Προς το περιεχόμενο

Η Seagate ανακοίνωσε νέο Seven mm φορητό σκληρό δίσκο στα 750GB


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εαν πεσει λιγο η τιμη του χαλαρα θα τσιμπησω εναν για να βαζω μεσα τις ταινιες μου.

Ωραιος σχεδιασμος και οτιδηποτε πηρα σε seagate σκυλι μαυρο.

Oτι πηρα σε WD χτυπησαν ολοι κεφαλες.

Και η toshiba ειναι σκυλια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι... και αν ξεχαστεις και δεν κανεις ασφαλη καταργηση ή αν πεσει το ρευμα ενω ειναι συνδεδεμενο... τα κλαις τα data σου. Οχι παντα, αλλα γινεται αρκετα συχνα.

 

Γενικοτερα και τελειως εμπειρικα, εχω διαπιστωσει οτι ο μηχανικος δισκος εχει περισσοτερες πιθανοτητες να την "βγαλει καθαρη" στις δυο παραπανω περιπτωσεις.

ασφαλή κατάργηση κάνω απο συνήθειο όπως και πολλοί,αλλά κάτι μου λέει πως και ο δίσκος έχει πρόβλημα να τον τραβήξεις έτσι αν η τροφοδοσία του απο την usb.

το ρεύμα τώρα δεν ξέρω κάθε πότε πέφτει σε κάποιες περιοχές αλλά εδώ αθήνα στο σπίτι μου μια ,δυο φορές το χρόνο? και αυτό όταν θα γίνει καμια ζημιά απο κεραυνό.

 

ο μηχανικός δίσκος έχει υπερπολλαπλάσιες πιθανότητες να μην την βγάλει καθαρή,και απο 5 πόντους να πέσει θα πάθει ζημιά την ώρα που δουλεύει,και όταν δεν δουλεύει ακόμα αν πέσει πολυ πιθανόν να χαλάσει.

επίσης οι μαγνήτες,πολύ σπάνιο φαινόμενο αλλά αν περάσει κοντά απο ηχείο μπορεί να χάσεις δεδομένα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αξεσουάρ για πρεστίζ και φιγούρα. Η πλειοψηφία θα προτιμήσει κάποιον συμβατικό (9,5-10mm σε θήκη) με τα μισά χρήματα.

 

Για 3-5mm κάνει την δουλειά σου πολύ οικονομικότερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ να πω την αλήθεια ψάρωσα λίγο στην αρχή όταν είδα την φωτό. 

Πέρασα την LED ένδειξη λειτουργίας για κάνα βιομετρικό για  δακτυλικά αποτυπώματα! Θα ήταν ωραια φάση, ειδικά σε έναν όμορφο εξωτερικό δίσκο σαν αυτόν της SEGATE. 

 

Μέχρι τότε, παραμένουμε στους κλασικούς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ να πω την αλήθεια ψάρωσα λίγο στην αρχή όταν είδα την φωτό. 

Πέρασα την LED ένδειξη λειτουργίας για κάνα βιομετρικό για  δακτυλικά αποτυπώματα!.

Το ίδιο και εγώ !!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 6 μήνες μετά...

Ναι... και αν ξεχαστεις και δεν κανεις ασφαλη καταργηση ή αν πεσει το ρευμα ενω ειναι συνδεδεμενο... τα κλαις τα data σου. Οχι παντα, αλλα γινεται αρκετα συχνα.

 

Γενικοτερα και τελειως εμπειρικα, εχω διαπιστωσει οτι ο μηχανικος δισκος εχει περισσοτερες πιθανοτητες να την "βγαλει καθαρη" στις δυο παραπανω περιπτωσεις.

 

Εγώ δεν κάνω ποτέ ασφαλή κατάργηση στα στικάκια και η μοναδική φορά που ένα στικάκι χάλασε ήταν όταν το είχα βάλει σε έναν παλιό υπολογιστή που είχε ακόμα τα XP ή τα Vista, δεν θυμάμαι τώρα. Ακόμα κι έτσι αυτό που έπαθε ήταν ότι δεν μπορούσα να πειράξω τα δεδομένα που είχε, ήταν ωστόσο προσβάσιμα δεν είχαν χαθεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...