Προς το περιεχόμενο

NVIDIA Pascal, GP100


Ailuros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το skroutz έχει γεμίσει με αρνητικά σχόλια!! Πληγώθηκαν πολλοί με αυτές τις τιμές σε Ελλάδα..

Το θέμα είναι πως ότι αγοράζεται εκτός χώρας μετά στις αγγελίες τρώει τρελό trolling...Οπότε όποιος την πάρει απ'έξω θα πρέπει να έχει υπομονή με τους υποψήφιους αγοραστές όταν ξανακάνει αναβάθμιση..

Γιατί ποιος περίμενε κάτω από 800€ την 1080 με την NGREEDIA να την κατασκευάζει? Πρέπει να κάνει κίνηση η AMD τώρα για να πέσουν οι τιμές. Και όσοι είναι fanboys πρέπει να καταλάβουν χωρίς την AMD η NVIDIA θα έπαιρνε μέχρι και την τελευταία δεκάρα από τα πορτοφόλια των αγοραστών. ο ανταγωνισμός σώζει την κατάσταση για αυτό δεν βλέπετε GTX 1060=GTX 970 perfomance στα 500€. Και αντίστροφα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον παιδες εχω ευχαριστα νεα..Θα εχουμε τιμες 1080=700 ευρω και 1070=450 ευρω.. Επειδη εκανα ταμα και αναψα λαμπαδα ισα με το μποι απο triple sli 1080.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω βασικα ετσι οπως εχει παει η κουβεντα εδω μεσα στις τελευταιες(δεκαδες)σελιδες αναρωτιεμαι ποσοι πραγματικα ενδιαφερονται για τις νεες καρτες επειδη οντως θελουν να πανε σε αγορα και ποσοι γραφουν για να γραφουν...


Εγώ θα έψηνα να δώσω την ΤΙ για να κάνω ενα 1070 sli γιατί μου φαίνεται καλύτερο που θα μπορω να πουλίσω της 1070 ποιο ευκολα απο την 1080 η μία ΤΙ στο μέλλον. Οι αγορές των 1070/80 πάντως για την ώρα μόνο απο εξωτερικό αξίζει

Αν σκεφτεσαι την πωληση της καρτας πριν παν την αγορασεις(ειδικα σε τοσο πανακριβο Pc)καποιο θεμα υπαρχει :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν γίνεται να πουλήσω χωρίς να έχω κάρτα άρα σκεφτόμουν μην πάρω μία πουλήσω την δικιά μου και μετά άλλη μία. Εντάξει σκέψεις είναι ακόμα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω προσωπικα με αυτα που βλεπω απο τιμες και επιδοσεις λογικα θα μεινω με την 970 και θα περιμενω την 1080 ti.Εκτος αν γινει καμια καλη πτωση τιμων που θα με κανει να το σκεφτω.

 

Ps.Και λογικο ειναι πολλοι να το συζηταμε και να μην ξερουμε τι θα κανουμε ακομη.Μιας και δεν ειναι λιγα τα λεφτα να τα παραβλεψεις και ποσο μαλλον οταν το ποσο ειναι 800-900 ευρω που πχ στην περιπτωση μου μπορω με αυτα τα λεφτα να στησω νεο συστημα μιας και το δικο μου κοντευει να γινει αντικα.Οποτε υπομονη να πεσουν οι τιμες για μενα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω προσωπικα με αυτα που βλεπω απο τιμες και επιδοσεις λογικα θα μεινω με την 970 και θα περιμενω την 1080 ti.Εκτος αν γινει καμια καλη πτωση τιμων που θα με κανει να το σκεφτω.

 

Ps.Και λογικο ειναι πολλοι να το συζηταμε και να μην ξερουμε τι θα κανουμε ακομη.Μιας και δεν ειναι λιγα τα λεφτα να τα παραβλεψεις και ποσο μαλλον οταν το ποσο ειναι 800-900 ευρω που πχ στην περιπτωση μου μπορω με αυτα τα λεφτα να στησω νεο συστημα μιας και το δικο μου κοντευει να γινει αντικα.Οποτε υπομονη να πεσουν οι τιμες για μενα.

Εσυ είπες για 1070=400-450€. κανόνισε να γίνει λοιπόν, γιατί αλλιώς αντικα θα παραμείνει το σύστημα σου και θα το βάλεις σε μουσείο..

 

:P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω προσωπικα με αυτα που βλεπω απο τιμες και επιδοσεις λογικα θα μεινω με την 970 και θα περιμενω την 1080 ti.Εκτος αν γινει καμια καλη πτωση τιμων που θα με κανει να το σκεφτω.

 

Ps.Και λογικο ειναι πολλοι να το συζηταμε και να μην ξερουμε τι θα κανουμε ακομη.Μιας και δεν ειναι λιγα τα λεφτα να τα παραβλεψεις και ποσο μαλλον οταν το ποσο ειναι 800-900 ευρω που πχ στην περιπτωση μου μπορω με αυτα τα λεφτα να στησω νεο συστημα μιας και το δικο μου κοντευει να γινει αντικα.Οποτε υπομονη να πεσουν οι τιμες για μενα.

Μα αυτο λεω και εγω. Ακομα και για την 1070 μιλαμε για τουλαχιστον 450+ευρω αρα ακομα και η μικροτερη/φθηνοτερη καρτα παλι πρεπει να απευθυνεται σε λιγους στην παρουσα φαση,ποσο μαλλον οταν μιλαμε και για ακομα παραπανω τιμες ανω των 500ευρω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παίδες εδώ βλέπω 1070 σε Γερμανία η φθηνότερη να είναι στα 480 αρα μιλάμε για Ελλαδα 550 το λιγότερο για την ώρα.

Για αυτο από ότι φαίνεται η 480 θα πουλήσει σαν τρελή και μπράβο της, με perfomance FURY +πολλά ακόμα. εκτός αν με το που βγει η 480, η 1070 πέσει στα 380€ με ανώτερο τα 450€.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλά και την 480 250-300 για ευρώπη την βλέπω με ελλάδα 350 περίπου αν όχι το λιγότερο. είναι και λίγο νωρίς ακόμα. ποιο σημαντικό για εμένα είναι να είναι όντως καλή και να μην έχει πει πάλι τα δικά της η amd για να ψαρώνουμε τζάπα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω προσωπικα με αυτα που βλεπω απο τιμες και επιδοσεις λογικα θα μεινω με την 970 και θα περιμενω την 1080 ti.Εκτος αν γινει καμια καλη πτωση τιμων που θα με κανει να το σκεφτω.

 

Ps.Και λογικο ειναι πολλοι να το συζηταμε και να μην ξερουμε τι θα κανουμε ακομη.Μιας και δεν ειναι λιγα τα λεφτα να τα παραβλεψεις και ποσο μαλλον οταν το ποσο ειναι 800-900 ευρω που πχ στην περιπτωση μου μπορω με αυτα τα λεφτα να στησω νεο συστημα μιας και το δικο μου κοντευει να γινει αντικα.Οποτε υπομονη να πεσουν οι τιμες για μενα.

 

Για σενα σιγουρα θα ηταν καλυτερη κινηση να αναβαθμισεις cpu, mobo ram πρωτα πιστευω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια αποψη μου σαν καταναλωτες πρεπει να βαζουμε και εμεις το χερακι μας για να πεσουν οι τιμες.Μην παμε σαν τα αρνια στην σφαγη και αγοραζουμε κατευθειαν επειδη εχουμε το μικροβιο.Εγω πιστευω αν δεν τα σκασουν χοντρα τωρα πολλοι απο εμας θα δειτε πως η τιμη θα πεσει και 400 για 1070 και κανα 700 για 1080 τετοια εκτιμηση κανω.Με λιγα λογια καλο φθινοπωρο μας βλεπω(ευελπιστω) για τετοιες τιμες

Σε τετοια περιπτωση σιγουρα αξιζει να δωσω την 970 και να τσονταρω την διαφορα αλλα αμα κανει 550 η 1070 τοτε καλυτερα να περιμενω 1080ti και να τα σκασω που να τα σκασω αλλα να αξιζει το παραδακι.

Oτ. Πριν απο αυτο με βλεπω οντως να κανω αλλαγη το συστημα και στη καρτα να κανω υπομονη που ουτως η αλλως θα εκανα λογω οτι θεωρω την τιμη τσιμπημενη λογω διαθεσιμοτητας οπως ολοι ξερουμε.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια αποψη μου σαν καταναλωτες πρεπει να βαζουμε και εμεις το χερακι μας για να πεσουν οι τιμες.Μην παμε σαν τα αρνια στην σφαγη και αγοραζουμε κατευθειαν επειδη εχουμε το μικροβιο.

Εδω πανε να αγορασουν day one της founders (χρεπια σαν τα reference που μονο για νερακι block κανουν και αυτες...καινουργια μοδα και ο ορος founders πια,αρμεγμα κανονικο οι πρασινοι)!Ειδικα οταν ειναι νεα η τεχνολογια την αφηνουμε λιγο να περπατηθει,υστερα βλεπουμε και τον ανταγωνισμο και υστερα κρινουμε αν αξιζει για αγορα αφου πληρει τις προυποθεσεις του καθενος!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...