Προς το περιεχόμενο

Αποθήκευση χαρτονομισμάτων


mentoras99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

20% τόκο σε απλό λογαριασμό με τόσο χαμηλό ποσό νομίζω ότι δεν ίσχυε φίλε μου

 

Το θυμάμαι γιατί το είχα δει στο βιβλιάριο.

 

Τότε έκοβε χρήμα αβέρτα η ΤτΕ και ήμασταν σε «ανάπτυξη»... τώρα παρακαλάμε για κανά ΕΣΠΑ και ELA.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...
  • Απαντ. 167
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Επαναφερω το θεμα, αν και η ερωτηση μου ειναι κατα το ήμισυ σχετικη με το θεμα....σχετικη με χρηματοκιβωτιο, αλλα δεν εχει να κανει με χρημα...

 

Σε ενα  μικρο/φορητο χρηματοκιβωτιο με προστασια για νερο/φωτια, με τη σκεψη οχι στην κλοπη αλλα σε τυχον (μακρια απο μας) φωτια ή πλημμυρα,

τι αλλο θα αξιζει να τοποθετηθει, για περισσοτερη ασφαλεια αν ερθει η κακια στιγμη;

 

Με μια προχειρη σκεψη, θα επελεγα να βαλω:

πρωτοτυπα πτυχια μου και πιστοποιητικα σπουδων, διαβατηριο, ενσημα ικα, συμβολαια απο ακινητη ιδιοκτησια, αστυνομικη ταυτοτητα.

 

Σκεφτεστε και κατι αλλο πολυτιμο, και δυσκολο να ξανα-αποκτηθει, που θα τοποθετουσατε εντος;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε μου καλό θα ήταν να μην τα έχεις όλα συγκεντρωμένα σε ένα μέρος.

 

 

Γιατί ααααν γινει μία στραβη τα εχασες οοοοολα μαζί και μετα θα τραβας τις μπούκλες σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προτού προχωρούσα σε τέτοια διαδικασία (αν το έκανα) θα φρόντιζα να ψηφιοποίηση όλα τα έγγραφα μου και να τ αποθήκευυα σε διαφορά σημεία και μέσα.

 

Επίσης είχα την εντύπωση πως η ταυτότητα ειναι κάτι που το έχουμε πάντα μαζί κ όχι καταχωνιασμένο σε ντουλάπι. Μακάρι να μπορούσαμε δηλαδή γιατί ειναι άβολο το μέγεθος της αλλά έτσι ακούω.

Παλιότερα είχα μαζί φωτοτυπία ταυτότητας για να μη χάσω την κανονική.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 6 χρόνια αργότερα...

Σε μια εποχη που 'σπρωχνουν' τον κοσμο σε ολο και λιγοτερη χρηση μετρητων, νομιζω οτι αυτο το νημα παραμενει πιο επικαιρο απο ποτε. Και η ασφαλης αποθηκευση τους επισης. (-περαν της τραπεζικης αποταμιευσης που εχει συν και πλην-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, mindreader είπε

Σε μια εποχη που 'σπρωχνουν' τον κοσμο σε ολο και λιγοτερη χρηση μετρητων, νομιζω οτι αυτο το νημα παραμενει πιο επικαιρο απο ποτε. Και η ασφαλης αποθηκευση τους επισης. (-περαν της τραπεζικης αποταμιευσης που εχει συν και πλην-)

Ετσι....... η χαρα του κλεφτή. οποιος τα εχει νομιμα τα βαζει σε τραπεζα, εσωτερικού η εξωτερικού δεν υπαρχει απαγορευση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως αν έχουμε κάνα Ρομά στο φόρουμ θα είχε ενδιαφέρον να μας πει τις πιο απίστευτες κρυψώνες που έχει συναντήσει στη ζωή του

  • Like 1
  • Thanks 2
  • Sad 2
  • Haha 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γνωστός του τα πήραν όλα εκτός από λεφτά. Τα είχε κρύψει στο ντουλάπι με τα φλιτζάνια του καφέ μέσα σε ένα φλιτζάνι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

το χαρτι στα δυσκολα (παγκοσμιος πολεμος-πυρηνικα)  χανει την αξια του οποτε ποιος ο λογος να μιλαμε

Επεξ/σία από giavra
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...

Φαντάζομαι εκτός σπιτιού, φωταγωγός ( σε μαγνητικό κουτί για να τα ψαρέψεις ), εξωτερική μονάδα air condition στην ταράτσα, κάτω από τη ρίζα φυτού σε γλάστρα στο μπαλκόνι. Όμως ο κλέφτης ως επαγγελματίας έχει μεγαλύτερη φαντασία και εξειδίκευση από τον ερασιτέχνη- χομπίστα Γερολαδά οπότε πουθενά δεν είναι απολύτως ασφαλή.

  • Like 2
  • Haha 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 hours ago, KyrGR said:

Φαντάζομαι εκτός σπιτιού, φωταγωγός ( σε μαγνητικό κουτί για να τα ψαρέψεις ), εξωτερική μονάδα air condition στην ταράτσα, κάτω από τη ρίζα φυτού σε γλάστρα στο μπαλκόνι. Όμως ο κλέφτης ως επαγγελματίας έχει μεγαλύτερη φαντασία και εξειδίκευση από τον ερασιτέχνη- χομπίστα Γερολαδά οπότε πουθενά δεν είναι απολύτως ασφαλή.

Λες εκτος σπιτιου, να ειναι οντως ασφαλεστερα απο εντος σπιτιου; Θα μου πεις, ποιος ληστης θα σκεφτει να ψαξει...εξω απο το σπιτι!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...