Προς το περιεχόμενο

Windows 10: Διαθέσιμα για κατέβασμα από σήμερα και σε ISO μορφή


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ευχαριστω.Αυτο που λεει για δικο σου installation media ωστε να το κανεις αφου κανεις αναβαθμιση πως γινεται,δεν βλεπω να αναφερεται καπου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 699
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

καλησπερα σε ολους.εγω τα εωαλα τωρα σε asus transformer t100.εκανα upgrade αλλα μου εχει μεινει κατι λιγοτερο απο 1 gb free.,

...πως κανω clean install????δεν ωλεπω πουθενα κανα iso για να το κανω Boot σε usb....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια εγω μετα τα updates και μια επανακινηση μπορεσα και τα ενεργοποιησα χωρις κανενα προβλημα, τωρα αμα θελω να κανω clean install ποιο key θα valw? Το καινουργιο η το παλιο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά δεν ξέρω εσείς τι λέτε εγώ είχα σε 1 pc και σε 1 laptop πειρατικά windows 8.1 και γίνανε μια χαρά update σε windows 10. Να τονίσω ότι στο pc ήμουν και windows insider οπότε εδώ και ένα μήνα είχα την preview έκδοση και σήμερα μια χαρά όλα!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα σε ολους.εγω τα εωαλα τωρα σε asus transformer t100.εκανα upgrade αλλα μου εχει μεινει κατι λιγοτερο απο 1 gb free.,

...πως κανω clean install????δεν ωλεπω πουθενα κανα iso για να το κανω Boot σε usb....

Μπορείς να δημιουργήσεις iso με το tool της Microsoft: https://www.microsoft.com/en-us/software-download/windows10

 

Παιδια εγω μετα τα updates και μια επανακινηση μπορεσα και τα ενεργοποιησα χωρις κανενα προβλημα, τωρα αμα θελω να κανω clean install ποιο key θα valw? Το καινουργιο η το παλιο?

Για clean install στον ίδιο υπολογιστή που έκανες το upgrade και ενεργοποιήθηκαν τα Windows 10, δε θα χρειαστείς κανένα κλειδί.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα παληκαρια ειναι απλα αστειοι.διαφημιζουν για την δωρεαν αναβαθμιση τοσους μηνες και δεν εχουν ιδεα τι κανουνε με τις ενεργοποιησεις.αν νομιζουν οτι ετσι θα μας κανουν να τα αγορασουμε ειναι πολυ γελασμενοι.αγορασα μια φορα τα 8.τωρα να πανε να γ@@@@

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατέβασα το ISO αρχικά κ το έκαψα σε δισκάκι για παν ενδεχόμενο, μετά έκανα update από 8.1 σε 10 κανονικά επιλέγοντας να μην κρατήσει τίποτα. Όλα καλά πλην του ότι μου κράτησε τους drivers κ Δεν ήθελα επομένως είπα να κάνω format κ καθαρή εγκατάσταση. Τα Windows 8.1 αγορασμένα κανονικά, πάω να βάλω το product key στα 10 Κ μου έβγαζε ότι δεν το δέχεται, κάνω skip μέχρι να μπω μέσα απ'τα Windows να το ενεργοποιήσω, τίποτα, μου έβγαζε ότι ο server το έχει μπλοκάρει το συγκεκριμένο key... Αναγκαστικά format πάλι, εγκατάσταση Windows 8.1 δέχεται κανονικά το product key, κ με το που τελείωσε στα καπάκια upgrade στα 10. Επομένως να το έχετε στα υπόψιν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατέβασα το ISO αρχικά κ το έκαψα σε δισκάκι για παν ενδεχόμενο, μετά έκανα update από 8.1 σε 10 κανονικά επιλέγοντας να μην κρατήσει τίποτα. Όλα καλά πλην του ότι μου κράτησε τους drivers κ Δεν ήθελα επομένως είπα να κάνω format κ καθαρή εγκατάσταση. Τα Windows 8.1 αγορασμένα κανονικά, πάω να βάλω το product key στα 10 Κ μου έβγαζε ότι δεν το δέχεται, κάνω skip μέχρι να μπω μέσα απ'τα Windows να το ενεργοποιήσω, τίποτα, μου έβγαζε ότι ο server το έχει μπλοκάρει το συγκεκριμένο key... Αναγκαστικά format πάλι, εγκατάσταση Windows 8.1 δέχεται κανονικά το product key, κ με το που τελείωσε στα καπάκια upgrade στα 10. Επομένως να το έχετε στα υπόψιν.

 

Ναι πραγματικα και εγω μωλις δοκιμασα να κανω clean Install μετα από το upgrade και παλι ζητουσε key εννοείται πως δεν περιμενα να μην ζητηση αλλα πραγματικα πως θα γινει να κανουμε αυτό το Clean install...χωρις πρόβλημα με τα κλειδιά και τις ενεργοποιήσεις

!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστω.Αυτο που λεει για δικο σου installation media ωστε να το κανεις αφου κανεις αναβαθμιση πως γινεται,δεν βλεπω να αναφερεται καπου.

 

http://windows.microsoft.com/el-gr/windows-10/media-creation-tool-install?ocid=ms_wol_win10

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σαν λίγο μεγαλύτερος θυμάμαι ότι σε άλλες αναβαθμίσεις από παλιά Windows 95-98....οταν έκανες αναβάθμιση με όφελος μειωμένη τιμή για αναβάθμιση(δηλαδη αγοράζοντας upgrade version), εδώ δεν λέμε γιαυτό βέβαια μιας και φαίνεται κανονική βερσιον. Αλλά για να γυρίσω πίσω στη κουβέντα τα upgrade ήθελαν μετά το φορματ εγκατάσταση του πρώτου λειτουργικού και μετά upgrade έτσι μόνο λειτουργούσε το κλειδί. Άρα εδώ μάλλον δίνουν φουλ βερσιον αλλά για να παίξει θέλει το παλιό λειτουργικό πρώτα... Ελπίζω να το φτιάξουν γιατί είναι κατάντια στο 015 να βάζεις δύο λειτουργικά;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το ξαναλεω: τα εχει κανει σαλατα η MS. επρεπε να ειχε δωσει τα 10, εστω την Home edition, δωρεαν σε ολους για παντα. τωρα εχει δημιουργηθει μια ολοκληρη χαοτικη κατασταση απο το πουθενα, με τον τελικο χρηστη να μην ξερει πως δουλευει η εγκατασταση και τι γινεται με την ενεργοποιηση. 

βλεπεις εδω αποριες απο ατομα που γνωριζουν και πεντε πραματα για την τεχνολογια και  δεν μπορουν να βγαλουν ακρη. επομενως πως θα πρεπει να αντιδρασει ο μεσος χρηστης που εχει βαλει XP εδω και μια δεκαετια για να στελνει email και να σερφαρει στο νετ; 

ετσι θα προωθησει την νεα της φιλοσοφια και πολιτικη η ΜΣ; 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι πραγματικα και εγω μωλις δοκιμασα να κανω clean Install μετα από το upgrade και παλι ζητουσε key εννοείται πως δεν περιμενα να μην ζητηση αλλα πραγματικα πως θα γινει να κανουμε αυτό το Clean install...χωρις πρόβλημα με τα κλειδιά και τις ενεργοποιήσεις

!!

 

http://windows.microsoft.com/en-us/windows-10/why-activate-windows-10

 

Εδώ σου λέει τι πρέπει να κάνεις μετά το update για να δεις αν είναι ενεργοποιημένα, αν είναι ολα οκ, μετά κάνεις clean install.

 

Πρέπει να γίνει καταχώρηση στους server της ms, οτι το pc με ταδε hardware και κλειδί ταδε win 7, έκανε update σε win 10 με κλειδι ταδε. Αν δεν γίνει η καταχωρηση δεν μπορεις να κανεις clean install χωρις κλειδι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...