Προς το περιεχόμενο

AMD Arctic Islands, Greenland/Vega, Baffin-Ellesmere/Polaris


Ailuros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 11,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Σίγουρα θα πήγαινα στην XFX GTR Black Edition

 

Asus, Powercolor εγγύηση. Αλλά ακούγονται κάτι σχόλια, ότι η Sapphire 480 επειδή έχει μεγάλα ρολόγια και κάνει το καλύτερο OC δίνει πολλά περισσότερα fps κτλπ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Asus, Powercolor εγγύηση. Αλλά ακούγονται κάτι σχόλια, ότι η Sapphire 480 επειδή έχει μεγάλα ρολόγια και κάνει το καλύτερο OC δίνει πολλά περισσότερα fps κτλπ.

Οι καλυτερες υλοποιησεις για τις RX ειναι:

XFX GTR/HIS Roaring X2   .( ιδιο PCB) με την Asus Strix να ακολουθει. Μετα ειναι της Sapphire και της MSI, και τελος Powercolor/Gigabyte (τρελες τσιγγουνιες και απο τις 2 στα υλικα, με αναλογα αποτελεσματα(G1 80-90 βαθμοι/powercolor να σκαει σε Furmark))

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι καλυτερες υλοποιησεις για τις RX ειναι:

XFX GTR/HIS Roaring X2 .( ιδιο PCB) με την Asus Strix να ακολουθει. Μετα ειναι της Sapphire και της MSI, και τελος Powercolor/Gigabyte (τρελες τσιγγουνιες και απο τις 2 στα υλικα, με αναλογα αποτελεσματα(G1 80-90 βαθμοι/powercolor να σκαει σε Furmark))

 

Η Gigabyte απλά τραγική. Η powercolor γιατί έτσι? 3 τεράστια fan έχει!

 

 

Για την xfx μην παίρνεις όρκο. Η απλή XFX και όχι η GTR, ανεβάζει θερμοκρασίες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η Gigabyte απλά τραγική. Η powercolor γιατί έτσι? 3 τεράστια fan έχει!

 

 

Για την xfx μην παίρνεις όρκο. Η απλή XFX και όχι η GTR, ανεβάζει θερμοκρασίες.

Κακο PCB γενικα. Για την GTR λεω :P

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι καλυτερες υλοποιησεις για τις RX ειναι:

XFX GTR/HIS Roaring X2   .( ιδιο PCB) με την Asus Strix να ακολουθει. Μετα ειναι της Sapphire και της MSI, και τελος Powercolor/Gigabyte (τρελες τσιγγουνιες και απο τις 2 στα υλικα, με αναλογα αποτελεσματα(G1 80-90 βαθμοι/powercolor να σκαει σε Furmark))

η καλυτερη ειναι η asus strix και μετα ειναι η xfx gtr/his roaring x2 !καλα για devil και G1 δεν μιλαμε καν ειναι οι χειροτερες μακραν 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω εχω την xfx rx 480 8gb rs και δεν θα ελεγα οτι ανεβαζει θερμοκρασιες. Στο firestrike με core στα 1100mv και 1350mhz, μεγιστη θερμοκρασια 75 βαθμοι με θερμοκρασια δωματιου 20-21 βαθμους και οι ανεμιστηρες μεχρι 2700 στροφες. Πιστευω ειναι καλυτερη απο gigabyte και reference εκδοσεις. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω εχω την xfx rx 480 8gb rs και δεν θα ελεγα οτι ανεβαζει θερμοκρασιες. Στο firestrike με core στα 1100mv και 1350mhz, μεγιστη θερμοκρασια 75 βαθμοι με θερμοκρασια δωματιου 20-21 βαθμους και οι ανεμιστηρες μεχρι 2700 στροφες. Πιστευω ειναι καλυτερη απο gigabyte και reference εκδοσεις. 

Οι reference γεωικα σε πληροφορω εχουν πολυ καλο pcb απλα πασχουν σε θεμα ψυξης! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η προσφορά που δίνει δώρο κωδικό για το battlefield 1 με την αγορά rx 480 δεν ισχύει πια? Ρώτησα το e shop και μου είπαν ότι δεν ισχύει κάτι τέτοιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά στις 2700 rpm θα ακούγεται σαν αεροπλάνο σε απογείωση.

 

Καμία σχέση με την GTR που είναι εξαιρετική.

Εννοείται πως δεν την συγκρίνω με την gtr. Το κουτί (corsair 250d) το έχω ακριβώς δίπλα μου και δεν ακούγεται τόσο τρομερα όσο λες. Οι στροφές που ανέφερα ήταν οι μεγιστες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...