Προς το περιεχόμενο

Νέα πτώση πωλήσεων για την αγορά των tablets, με σημαντική μείωση για την Apple


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

μιλαμε για μια συσκευη που βασει των χρησεων της (ταινιες, βιβλια, χαζοπαιχνιδακια, browsing) , δεν υπαρχει λογος να την αλλαζεις σε λιγοτερο απο καθε 3 χρονια , την ιδια ωρα που οι εταιρειες βγαζουν καινουριο μοντελο καθε 6 μηνες.
Η πτωση πωλησεων ειναι κατι το απολυτα φυσιολογικο και οι εταιρειες πρεπει να το παρουν αποφαση , οτι μαρκετινιστικο κολπο και να κανουν η πλειοψηφια δεν εχει λογο να αλλαζει tablet καθε 6μηνες.

 

ΥΓ: Ειχα το ipad 1 απο μολις βγηκε και το αλλαξα στο ipad air 1 και αν δεν με πιανε στιγμιαια τρελα μπορουσα να το κρατησω αλλο ενα 6μηνο.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Γενικόλογο κομμένο excelοφυλο....

 

Ελλειπή στοιχεία για να μας βάλουν να συζητάμε.....

 

Ας βάλουν κάτι συγκεκριμένο σε κατηγορία τιμών και τύπο - αγορές (απο τις οποίες αντλήθηκαν τα στοιχεία) και τότε ίσως (εάν είναι και αυτοί ειλικρινείς) θα καταλάβουμε κάτι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιος λογικος ανθρωπος θα θελε να κυκλοφορει με 2 ταμπλετ για μια ιντσα παραπανω ?

Το ενα (κινητο 5-6΄΄) το εχουμε πλεον ολοι

εγώ έχω κινητό 4" και δεν πάω παραπάνω γιατί δεν μου αρέσουν οι παντόφλες(προσωπικά γούστα),θέλω το κινητό μου να χωράει στην τσέπη και να μην είναι σαν να βγάζω κανα τηγάνι απο την τσέπη,απο την άλλη με τις 4" δεν παρουσιάζεις,δεν βλέπεις εύκολα αυτά που θες και πρέπει να φέρεις την οθόνη κοντά,ενώ το ταμπλετ το βάζεις δίπλα στο τετράδιο και τσουπ όλα μια χαρά.

και τέλος το ταμπλετ άμα θελω το παίρνω μαζί,άμα δεν θέλω το αφήνω και έχω το κινητάκι μου μαζί.

επίσης εκτός απο τα 7άρια υπάρχουν και τα 10άρια που εγώ δεν πήγα εκεί λόγο κόστους όπου βολεύουν αρκετά καλύτερα για τις δουλειές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είσαι από τους λίγους που έχουν μείνει και σε λίγο αναγκαστικά θα πάρεις μεγαλύτερο γιατί πλέον δε θα υπάρχουν κάτω από 5-5.5 ιντσών κινητά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν νομιζω να μην βρισκω κινητα στις 4" ,high end μοντελα μπορει να μην υπαρχουν αλλα low budget παντα θα βρισκω που εκει αγοραζω,επισης δεν προβλεπεται να αλλαζω συσκευη για καιρο ακομα μιας και τα νεα μοντελα δεν κανουν ουσιαστικα κατι παραπανω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με κινητά 5,5 ίντσες το να το κάνεις το tablet

 

Δεν βολευει. Δεν έχει και μπαταρία. Αλλά όπως κι να το κάνουμε, έχει να κάνει με την χρήση.

 

Πχ εγώ τις περισσότερες ώρες σερφαρω, επίσης δεν θέλω smartphone μεγαλύτερο από 10εκ. Ετσι βολευτικα με ένα λενοβο 7ρι. Το έχω 2 χρόνια, το πξρα 80€, και πραγματικά είναι η πιο vfm αγορά μου ever.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω ενα της Lenovo 10" που ειναι τοσο καλο που δεν βλεπω τον λογο να παρω κατι καλυτερο. Για την χρηση που το εχω (ιντερνετ και παιχνιδακια) κανει αψογα την δουλεια του. Στο κινητο παλι καθε 1,5 χρονια αλλαζω με κατι μεγαλυτερο, καλυτερο, γρηγοροτερο.

Ποτε apple.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tα τάμπλετ είναι ιδανικά για διάβασμα περιοδικών και βιβλίων. Βέβαια, ελάχιστοι Έλληνες διαβάζουν ξένα περιοδικά,εφημερίδες ή βιβλία, αλλά οι εταιρίες περιέργως δεν προσανατολίζονται τόσο στη γιγάντια κολοσιαίων διαστάσεων ελληνική αγορά αλλά λ.χ. στις ΗΠΑ ή στην Κίνα. 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...