Προς το περιεχόμενο

[Tablet]Chuwi, HI8 Intel Z3736F Quad Core 8 Inch Dual Boot @banggood 74,63ευρώ!(νέα τιμή)


Stogianz

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ειναι οντως αργη η μνημη του, εχει καταγραφει σε ολα τα reviews.

Αυτο δεν μειωνει το value for money συνολο.

Τουλαχιστον εγω το ειχα διαβασει πριν το παραγγειλω (στα 65€).

Επισης μπορεις και συνισταται anyway (λογω dual os, δεν μενει πολυ ελευθερος χωρος), να βαλεις μια ταχεια καρτα sd.

(Σε win 10, δεν το εχω δουλεψει αρκετα, για να νιωσω την καθυστερηση).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
  • Απαντ. 113
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

  • Moderators

ερωτηση! Ποια ειναι η τελευταια εκδοση ανδροιδ που εχει βγει για το ταμπλετ και πως μπορουμε να κανουμε update σε νεοτερη εκδσοη ανδροιδ + windows + root! 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Android 4.4 κ δεν υπαρχει κ ουτε θα υπαρξει νεοτερη εκδοση.

Windows 10 αν φοραει windows 8 κ το κανεις μεσα απο το update,

οποτε απλα μπαινω στ windows και το κανω κανονικα οπως σοτν υπολογιστη ε? δεν θα χω καποιο θεμα με το dual boot e?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να τρέχει αυτο στο ταμπλετάκι?

http://www.jide.com/en/remixos

1453359882184_42msdu_en2-1.png

 

Πως να το δω αν γίνεται???? Έχει έκδοση για PC μόνο να κατεβάσεις σα developer..... θα παίζει????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πως να το δω αν γίνεται???? Έχει έκδοση για PC μόνο να κατεβάσεις σα developer..... θα παίζει????

Κανονικά κατεβαίνει το αρχείο, δεν έχεις πρόβλημα. Αν το tablet έχει legacy mode κατά το boot και απενεργοποιείται το secure boot, τότε θα τρέξει. Αν και δεν νομίζω να γίνονται τα παραπάνω αλλά και ούτε να παίξουν driver για όλα τα υποσυστήματα του tablet. Πιο πολύ για laptop είναι η συγκεκριμένη έκδοση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κανονικά κατεβαίνει το αρχείο, δεν έχεις πρόβλημα. Αν το tablet έχει legacy mode κατά το boot και απενεργοποιείται το secure boot, τότε θα τρέξει. Αν και δεν νομίζω να γίνονται τα παραπάνω αλλά και ούτε να παίξουν driver για όλα τα υποσυστήματα του tablet. Πιο πολύ για laptop είναι η συγκεκριμένη έκδοση.

Έχει και efi έκδοση πάντως. Το δοκίμασα χθες σε ενα hp λαπτοπ με υπερ-αργο usb stick και πηγαινε μια χαρα, δουλεψαν τα παντα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...