Προς το περιεχόμενο

[Tablet]Chuwi, HI8 Intel Z3736F Quad Core 8 Inch Dual Boot @banggood 74,63ευρώ!(νέα τιμή)


Stogianz

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ναι τελικα κανονισα να μου το ξαναστειλουν.

Πάλι καλά. Τουλάχιστον να πάρεις το tablet αν κι έχεις φάει πολύ ταλαιπωρία. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 113
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Είναι τραγικό λάθος, αλλά με τόσο μεγάλο όγκο αποστολών που έχει αυτό το site θα ήταν παράξενο να μην γινόταν και ποτέ λάθος.. Τέλος καλά όλα καλά :) Ενημέρωσε όταν παραλάβεις ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικά δε πιστεύω ότι έγινε λάθος και αντί για το τάμπλετ έβαλαν την ταινία.

Περιμένω να δώ τί θα λάβεις.

 

Μή βιαζόμαστε για να τους αθωώσουμε ;)

Το μόνο δεδομένο που έχουμε είναι η ταινία...

 

Μακάρι να πάνε όλα καλά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικά δε πιστεύω ότι έγινε λάθος και αντί για το τάμπλετ έβαλαν την ταινία.

Περιμένω να δώ τί θα λάβεις.

 

Μή βιαζόμαστε για να τους αθωώσουμε ;)

Το μόνο δεδομένο που έχουμε είναι η ταινία...

 

Μακάρι να πάνε όλα καλά.

σαφως μην βιαζομαστε να τους αθωωσουμε οπως και απλα δεν ξερουμε ουτε θα μαθουμε τι εγινε με το δεμα με την ταινια. επιτηδες, καταλαθος η εξωγενης παρεμβαση το ενα δεδομενο ειναι οτι το δεμα ειχε μια ταινια και το αλλο ειναι οτι το παραδεχτηκαν και απεστειλαν νεο δεμα.

παντως μονο συμφερον δεν εχουν απο κατι τετοια, εκτος αν πιστευουν οτι δεν θα το κυνηγησει-κοινοποιησει ο παθων, γιατι εκτος των αλλων τα μηχανακια αυτα τα παιρνουν με την χιλιαδα στο "σωρο". (ασχετα αν και εγω ειμαι στο τσακ να το παρω περιμενω μεχρι αρχες οκτωβριου :P )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπέρα παιδιά! 

 

Επειδή θα ήθελα να αποκτήσω και εγώ για πρώτη φορά tablet με dual boot λειτουργικού,θα παρακαλούσα πολύ

και συγνώμη αν βγαίνω λιγουλάκι εκτός θέματος-αν και είναι σχετικό-αλλά θα ήθελα -επειδή δε κατέχω γνώσεις περί παραγγελίας από εξωτερικό κτλπ

 

Γι  αυτό,αν κάποιος παραγγείλει extra 1 tablet ή παρεμφερές(ή & άλλη μάρκα) καλύτερο μοντέλο 8" με 3G data με μικρή όμως απόκλιση τιμής....+ ας μου το πει inbox να κανονίσουμε! (θα δώσω τα χρήματα κατά την παραλαβή χέρι με χέρι- τέλη μηνός ή αρχές του άλλου- εν τέλη όποτε έρθει...και να το ανοίξουμε κιόλας παρέα!...) 

 

**θα εκτιμηθεί αν μετέπειτα στο κοντινό μέλλον με βοηθήσει -αν κατέχει γνώσεις περί rom κτλπ -ώστε να βγάλουμε τυχόν κινεζιές που δε χρειάζονται...

*** δε με ενδιαφέρει από ποιό αξιόπιστο site θα το φέρετε-αρκεί να είναι σφραγισμένο- και να κάνουμε το σταυρό μας μαζί...να έχει tablet μέσα....! (φυσικά αποδέχομαι να ορίσετε εσείς την τελική τιμή καθότι με..εξυπηρετείτε,ευχαριστώ!)

.  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4.000mAh

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βγηκε ενα leak οτι βγαινει σε λιγο καιρο ισως μερες chuwi hi8 pro. μεμονες διαφορες το micro hdmi και την αλλαγη επεξεργαστη, δεν ξερω μηπως δουμε και καποια πτωση στην τιμη του απλου (δικη μου σκεψη αυτη). αυτο θα ειναι και το καλυτερο για εμας :-D

ηδη εχει κυκλοφορησει στο aliexpress και πωλειται γυρω στα 140$.

μπορει να πει κανεις διαφορες του Bay Trail Z3736F με τον Cherry Trail X5 Z8300. ειναι τοσο ανωτερος ο δευτερος? εχω δει συγκριτικα αλλα δεν βλεπω κατι χαωδες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι αρκετά καλύτερο τουλάχιστον στις μετρήσεις. Ειδικά σε αυτονομία,ταχύτητα και 3d γραφικά είναι ανώτερος επεξεργαστής. Στα 140 ευρώ δεν αξίζει φυσικά..

 

Ο Ζ8300 είναι ο low rage της σειράς cherry trail x5. Μια καλή τιμή θα ήταν 10-20$ παραπάνω από το non pro μοντέλο. Μόλις κυκλοφορήσει κανονικά θα δούμε την πραγματική τιμή του :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσοι έχετε το tablet ψάξτε για το system app wireless update.

 

Και μετά διαβάστε εδώ.

http://www.xda-developers.com/micromax-remotely-installing-unwanted-apps-on-devices/

 

Γενικά βρίσκω διάφορα system apps που δε μου αρέσουν και έχω αρχίσει να τα κάνω freeze.

Θα βάλω και κανένα πρόγραμμα για extra privacy...

 

Κάπως έτσι αγοράζουμε tablet τουμπανάκι με €80...

 

Φοβάμαι τί μπορεί να γίνεται στα windows...!

 

Τώρα που το σκέφτομαι θα στείλω και κάποιο μήνυμα στο banggood να δώ τί θα μου πούν!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην αγχωνεσαι, ρουτ και ξηλωμα.

Δεν ειναι πρωτογνωρο για κινεζικα προιοντα, συχνα τα βαζουν τα μαγαζια και οχι ο κατασκευαστης.

 

(για τα windows, υπαρχουν 100 εργαλεια για να τσεκαρεις, ασε που ειναι απιθανο αφου το update στα 10αρια μπορεις να το κανεις μονο απο microsoft).

(ευχαριστουμε για την ενημερωση βεβαιως!)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μετά που παγωσα μερικα δεν μπουταρε στο android και επρεπε να τα ξεπαγωσω μεσω adb

 

βρήκα μια λίστα εδω

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=62535662&postcount=308

 

αλλά δεν έχω δοκιμάσει ακομα τίποτα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...