Προς το περιεχόμενο

AMD Arctic Islands, Greenland/Vega, Baffin-Ellesmere/Polaris


Ailuros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν ειναι ο θόρυβος. Είναι η θερμοκρασίες. 78 η νιτρο, 67 η Powercolor. Αν και πάλι δεν είναι υψηλές της νιτρο.

Ε ενταξει ξερουμε οτι για καρτα οτιδήποτε κατω απο 80 ειναι μια χαρα. Λογικο η powercolor με γομαροψυκτρα να ειναι πιο κρυα. Αλλα τοση διαφορα δε νομιζω να εχουν. Μιας και απο review σε review δε νομιζω οτι μπορεις να συγκρινεις αμεσα. Εδώ για την ιδια καρτα δινουν διαφορες.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Διαθέσιμη η 470 4gb στο amazon.co.uk 204 E με τα μεταφορικά.

 

https://www.amazon.co.uk/dp/B01J1J7SJQ/ref=s9_acsd_bw_wf_a_Net_cdl_2?pf_rd_m=A3P5ROKL5A1OLE&pf_rd_s=merchandised-search-8&pf_rd_r=W742643MP7QN8K37S4N8&pf_rd_t=101&pf_rd_p=1043697047&pf_rd_i=10924615031

 

αφού η ψύκτρα αυτή τα καταφέρνει μια χαρά με την 480 μου θεωρώ πως θα είναι εξαιρετική για την 470.

 

PS έχει και backplate

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διαθέσιμη η 470 4gb στο amazon.co.uk 204 E με τα μεταφορικά.

 

https://www.amazon.co.uk/dp/B01J1J7SJQ/ref=s9_acsd_bw_wf_a_Net_cdl_2?pf_rd_m=A3P5ROKL5A1OLE&pf_rd_s=merchandised-search-8&pf_rd_r=W742643MP7QN8K37S4N8&pf_rd_t=101&pf_rd_p=1043697047&pf_rd_i=10924615031

 

αφού η ψύκτρα αυτή τα καταφέρνει μια χαρά με την 480 μου θεωρώ πως θα είναι εξαιρετική για την 470.

 

PS έχει και backplate

η 470 με non custom board εχει θεμα με τα vrm.Φτανουν 100+ βαθμους (και προκαλουν stuttering).Νομιζω το εχει και η nitro 470 αυτο το θεμα.Επισης δεν ειναι το μαμισιο κουλερ της amd αυτο ειναι της sapphire

 

http://www.gamersnexus.net/guides/2545-sapphire-rx-470-platinum-tear-down-is-poor-value

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου εστειλε update το αμαζον.

Λεει οτι θα κανει ship 9 σεπτεμβρη.

Αρα μαλλον κατα κει θα εχουν στοκ...

Την αφηνω τη παραγγελια μιας και δεν εχουν χρεωσει τιποτα και ειναι και καλη η τιμη που την εκλεισα.

Αν τη βρω ετοιμοπαραδωτη πουθενα αλλου σε καλη τιμη,τη παραγγελνω.

 

ΥΓ.Για τη 480 nitro μιλαω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το αγγλικο.

Απο εκει εβγαινει πιο φθηνα.

Ημουν ετοιμος να τη παρω απο γαλλικο,αλλα τη πηγαν απο 270 σε 290 τη μερα που ηταν να τη παραγγειλω.

Το αγγλικο την ανεβασε 10 λιρες 2-3 μερες αργοτερα.

Προσοχη οτι οι τιμες αυτες ειναι για prime users,σε απλους βαζει κατιτις παραπανω.

Πχ σε μενα εβαλε αλλες 8 λιρες και συνολο μου βγηκε με μεταφορικα 255 λιρες.

Μαζι με τη ταριφα μετατροπης της eurobank θα μου βγει 295 ευρω περιπου.

Καλη τιμη πιστευω που θα κανουμε μηνες να τη δουμε εδω ελλαδα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Msystems γενικά.

Δεν θα αγοραζα κατι απο Msystem πλεον μετα την αντιμετωπιση που ειχα οτι και να αγορασεις απο εκει η εγγύηση καλυπτει μονο τον αρχικο αγοραστη ισχυριζονται <_< δηλαδη αν παρεις μια καρτα γραφικών και την πουλησεις σε 6 μηνες και του χαλασει του ανθρωπου θα παει στο καταστημα που αγοραστηκε Msystem και θα ακουσει ενα καρο μπουρδες μέχρι και παρανομο μου ειπαν πως ειναι η αγοραπωλησια μεταξυ πολιτων :lol: δεν φαντάζεστε  τι μπουρδες ακουσα, και οχι απο εναν συγκεκριμενα απο 3 4 εκει μεσα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φημίζονται ότι έχουν το καλύτερο after sale support στην Ελλάδα πάντως.


Και απο το mgmanager ειμαι ικανοποιημενος.

Εγω απο αυτα τα δυο γενικα παιρνω.

 

Και γι' αυτό καλά λόγια ακούγονται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν θα αγοραζα κατι απο Msystem πλεον μετα την αντιμετωπιση που ειχα οτι και να αγορασεις απο εκει η εγγύηση καλυπτει μονο τον αρχικο αγοραστη ισχυριζονται <_< δηλαδη αν παρεις μια καρτα γραφικών και την πουλησεις σε 6 μηνες και του χαλασει του ανθρωπου θα παει στο καταστημα που αγοραστηκε Msystem και θα ακουσει ενα καρο μπουρδες μέχρι και παρανομο μου ειπαν πως ειναι η αγοραπωλησια μεταξυ πολιτων :lol: δεν φαντάζεστε  τι μπουρδες ακουσα, και οχι απο εναν συγκεκριμενα απο 3 4 εκει μεσα.

Και εγώ την ίδια εντύπωση είχα για το Msystems.. Πάει, χάλασε και αυτό! :P

 

Τελικά, υπάρχει κάτι σωστό σε υποστήριξη, εξυπηρέτηση στην Ελλάδα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...