Προς το περιεχόμενο

Διαθέσιμο από σήμερα το P8000 της Elephone με τιμή $169,90


insomnia.gr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κάποια στιγμή όλες αυτές οι εταιρίες θα τα δίνουν στο κόστος και μετά θα αρχίσουν οι χρεοκοπίες και οι συγχωνεύσεις.

Και ο μόνος κερδισμένος θα είναι η Google.

Ε και; Με εξαιρεση ισως τις Sony, HTC και LG που κατι πανε να κανουν στον τομεα του hardware και της κατασκευής (αλουμινιο, αδιαβροχοποίηση, δερμα), ολες οι υπολοιπες negative value προσφερουν. Ανυπομονω να ερθει η εποχη που θα μπορουμε να αγοράζουμε κατευθειαν απο foxconn, να γλιτωσουμε το καπέλο και το bloatware.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προς τους υποψήφιους αγοραστές από κάτοχο του p7000

 

Έχετε υπόψιν σας πως οι κινέζοι ότι βγάζει η γραμμή παραγωγής το πετάνε στην αγορά άσχετα με το πόσα προβλήματα έχουν οι αρχικές παρτίδες αφού ο έλεγχος από το κράτος εκεί είναι υποτυπώδης. Σε κάθε παρτίδα διορθώνουν και από κάτι και συνήθως για να καλιμπράρουν εντελώς την γραμμή παραγωγής χρειάζεται κανένα τρίμηνο. Έτσι η αγορά κινέζικης ηλεκτρονικής συσκευής μόλις κυκλοφορήσει συνεπάγεται μεγάλο ρίσκο.

Εξαιρεταίες από αυτό τον κανόνα μόνο η Lenovo, Ηuawei και η ZTE που ακολουθούν τα standards των προηγμένων αγορών.  

 

Το p7000 είναι όντως καλή συσκευή αλλά έχει και αυτό τα θεματάκια του. Εντυπώσεις γράφω εδώ:

 

http://www.insomnia.gr/topic/567692-elephone-p7000/page-9

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προς τους υποψήφιους αγοραστές από κάτοχο του p7000

 

Έχετε υπόψιν σας πως οι κινέζοι ότι βγάζει η γραμμή παραγωγής το πετάνε στην αγορά άσχετα με το πόσα προβλήματα έχουν οι αρχικές παρτίδες αφού ο έλεγχος από το κράτος εκεί είναι υποτυπώδεις. Σε κάθε παρτίδα διορθώνουν και από κάτι και συνήθως για να καλιμπράρουν εντελώς την γραμμή παραγωγής χρειάζεται κανένα τρίμηνο.

 

Ο άσχετος -που νομίζει ότι ξέρει- δεν ενδιαφέρεται γι αυτά που λες. Βλέπει 1) 3GB 2) 8πυρηνος 3) 170 δολλάρια. Γι αυτό έχουμε γεμίσει σαβούρες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γ@μω τα capital control... Δεν θα αλλαξω ποτε το honor 3c...

 

Μην αλλαξεις σε Εlephone απο Huawei.Θα το μετανιωσεις.Η εταιρεια εχει τραγικο quality control.Χιλλες φορες Xiaomi,Huawei,Lenovo,Meizu με 2GB ram (Μeizu M1 & M2 Note,Xiaomi Redmi Note,Lenovo K3 Note,Huawei Honor 4C & 4X).

Τώρα εσύ το λες αυτο από δική σου εμπειρία η από αυτά που διαβάζεις?  Γιατί εγω ως κάτοχος 2 φορες elephone Μπορώ να πω οτι ήταν η τιμιότητες αγορές που έχω κάνει. προβλήματα μπορεί να σου βγάλει το οποιοδήποτε τηλέφωνο. Να δεις τι βγάζουν τα samsung να πάθεις πλάκα. Είναι να μη σου τύχη στο κομμάτι

 

Nαι,ειναι μην πεσεις στα 8/10 κομματια που ειναι ελλατωματικα.Απο Εle μονο το Ρ6000 εχει αποδειχτει ποιοτικο και απροβληματιστο.Εξαιρετικη συσκευη.Και τωρα που ερχεται το Pro με 3GB ram στα 140$ το απολυτο vfm.

Το ερώτημα μου τώρα είναι P7000 η P8000;

Κανενα απο τα 2.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τώρα εσύ το λες αυτο από δική σου εμπειρία η από αυτά που διαβάζεις?  Γιατί εγω ως κάτοχος 2 φορες elephone Μπορώ να πω οτι ήταν η τιμιότητες αγορές που έχω κάνει. προβλήματα μπορεί να σου βγάλει το οποιοδήποτε τηλέφωνο. Να δεις τι βγάζουν τα samsung να πάθεις πλάκα. Είναι να μη σου τύχη στο κομμάτι

 

Το λέω καθαρά γιατί είναι πολύ πιο μεγάλη η πιθανότητα να σου βγάλει πρόβλημα Elephone παρά ένα Samsung ή Xiaomi. Υπάρχουν επίσης και εκατομμύρια χρήστες που έχουν μείνει ευχαριστημένοι με τα samsung τους. Από αυτά που διαβάζω το λέω, πολλοί χρήστες έχουν προβλήματα με Elephone. Και 10 να έχεις αγοράσει και να μην σου βγάλαν πρόβλημα δε παύει να είναι πιο μεγάλο το ρίσκο συγκριτικά με άλλες εταιρείες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ερώτημα μου τώρα είναι P7000 η P8000;

To P6000 έχει την καλύτερη αξιοποιστία μέχρι τώρα, και το P6000 pro νομίζω είναι ακόμα καλύτερο. Το P7000 και P8000 είναι ένα κακό αντίγραφο του iphone...Σε γενικές γραμμές κινητά με ματαλλικό περίβλημα υποφέρουν από υψηλές θερμοκρασίες στα 10 χρήσης τόσο σε mediatek (πιό πολυ) όσο και σε snapdragon (λιγότερο).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το λέω καθαρά γιατί είναι πολύ πιο μεγάλη η πιθανότητα να σου βγάλει πρόβλημα Elephone παρά ένα Samsung ή Xiaomi. Υπάρχουν επίσης και εκατομμύρια χρήστες που έχουν μείνει ευχαριστημένοι με τα samsung τους. Από αυτά που διαβάζω το λέω, πολλοί χρήστες έχουν προβλήματα με Elephone. Και 10 να έχεις αγοράσει και να μην σου βγάλαν πρόβλημα δε παύει να είναι πιο μεγάλο το ρίσκο συγκριτικά με άλλες εταιρείες.

Σε σχέση απόδοσης τιμής, η Elephone είναι καλύτερη, δεν μπορούμε να ζητούμε από ένα elephone των 160-170 ευρώ να έχει τις ίδιες επιδόσεις του sam των 400+ ευρώ. Η samy eεάν καθόντανε στα 200 και κάτι ευρώ , ναι εκεί μπορούμε να συγρίνουμε. Το ui της samy από το S3 μέχρι τώρα κράζει από lagarismata παρακολουθoύμε και xda dev..

Ότι πληρώνεις όμως δεν παίρνεις στα επώνυμα brands....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γνωριζει κανεις ποσο SAR εχει;

βλεπω μονο ενας ενδιαφερετε για τν υγεια του..

αδελφε και εγω τν ιδια απορια ειχα 

0,691 w/kg head

0.712 w/kg body

σε σχεσει  με samsung g5 τα μισα σχεδον εχει..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι παίζει με paypal?

Μπορούμε να το αγοράσουμε δηλαδή ή ακόμα τίποτα?

βγαλε μια  money safe mastercard και τελειωσες, αγοραζες τα παντα.μπες εδω και δες www.moneysafe.com

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...