Προς το περιεχόμενο

Στις 13 Αυγούστου η παρουσίαση του Galaxy Note 5


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Άντε να έρθει γιατί έχω ξεμείνει με ένα Nokia E71....

Και γω το περιμένω, όπως και το 6S plus, αλλά δεν έχω λεφτά για κανένα από τα δυο και μου φαίνεται θα μείνω μέχρι να δω την οθόνη του LG G2 να γίνεται κίτρινη από άκρη σε άκρη!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 45
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Η αφαιρουμενη μπαταρία είναι μεγάλη κοτσάνα.

 

Δεν βρίσκω το λόγο να μπορείς να ανοίγεις το καπάκι, είναι πολύπλοκο και πιθανώς χαλάει την συνοχή της συσκευής.

 

Παίρνεις λοιπόν μια εξωτερική μπαταρία φορτιστή, που φορτίζει κάθε είδους συσκευή και δεν χρειάζεται να την πετάξεις όταν αλλάξεις συσκευή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έτσι ενδεικτικά, βάλε στο youtube ένα disassembling να δεις το τι κόλες έχει η μπαταρία του S6 και πόσο εύκολα μπορείς να χαλάσεις την οθόνη του αφού στην πλάτη της οθόνης είναι κολλημένη η μπαταρία...

Δεν είναι ακριβώς πάνω στην οθόνη, και βγαίνει σχετικά εύκολα. Το πρόβλημα είναι να φτάσεις στην μπαταρία, ξεκινώντας φυσικά απο το να βγάλεις το πίσω καπάκι. Την προηγούμενη βδομάδα έκανα αλλαγή οθόνης σε ένα.

 

Πιστόλι θερμού αέρα συνεχώς και υπομονή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

emenα μαρεσει πιο πολυ το πισω πλαστικο του 4 και το περιμετρικο αλουμινιο σε ασπρο χρωμα.. ειναι τρομερο το 4.. ξιαυτο ωραιο δε λεω αλλα ..το τζαμι πισω δε μου πολυ αρεσει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κυρτή πλάτη έχει και όχι οθόνη με βαση τις φωτος. Επιπλέον η samsung εχει δοκιμάσει τα πάντα, παίζει το τελευταίο της χαρτί για να αναβαθμιστεί σε premium εταιρεία. Ο λόγος της αλλαγής σχεδιασμού είναι απλός. Ενα κινητό που ανοίγει, δεν μπορεί να έχει συμπαγή επιφάνεια ούτε να φέρει πλάτη απο γυαλί. Ηταν μονοδρομος λοιπόν να καταργήσουν το πίσω καπάκι προκειμένου να δώσουν αυτή την χλιδή που λέιπει απο τα ακριβά μοντελα της εταιρίας. Οπως και να το κάνεις η αφη σε ενα κινητό και η αίσθηση στο χέρι είναι αυτη πέρα απο το λογισμικό που σε κάνει να νοιώθεις πως καλα έκανες και έδωσες 700+ ευρω. Η samy το παλεψε πολύ, μια με δερμάτινες τύπου πλάτες , μια με καινοτομίες κυρτών οθονων, στα ματια όμως του κάθε ποζερά η πλαστικούρα που άφηνε σαν αίσθηση το κράταγε πίσω απο τον ανταγωνισμό.. Ακόμα θυμάμαι το ξεφλούδισμα  στο ψευτομεταλλικό νίκελ τύπου frame του πανάκριβου τότε ΝΟΤΕ 3 μετα απο 3 μήνες χρήση και άκομα κλαιω τα λεφτά μου...  Εβλεπα βεβαια την σουπερ amoled οθονάρα και τα ξέχναγα όλα... Δώστε ποιότητα στον λαό σε όλους τους τομέις και μην κάνετε εκπτώσεις στο περιτύλιγμα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ούτε το πετάς, αλλά ούτε παίρνεις καινούριο. Το πας στα ένα κάρο κέντρα service της Samsung και αγοράζεις καινούρια μπαταρία. Αυτό που είπες είναι κάτι αντίστοιχο του "ξέμεινε από μπαταρία το αμάξι. Τώρα πρέπει να πάρω άλλο ή να το δώσω για απόσυρση".

 

Δεν ξέρω αν το έχεις κάνει σε κάποιο κινητό ή ταμπλετ. Υπάρχει περίπτωση να αλλαχθεί σε κάποιο εξουσιοδοτημένο συνεργείο μη αποσπώμενη μπαταρία, και να μην υπάρξουν φθορές στο κινητό; Ιχνη επέμβασης εννοώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα αυτο το θεμα με το ξεφλουδισμα του νικελ περιγραμματος ειναι απλα ελεεινο. Ειναι προβλημα που εμφανιζεται σε samsung συσκευες ολων των κατηγοριων τιμης εδω και χρονια. Κατα τ αλλα, εχω τπαρξει μεγαλος φαν της samsung στο παρελθον αλλα τελευταια μου περναει σχεδον αδιαφορη. Εχει δωσει ολο το βαρος στις πανακριβες συσκευες που δεν με αφορουν καν προσωπικα και οι πιο οικονομικες εχουν καταντησει μετριες ως κακιες. Το γυρισα σε lg g3 και προς το παρον ειμαι απολυρα ικανοποιημενος..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποτε δεν μ εχει χρειαστει να αλλαξω μπαταρια ουτε μου εχουν χρειαστει πανω απο 32 gb ημαρτον πια με την καραμελα.το νοτε 5 θα ειναι οπως καθε χρονο ο βασιλιας οτι και να λεει ο καθενας.απλα respect

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η αφαιρουμενη μπαταρία είναι μεγάλη κοτσάνα.

 

Δεν βρίσκω το λόγο να μπορείς να ανοίγεις το καπάκι, είναι πολύπλοκο και πιθανώς χαλάει την συνοχή της συσκευής.

 

Παίρνεις λοιπόν μια εξωτερική μπαταρία φορτιστή, που φορτίζει κάθε είδους συσκευή και δεν χρειάζεται να την πετάξεις όταν αλλάξεις συσκευή.

 

Ναι, λες και είσαι υποχρεωμένος να ανοίγεις το καπάκι κάθε λίγο και λιγάκι εάν είναι εφικτή αυτή η δυνατότητα. Και πάλι μπορείς να πάρεις πάουερ μπάνκ. Τώρα, εάν δεν μπορείς να αντισταθείς στον πειρασμό να ανοίξεις το καπάκι χωρίς να πρέπει και προτιμάς συσκευή να σου στερεί αυτή την ΠΡΟΑΙΡΕΤΙΚΗ άνεση τι να σου πώ, πάρε άη Φον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρίσκεις "άνεση" να ανοίγει το καπάκι;

Δηλαδή, πως θα ενιωθες αν πχ είχε αποσπωμενη κεραία;

 

Η αποσπώμενη κεραία δεν ωφελεί σε κάτι, ενώ το αποσπώμενο καπάκι μπορεί να είναι υπαίτιο για κατακόρυφη αύξηση της αυτονομίας με άμεσες και απλές κινήσεις, χωρίς να κουβαλάς μαζί σου φορητές μπαταρίες που πρέπει να φορτίζεις απ' το σπίτι κλπ.

 

Τώρα, το ότι εσύ εγραψες κάτι και ουσιαστικά δεν είπες τίποτα ίσα για να γράψεις κι εσυ κάτι, είναι άλλο πράγμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενδιαφέρον. Η φορητή μπαταρία χρειάζεται φόρτιση από το σπίτι, ενώ η έξτρα μπαταρία όχι. Φορτίζει από μόνη. Άσε που δεν χρειάζεται να την κουβαλάς κιόλας.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενδιαφέρον. Η φορητή μπαταρία χρειάζεται φόρτιση από το σπίτι, ενώ η έξτρα μπαταρία όχι. Φορτίζει από μόνη. Άσε που δεν χρειάζεται να την κουβαλάς κιόλας.

Η πραγματικοτητα εντωμεταξυ ειναι αρκετα διαφορετικη:

την φορητη μπαταρια μπορεις να την φορτισεις με εναν κοινο φορτιστη , ενω την εξτρα μπαταρια δεν μπορεις να την φορτισεις παρα μονο αν την βαλεις στο κινητο ή αν αγορασεις ειδικο φορτιστη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόνο εμένα μου φαίνεται κακή ιδέα η μη αποσπώμενη μπαταρία;

Δηλαδή στα 2 χρόνια χρήσης εαν πέσει (που θα πέσει) η απόδοση της μπαταρίας τι κάνεις; Πετάς το κινητό και σκάς άλλα τόσα για το επόμενο ή μεθεπόμενο μοντέλο;

 

 

δε θα προλαβει να χαλασει η μπαταρια..θαχεις παρει αλλη συσκευη ως τοτε.με την προυποθεση βεβαια οτι δε τρεχουν 50 bloat απο πισω κ εισαι συνηδητοποιημενος χρηστης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...