Προς το περιεχόμενο

Μεγαλες κουβεντες..


thiva7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κάποιοι λένε πως τα χρήματα δεν φέρνουν την ευτυχία.Προτιμώ να είμαι δυστυχισμένος σε μια βίλα και σε 1 ακριβό αμάξι χωρίς να δουλεύω παρά σε γκαρσονιέρα νοικιασμένη,σε φθηνό αμάξι και να δουλεύω.

Η έλλειψή τους πάντως σίγουρα φέρνει δυστυχία.

Ο εχθρός του ανθρώπου είναι ο ίδιος εαυτός του

Υπό προϋποθέσεις μπορεί να είναι ένας από τους εχθρούς γιατί υπάρχουν και άλλοι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 393
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Κάποιοι λένε πως τα χρήματα δεν φέρνουν την ευτυχία.Προτιμώ να είμαι δυστυχισμένος σε μια βίλα και σε 1 ακριβό αμάξι χωρίς να δουλεύω παρά σε γκαρσονιέρα νοικιασμένη,σε φθηνό αμάξι και να δουλεύω.

Το χρήμα δεν αγοράζει την ευτυχία, αλλά σου επιτρέπει να επιλέξεις τον τύπο της μιζέριας σου.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • Super Moderators

Από πότε είναι "μεγάλες κουβέντες" η παθητική ανασφάλεια, οι προσκολλήσεις και ο εύθραστος ψυχισμός;

Στις πρώτες σελίδες βλέπαμε και ποιος τις είπε, ιστορικό πρόσωπο κι έτσι. Πλέον σκέτη πρόταση κι αμφισβητούμενη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Στις πρώτες σελίδες βλέπαμε και ποιος τις είπε, ιστορικό πρόσωπο κι έτσι. Πλέον σκέτη πρόταση κι αμφισβητούμενη...

¨Όλα είναι υπό αμφισβήτηση ακόμα και αν προέρχονται από ιστορικά πρόσωπα,επίσης μεγάλες κουβέντες μπορεί να πει ο καθένας από εμάς,όπως και να έχει δε μπορεί να γίνουν αποδεκτές από το σύνολο,πάντα έτσι ήταν.

71b41ca97acc448e8282efe230ba3b01.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχεις δίκιο.

Το ρητό που παρέθεσες φερ' ειπείν, τί μου λέει; Ότι έτσι κι αλλιώς η ζωή είναι μια κόλαση, μας έχει πάρει ο διάολος να το πω πιο χοντρά οπότε μπορώ να πορευτώ με αγνότητα περνώντας δύσκολα ή μπορώ να λειτουργώ λαμόγικα χωρίς να υπολογίζω τους γύρω μου και να περάσω ζωή χαρισάμενη. Δική μου είναι η απόφαση.

 

Ε αυτό το αμφισβητώ :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

screenshot_www_google_com_2016_09_06_19_

 

Αυτού του στυλ τα σλόγκαν που αυτοτοποθετούμε τον εαυτό μας σε μια ελίτ "έξυπνων" και θεωρούμε τον "υπόλοιπο κοσμάκη" χαζό (για να νιώσουμε καλύτερα για τον εαυτό μας) είναι εξ ορισμού βλακώδη.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτού του στυλ τα σλόγκαν που αυτοτοποθετούμε τον εαυτό μας σε μια ελίτ "έξυπνων" και θεωρούμε τον "υπόλοιπο κοσμάκη" χαζό (για να νιώσουμε καλύτερα για τον εαυτό μας) είναι εξ ορισμού βλακώδη.

IQ-Bell-Curve.png

 

ανήκω στο 16%,πειράζει;(στα δεξιά)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

fyi, αμα δεν τρολλάρεις, δείχνεις το αντίθετο από αυτό που προσπαθείς απεγνωσμένα να δείξεις... :)

Αυτό είναι το νόημα του σλόγκαν που δε σου άρεσε,αυτό-επαλήθευση.

Δεν έπρεπε καν να σου απαντήσω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...
  • 1 μήνα μετά...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...