) θυσιάζοντας την εστίαση στο άπειρο κάτι που σαφώς είναι λάθος επιλογή μιας και θεωρείται action cam από τους περισσότερους. Δεν μπορώ να χωνέψω ότι τόσα πολλά κομμάτια είχαν πρόβλημα και μια εταιρεία τέτοιου όγκου έχει τόσο άθλιο quality control.

 

Υπάρχει αντίστοιχο thread για περισσότερες πληροφορίες: http://www.insomnia.gr/topic/575143-xiaomi-yi-%CE%B3%CE%BD%CF%8E%CE%BC%CE%B5%CF%82-%CF%80%CF%81%CE%BF%CF%84%CE%AC%CF%83%CE%B5%CE%B9%CF%82-%CE%BB%CF%8D%CF%83%CE%B5%CE%B9%CF%82-mods-%CE%BA%CE%BB%CF%80/

Επεξ/σία από Questioner
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 176
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μην είστε τόσο φανατικοί με αυτά ρε παιδιά..Ήμαρτον... 

Μετά σου λέει γιατί έχουμε αυτά τα πράγματα στην Ελλάδα...

Go pro patzidiko .... 

Μετά σου λένε οι άλλοι για αντιγραφές κλπ.. 

Canon CI-10 camera.... 

​Όποιος κατάλαβε , κατάλαβε ... 

Γατάκια Go proites  :-D

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την πήρα από το gearbest (serial z23l). Αν και δεν εντόπισα κάποιο πρόβλημα με το focus, την άνοιξα και την έφερα στα μέτρα μου για το βέλτιστο αποτέλεσμα.

 

Κατά τη γνώμη μου δεν ήταν θέμα quality control αυτό με το soft focus αλλά από μόνη της η εταιρεία την είχε καλιμπράρει ώστε να εστιάζει πιο κοντά (κατάρα στις selfies) θυσιάζοντας την εστίαση στο άπειρο κάτι που σαφώς είναι λάθος επιλογή μιας και θεωρείται action cam από τους περισσότερους. Δεν μπορώ να χωνέψω ότι τόσα πολλά κομμάτια είχαν πρόβλημα και μια εταιρεία τέτοιου όγκου έχει τόσο άθλιο quality control.

 

Υπάρχει αντίστοιχο thread για περισσότερες πληροφορίες: http://www.insomnia.gr/topic/575143-xiaomi-yi-%CE%B3%CE%BD%CF%8E%CE%BC%CE%B5%CF%82-%CF%80%CF%81%CE%BF%CF%84%CE%AC%CF%83%CE%B5%CE%B9%CF%82-%CE%BB%CF%8D%CF%83%CE%B5%CE%B9%CF%82-mods-%CE%BA%CE%BB%CF%80/

 

Στην αρχη πιστευα οτι ειναι θεμα επιλογης στο να εστιαζει κοντα (selfie) αντι για το απειρο αλλα εχω δει οτι πολλες ειναι καλιμπραρισμενες σχεδον για macro :P  

 

Και εγω την ανοιξα αμεσως γιατι να την φερω εκει που ηθελα και το καλο ειναι τωρα μπορω να γυρναω το φακο οποτε θελω χωρις να την ανοιγω και να εστιαζω πολυ κοντα. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θέμα είναι ότι αυτοί που έσκασαν το 400αρι για την go pro , δεν μπορούν να χωνέψουν ότι υπάρχει κάτι παρόμοιο που κάνει τα ίδια πράγματα και κοστίζει 60 .

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια χαρά σε όλους. Την περιμένω από στιγμή σε στιγμή. Υπάρχει κάποιο φόρουμ για συζήτηση γενικού ενδιαφέροντος γύρω από την κάμερα? πχ αξεσουάρ υποστήριξη κτλ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

https://dashcamtalk.com/xiaomi-yi/

 

https://forum.dashcamtalk.com/forums/xiaomi.153/

 

Τσιμπα!

Τα παιδια εδω εχουν κανει πολυ δουλεια και εχουν μαζεψει τα παντα γυρω απο την καμερα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Σας φαίνεται να είναι σωστή; Τα βίντεο που έχω δει στο νετ "κόβουν την ανάσα", φταίει η ανάλυση; τα καρέ;είναι out οf focus;

 

Καμιά ιδέα;;; Τραβάω μέσα από την θήκη KINGMA.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Σας φαίνεται να είναι σωστή; Τα βίντεο που έχω δει στο νετ "κόβουν την ανάσα", φταίει η ανάλυση; τα καρέ;είναι out οf focus;

 

Καμιά ιδέα;;; Τραβάω μέσα από την θήκη KINGMA.

 

Μαλλον πρεπει να φερεις και εσυ το focus στο απειρο αν βλεπω καλα απο το youtube (ειναι και 720P μονο)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι εγώ αυτό θα έλεγα... Φτιάξε το focus της και μετά θα ξυρίζει.

 

Ένα δικό μου μικρό κλιπάκι underwater για να τεστάρω πως τα πηγαίνει σε πιο κοντινό focus. Αν και έχει χάσει αρκετά σε ποιότητα στο youtube, αν επιλέξετε 1080p θα δείτε πως είναι πολύ sharp (ακόμα και με το πάρκινσον που έχω στα χέρια :P ).

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...