Προς το περιεχόμενο

Huawei P8 Review


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κοιτα επειδη εχω 3 σπιτια ενα Ελλαδισταν ενα αγγλαλισταν και ενα στη ρωσορισταν επιτρεψε μου να σου πω πως ουτε εκει το ξερουν το huawei. Εγω παλι την ξερω την εταιρια αλλα ειμαι και tech guru πες τωρα στη γιαγια huawei.

Αυτα για να βγεις απο το μικροκοσμο σου.

Φανμποι εισαι και μονο το οτι γραφεις τρελα και παρανοικα πραγματα υπερ της huawei καταλαβαινουμε ολοι ποσο θυμα εισαι αυτου που εχεις πληρωσει..

 

 

Δεν την ξέρουν ε και; Αυτό τι πάει να πει; Εγώ σου μιλάω για την ίδια την εταιρία, τις πωλήσεις, τα κέρδη, τις συσκευές της που έχουν γεμίζει τον κόσμο. Από εκεί και πέρα, είχε μια σκασιλα η Huawei τι θα πει ο κάθε Σεψεκασάν ή Τράτζικ σχετικά με το πόσο γαμάτη είναι ή πόσο χάλια ή πόσο γνωστή ή πόσο αφανής.

Εγώ ζω σε μικρόκοσμο; Εσύ δεν είσαι που δεν ξέρεις τι πάει να πει Huawei; Άραγε ποιες εταιρίες ξέρεις; Την Samsung τηλεόραση σου, τον Dell λάπτοπ σου, την Philips κουζίνα και το SIEMENS πλυντήριο. Ή τα iphone που χαρίζουν στα τσοντοκάναλα του STAR; Είσαι γνώστης του αντικειμένου εσύ δηλαδή;

 

Φάνμποι δεν είμαι, εσύ είσαι ο παρανοϊκός, δεν είχα ποτέ συσκευή Huawei (πέρα από κάτι ακουστικά, ρουτεράκια, gadget και λοιπές μικρομαλακίες μηδαμινής αξίας και ανάξιες λόγου), μάλλον ούτε θα έχω και δεν ψήνομαι και να αποκτήσω. Καθε φορά που αναφέρομαι στο όνομα της "Huawei" και ύστερα προσθέτω "και της κάθε Huawei" δεν το λέω έτσι, είναι μια έκφραση προσεκτικότατα επιλεγμένη. Αναφέρομαι ενδεικτικά στη Huawei και ουσιαστικά στον κάθε κατασκευαστή που κατέχει μεγάλα ποσοστά πωλήσεων παγκοσμίως, έχει δύναμη και την ασκεί. Το ότι δεν προσφέρεται μόστρα και ο κάτοχος του δε θα φιγουράρει ποτέ με μία συσκευή "μη επώνυμη" για τους πολλούς, δε σημαίνει ότι αντικειμενικά αυτή δεν είναι.

 

Τέλος, θεωρώ το ευτελίσαμε το θέμα και εδώ είναι review, όχι τόπος λογομαχίας. Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 83
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

 

 

 

 

Καλά τώρα εσύ μου λες για το κατά πόσο αξίζει η συσκευή της εταιρίας, ενώ εγώ σου μιλάω για την ίδια εταιρία. Άλλα λόγια να αγαπιόμαστε δηλαδή. Υπερτιμημένη κινεζιά;;;;;;;;; Οκ εγώ σου λέω ότι το δέχομαι αυτό. Απλά μην πας να το πεις παραέξω, θα σε πάρουν με τις πέτρες.

 

άμα είχε λογική τιμή δεν θα ασχολείτο κάποιος μαζί του γιατί απλά δεν θα ήταν υπερτιμημένο και δεν θα υπήρχε θέμα διαφωνίας.. βέβαια μπορεί να είσαι και κάνας ντίλερ της huawai για αυτό λύσσας! το τηλέφωνο αν δεν πάει minimum 150euro (και λίγα είπα) ΣΗΜΕΡΑ (αύριο θα είναι πιο πολλά) κάτω είναι κοροϊδία για να το αγοράσει κάποιος! τώρα τι κάνει η εταιρία και τι νομίζει για τον εαυτό τις αδιάφορο με αφήνει! αλλά για να φτιάξει όνομα θέλει πολλά ψωμιά ακόμη.. ως τότε θα είναι μια υπερτιμημένη κινεζια! 

 

και αν θες και αλλιώς το tata δεν γίνετε από την μια μέρα στην άλλη honda όσες πωλήσεις και να κάνει ένα φεγγάρι θα χρειαστεί χρόνια για να φτάσει να έχει ένα όνομα! και για αυτό το λόγο έχει τιμή tata και το άλλο τιμή Honda

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

άμα είχε λογική τιμή δεν θα ασχολείτο κάποιος μαζί του γιατί απλά δεν θα ήταν υπερτιμημένο και δεν θα υπήρχε θέμα διαφωνίας.. βέβαια μπορεί να είσαι και κάνας ντίλερ της huawai για αυτό λύσσας! το τηλέφωνο αν δεν πάει minimum 150euro (και λίγα είπα) ΣΗΜΕΡΑ (αύριο θα είναι πιο πολλά) κάτω είναι κοροϊδία για να το αγοράσει κάποιος! τώρα τι κάνει η εταιρία και τι νομίζει για τον εαυτό τις αδιάφορο με αφήνει! αλλά για να φτιάξει όνομα θέλει πολλά ψωμιά ακόμη.. ως τότε θα είναι μια υπερτιμημένη κινεζια! 

 

και αν θες και αλλιώς το tata δεν γίνετε από την μια μέρα στην άλλη honda όσες πωλήσεις και να κάνει ένα φεγγάρι θα χρειαστεί χρόνια για να φτάσει να έχει ένα όνομα! και για αυτό το λόγο έχει τιμή tata και το άλλο τιμή Honda

 

Και το iphone4 σήμερα είναι πανάκριβο, σημαίνει ότι η εταιρία με τα μεγαλύτερα ποσοστά κερδών Apple είναι κινεζιά; Ή ότι δεν έχει όνομα; Το αν εσύ κρίνεις μία εταιρία από μια μη-VFM και ίσως μάπα αν θες συσκευή, δε σημαίνει ότι αυτή έχει χάσει την αξία της. Όλες οι εταιρίες βγάλανε πατάτες ακόμα και οι πιο γνωστές, τι πάει να πει αυτό. Αυτό που δεν κατάλαβα, είναι γιατί μία εταιρία μεγαλύτερων πωλήσεων θεωρείται Tata έναντι της Honda ή BMW η οποία κατέχει μικρότερα ποσοστά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η HUA είναι γίγαντας και ας μην την ξέρει πολύς κόσμος, τα κινητά δεν είναι η Core μπίζνα τους, αλλά τους δίνει αναγνωρισιμότητα. Τέτειες εταιρίες που παράγουν κινητά για μάθουν τα άλλα τους προιόντα στον B2B κλάδο είναι ότι πρέπει για εμάς τους καταναλωτές

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοιτα επειδη εχω 3 σπιτια ενα Ελλαδισταν ενα αγγλαλισταν και ενα στη ρωσορισταν επιτρεψε μου να σου πω πως ουτε εκει το ξερουν το huawei. Εγω παλι την ξερω την εταιρια αλλα ειμαι και tech guru πες τωρα στη γιαγια huawei.

Αυτα για να βγεις απο το μικροκοσμο σου.

Φανμποι εισαι και μονο το οτι γραφεις τρελα και παρανοικα πραγματα υπερ της huawei καταλαβαινουμε ολοι ποσο θυμα εισαι αυτου που εχεις πληρωσει..

 

Edit χαιρομαι που δεν εισαι προβατο. Ελπιζω μονο να μη δουλευεις για 500-1000 ψωροευρω.

 

 

Πριν έμπαινες στον κόπο να κάνεις κόπυ-πέιστ, καλό θα ήταν να έβλεπες την απάντηση μου στο πρώτο σου κομμεντ, μπας και καταλάβεις το λάθος σου πριν το επαναλάβεις.

 

Όσο για τα 1000 "ψωροευρώ", κακά τα ψέμματα μάλλον είναι όνειρο άπιαστο. Τώρα, πως το συσχέτισες αυτό με τον όρο πρόβατο μόνο εσύ γνωρίζεις,

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

tragic φιλε δεν βγαζεις ακρη σορρυ κιολας αλλα ειναι κατι σε φαση χρυση αυγη αλλα σε κινητα αστο να παει στα κοματια 

 

Καλά έκλαψα στο γέλιο. Μιλάμε λιώνω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρές μου μια συσκευή που δεν είναι κάτι ανάμεσα σε κάτι και κάτι άλλο με ολίγον τι απο κάτι άλλο και μια πινελιά από κάτι άλλο να σε παραδεχτώ.

Caterpillar και τα μυαλά στα κάγκελα λέμε ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρές μου μια συσκευή που δεν είναι κάτι ανάμεσα σε κάτι και κάτι άλλο με ολίγον τι απο κάτι άλλο και μια πινελιά από κάτι άλλο να σε παραδεχτώ.

Η Huawei βασικά έχει μια τάση να αντιγράφει το 5s.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

sepsekasan και alex1001 αντί να κράζετε μια εταιρία μάθετε πρώτα για αυτήν, σε λίγα χρονιά την  huawei την βλέπω για 1 εταιρία,

 μάθετε  να αγοράζετε εκτός αν σας περισσεύουν και μπορείτε να έχετε ότι θέλετε και όποτε γουστάρετε .

 Βάζω στοίχημα ότι πριν από χρονιά θα κράζατε και κόσμο που πρώτο είχε smartphone πχ iphone 3 και εσείς απλό κινητό και πείτε μου που είναι οι εταιριακλες στην κατάταξη τώρα nokia motorola ericsson που αγοραστικέ από την sony, και η sony σύμφωνα με φήμες θα σταματήσει την παραγωγη στα smartphone 

ΥΓ: και το iphone στην κινά κατασκευαζετε 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

sepsekasan και alex1001 αντί να κράζετε μια εταιρία μάθετε πρώτα για αυτήν, σε λίγα χρονιά την  huawei την βλέπω για 1 εταιρία,

 μάθετε  να αγοράζετε εκτός αν σας περισσεύουν και μπορείτε να έχετε ότι θέλετε και όποτε γουστάρετε .

 Βάζω στοίχημα ότι πριν από χρονιά θα κράζατε και κόσμο που πρώτο είχε smartphone πχ iphone 3 και εσείς απλό κινητό και πείτε μου που είναι οι εταιριακλες στην κατάταξη τώρα nokia motorola ericsson που αγοραστικέ από την sony, και η sony σύμφωνα με φήμες θα σταματήσει την παραγωγη στα smartphone 

ΥΓ: και το iphone στην κινά κατασκευαζετε 

Πίσω απο κάθε Apple συσκευή γράφει Designed by Apple in California, Made in China. Όλες οι εταιρίες παράγουν τις συσκευές τους σε χώρες με φτηνούς εργάτες, αυτό δεν πάει να πεί οτι σχεδιάζονται εκεί και ότι οι προγραμματιστές τους είναι στην κίνα. Το iPhone αυτή την στιγμή έχει σπάσει τις πωλήσεις τα huawei είναι απλά κακές αντιγραφές του iPhone και άλλων γνωστών κινητών όπως και τα περισσότερα κινέζικα τηλέφωνα. Όσο για την Motorola βγάζει αξιόλογα Budget kινητά. Η ΝΟΚΙΑ θα ξαναεπιστρέψει στην αγορά. Ενημερώσου λίγο και δές και καμία εκδήλωση προγραμματιστών από άλλες εταιρίες να δείς πώς δουλέυουν και μέτα γράψε τα τρανά επιχειρήματα σου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...