Προς το περιεχόμενο

[Tablet]Chuwi, HI8 Intel Z3736F Quad Core 8 Inch Dual Boot @banggood 74,63ευρώ!(νέα τιμή)


Stogianz

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν ξερω φιλε μου γιατι το βλεπεις υποπτα,μια χαρα ταραγμενος ειμαι. Πρωτη μου αγορα ειναι απο ιντερνετ για απτο αντικειμενο. Το εγραψα εδω γιατι εδω εμαθα για την προσφορα. Θα το γραψω και στο myphone 

συγγνωμη αν σε παρεξηγησα, απλα ειμουν πολυ κοντα στην αγορα του συγκεκριμενου tablet και με εκνευρισε το γεγονος οτι θα μπορουσα να την ειχα παθει και εγω, καλο κουραγιο.

ΠΑΝΤΑ μα ΠΑΝΤΑ όταν ανοίγουμε δέμα από τους κινέζους βιντεοσκοπούμε την διαδικασία μέχρι να πάρει εμπρός το μαραφέτι που αγοράσαμε, το έχουμε διαβάσει - γράψει πολλές φορές!

sticky με καθε προσφορα απο κινεζικο site!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 113
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Παρελαβα και γω σημερα το περιεχομενο του δεματος. Δεν ξερω αν θα μπορεσω να του βαλω windows 10. Ενα μεγαλο μπραβο στους απατεωνες....Ντροπη

attachicon.gif20150914_102929.jpg

Φίλε μου στην προσπάθειά σου να αποδείξεις ότι δεν είσαι ελέφαντας, πες τους ότι η ταινία αυτή είναι η ίδια που χρηιμοποιούν αυτοί (εφόσον ήταν όντως αυτή η ταινία μέσα στο κουτί).

 

Γενικά έχω πάρει αρκετά (και φθηνά και ακριβά) πράγματα από το banggood και δεν μου έχει τύχει κάτι προβληματικό.

Ακόμα και όταν χρειάστηκα υποστήριξη (κάποιο πρόβλημα κλπ) πάντα μου προτείνουν να το στείλω πίσω ή να το πάω σε τεχνικό εδώ και να μου επιστρέψουν ένα ποσό.

 

Υπομονή και επιμονή θα χρειαστείς!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε μου στην προσπάθειά σου να αποδείξεις ότι δεν είσαι ελέφαντας, πες τους ότι η ταινία αυτή είναι η ίδια που χρηιμοποιούν αυτοί (εφόσον ήταν όντως αυτή η ταινία μέσα στο κουτί).

 

Γενικά έχω πάρει αρκετά (και φθηνά και ακριβά) πράγματα από το banggood και δεν μου έχει τύχει κάτι προβληματικό.

Ακόμα και όταν χρειάστηκα υποστήριξη (κάποιο πρόβλημα κλπ) πάντα μου προτείνουν να το στείλω πίσω ή να το πάω σε τεχνικό εδώ και να μου επιστρέψουν ένα ποσό.

 

Υπομονή και επιμονή θα χρειαστείς!

Πλήρωνες με paypal ή κάρτα; Εχει μεγάλη διαφορά. H paypal αν θέλει τους παίρνει για την πλάκα οποιοδήποτε ποσό εφόσον έκαναν μαιμουδιά, ενώ με κάρτα είναι πολύ πιο αργή και αβέβαιη διαδικασία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πλήρωνες με paypal ή κάρτα; Εχει μεγάλη διαφορά. H paypal αν θέλει τους παίρνει για την πλάκα οποιοδήποτε ποσό εφόσον έκαναν μαιμουδιά, ενώ με κάρτα είναι πολύ πιο αργή και αβέβαιη διαδικασία.

Πάντα με paypal, αλλά το παληκάρι φαίνεται να την πάτησε.

 

Να τον κοπανάω "πάντα βγάζε video" και "παντα με paypal"?

Ότι έγινε-έγινε, μάθημα για όλους (άλλη μια φορά) και μέσα από το forum, προσπαθούμε να βοηθήσουεμ ο ένας τον άλλον με ιδέες ή με γνώση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχεις βίντεο?

Αν έρθει το δικό μου και είναι όλα καλά, 

θα πώ ότι με κορόιδεψαν και θα στείλω το βίντεο σου στο paypal.

 

Ότι refund μου δώσουν θα στο μεταφέρω εσένα.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Τουλάχιστον δεν είμαι λαμόγιο.

Το ότι έχεις βγάλει εκ των προτέρων συμπέρασμα για το ποιος φταίει και θες να κάνεις παρατυπία μέσω του paypal δηλώνει ξεκάθαρα το ποιος είσαι και το πως σκέφτεσαι.

Να σε ενημερώσω ότι στο unboxing επιβάλλεται να φαίνονται τα στοιχεία του παραλήπτη(δηλαδή βιντεοσκοπείς τις ετικέτες πριν το άνοιγμα).Νομίζω ο καθένας καταλαβαίνει γιατί.Για να γλιτώσουν από μπαγαπόντηδες του είδους σου.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Τουλάχιστον δεν είμαι λαμόγιο.

Το ότι έχεις βγάλει εκ των προτέρων συμπέρασμα για το ποιος φταίει και θες να κάνεις παρατυπία μέσω του paypal δηλώνει ξεκάθαρα το ποιος είσαι και το πως σκέφτεσαι.

Να σε ενημερώσω ότι στο unboxing επιβάλλεται να φαίνονται τα στοιχεία του παραλήπτη(δηλαδή βιντεοσκοπείς τις ετικέτες πριν το άνοιγμα).Νομίζω ο καθένας καταλαβαίνει γιατί.Για να γλιτώσουν από μπαγαπόντηδες του είδους σου.

 

 

λαμόγιο είναι αυτός που προσπαθεί να επιβάλει τη νομιμότητα?

 

λαμόγιο είναι αυτός που πάει να κλέψει

εγώ και θα χάσω χρόνο και δε θα βγάλω φράγκο

 

 

απλά εκνευρίζομαι απίστευτα με αυτές τις πρακτικές απο μεγάλα και γνωστά καταστήματα

 

υπάρχει οδηγία στο Paypal για το πώς πρέπει να είναι ένα unboxing video? (link please)

 

ευτυχώς δεν έχει τύχει οπότε και δε γνωρίζω

στο aliexpress ήθελαν μία φορά φωτογραφία και όχι βίντεο

 

εγώ προσφέρθηκα, δοκίμασε με την τράπεζα,

κάτσε να έρθει και το δικό μου και βλέπουμε

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ενημερωτικα guys, παρελαβα σημερα το δεμα με τα 2 ιδια ταμπλετ, βιντεοσκοπηση και ειναι ολα ενταξει.

Δικη τους συσκευασια, με ολα τα περιεχομενα + power adaptors ,καλα κλεισμενο, ηδη ανοιξα το 1ο ταμπλετ και το περιεργαζομαι. Να σημειωσω οτι η δικη μου παραγγελια ηταν με paypal.

 

Αψογο για τα λεφτα του.

 

Εδω και το θεμα του στο xda με πολλες πληροφοριες, συμπεριλαμβανομενων αναβαθμισεων, αξεσουαρ κλπ.

http://forum.xda-developers.com/android/general/chuwi-hi8-cheap-120-8-fhd-tablet-t3136394

Εχει και βιντεο για ευκολο ρουτ, μιας και εχει καμποσες κινεζοεφαρμογες προς ξηλωμα.

Το eset βρηκε 2 ψιλο-μολυσμενα αρχεια, "unwanted" τα λεει, οτι και να ειναι, με ρουτ ξηλωνονται ευκολα).

Ανεφερα eset γιατι σε αλλες περιπτωσεις τα βρισκει ευκολα. Εχουν εντοπιστει μολυσμενα κινεζικα κινητα για τα οποια δεν φταιει ο κατασκευαστης αλλα τα μαγαζια που περνανε αλλες ρομς.

 

Σημειωση σχετικη: Δεν βλεπω OTA update στο android, εχουν περασμενη καποια dev εκδοση. Θα το ψαξω...

Επεξ/σία από nek4d
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απ' ότι βλέπω εδώ, ξεκλειδώνει ο αποκλεισμός του paypal με τα cc!

Είναι καλή η τιμή του τάμπλετ να το πάρει κάποιος με την ασφάλεια που προσφέρει αυτός ο τρόπος πληρωμής!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν αρθει ο αποκλεισμος των cc τοτε αυτο ειναι καλα νεα για να ελαχιστοποιηθει ο κινδυνος των δεματων με κουνουπιδια! αν και εχω απο φιλους καλη εικονα support και σωστες παραδοσεις-προιοντα για το συγκεκριμενο καταστημα περιμενω να δω τι θα πει στον φιλο για το δεμα.

κατα τα λοιπα το ταμπλετακι αυτο το ζαχαρωνω εδω και λιγες μερες πολυ σοβαρα. δεν ξερω αν υπαρχει κατι καλυτερο (αν υπαρχει πειτε  B) ) στα λεφτα του αλλα φαινεται εξαιρετικο vfm. αντε και καλα μας paypal υπομονη να δουμε!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξερω φιλε μου γιατι το βλεπεις υποπτα,μια χαρα ταραγμενος ειμαι. Πρωτη μου αγορα ειναι απο ιντερνετ για απτο αντικειμενο. Το εγραψα εδω γιατι εδω εμαθα για την προσφορα. Θα το γραψω και στο myphone 

Τελικά τι έγινε; Σίγουρα πρέπει να έχεις πάρει επίσημη απάντηση μέχρι τώρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...