Προς το περιεχόμενο

Ροκ 60's - 70's


Coscas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

It's A Beautiful Day - απο το ομωνυμο αλμπουμ επος του 69 - δεν εχουν μπει στο θρεντ ??ε θα μπουν μαζεμενα φιλε @Coscas να με συγχωρεις εσυ και οι συμφορουμιτες για το σεντονι :) αδυναμια μου μεγαλη αυτο το αλμπουμ . το ενα κομματι καλυτερο απ τ αλλο .

white bird

hot summer day

girl with no eyes

bombay calling

bulgaria

time is

αφησα 1 εξω :P

Επεξ/σία από floyd89gr
  • Like 2
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Τον Russell DaShiell, τον είχα βάλει μόνο στο "Τι ακούτε" το 2016, με το Dreamer (υπέροχο!)

Εγραφα τότε: "Ο Russell DaShiell είναι η κινητήρια δύναμη πίσω από τους Crowfoot που έβαλα χτές

Μέγας θρύλος της Μουσικής

Στους Don Harrison Band και με Harvey Mandel και Norman Greenbaum (είναι αυτός που παίζει κιθάρα στο ιστορικό Spirit in the Sky)

Εχει κυκλοφορήσει ένα ομώνυμο LP το 1978 και μόνο αυτό το τραγούδι υπάρχει

Ολοι λένε ότι είναι τρομερά υποτιμημένος δίσκος

Σκεφτείτε δλδ τι θα υπάρχει εκεί μέσα"

Εψαξα λοιπόν και το υπόλοιπο LP,  αφού ανέβηκε όλο πλέον στο ΥΤ. Το άτομο...δεν παίζεται. Το μόνο κακό, η κακή εγγραφή. Κατάφερα όμως να βρω το επόμενο αριστούργημα , σε καλή σχετικά  εγγραφή.

Πανδαισία!

RUSSELL DASHIELL - In The Fire (1978)

 

Αυτό, δεν κατάφερα να το βρώ σε καλή εγγραφή. Από το τπτ όμως...κάτι είναι κι΄αυτό

Russell DaShiell - A La Mode (1978)

 

 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να βαλω και εγω δυο τραγουδια, διαμαντια δηλαδη οχι απλα τραγουδια απο ενα αλμπουμ που ακουγα (Rock-X-Ing) πριν και ξεχωρισα αυτα τα δυο. Στο Youtube δεν υπηρχαν. Εψαχνα να βρω την λεξη ''Dream'' που εδωσε ο @Millennium στο παιχνιδι με τις λεξεις στο ''μουσηκο καφαινειο'' και βρηκα αυτα αλλα ηθελα να τα ανεβασω εδω.

Τι κομματι!!!

The Other Side - Day Dream

Τι κομματι!!!

The Other Side - Love Again (1977)

Κατι εχει γινει σημερα με την γραμματοσειρα και συμβαινει μονο εδω στην ροκ-60s-70s page. Μου εμφανιζει ολα οτι γραφω μικροσκοπικα και εντονο ασπρο χρωμα, αφου διαλεξα 16 μεγεθος για να μπορειτε να δειτε. Εκλεισα τον browser και τον ανοιξα αλλα τιποτα. Νομιζω συμβαινει μονο εδω. Θα κανω και μια επανεκκινηση το pc. :huh:

 

 

Σε νεο ποστ ειμαι οκ. μονο στο προηγουμενο τρελαινεται, προφανως κατι εγινε με τα copy/paste που εκανα.

  • Like 4
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχουν ξαναμπεί στο παρόν θέμα μα όχι το παρακάτω κομμάτι(σύμφωνα με την αναζήτηση που έκανα) που είναι  υπέροχο.Το χω ποστάρει στις μουσικές του κόσμου μα δεν πρέπει να λείπει από εδώ.

Omega - Gyöngyhajú lány

  • Like 3
  • Thanks 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...