Προς το περιεχόμενο

Μεγαλες κουβεντες..


thiva7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Η ευτυχία είναι σαν την πεταλούδα..

Δύσκολο να την πιάσεις, δύσκολο να την αποκτήσεις όσο την κυνηγάς..

 

Καμία φορά όμως, εκεί που κάθεσαι αμέριμνος.. τσουπ, έρχεται και κάθεται μονη της στον ώμο σου..

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 393
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

«Πίνω τον κώλο μου για να ξεχάσω τον δικό της»

TUS

 

(με αφορμή το nobel λογοτεχνίας στον Bob Dylan και ως αντίδραση στην άδικη απόφαση της Ακαδημίας)

 

Ο έτσι στο δεύτερο link, ποιος είναι; Τι δουλειά κάνει, τι ρόλο βαράει γενικότερα; Ο TUS εντάξει, κι οι πέτρες τον ξέρουν, αλλά δαύτος;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για τα ανθρωπίνως δυνατά το είπε,για αυτό έφτιαξε τις ιπτάμενες μηχανές ο άνθρωπος,ανέβα σε αεροπλάνο.

 

Κι αν θελω να πεταξω χωρις αεροπλανο?

Το "ανθρωπινως δυνατον" ειναι σχετικη εννοια. Στην εποχη του Βικτωρα πολλα απο τα σημερινα επιτευγματα φαινονταν ανθρωπινως αδυνατα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάποιοι λένε πως τα χρήματα δεν φέρνουν την ευτυχία.Προτιμώ να είμαι δυστυχισμένος σε μια βίλα και σε 1 ακριβό αμάξι χωρίς να δουλεύω παρά σε γκαρσονιέρα νοικιασμένη,σε φθηνό αμάξι και να δουλεύω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάποιοι λένε πως τα χρήματα δεν φέρνουν την ευτυχία.Προτιμώ να είμαι δυστυχισμένος σε μια βίλα και σε 1 ακριβό αμάξι χωρίς να δουλεύω παρά σε γκαρσονιέρα νοικιασμένη,σε φθηνό αμάξι και να δουλεύω.

 

Αλλο τα υλικα αγαθα, αλλο η ευτυχια. Ο Ωναση ειχε απειρα λεφτα και ανεσεις αλλα πεθανε δυστυχισμενος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...