Προς το περιεχόμενο

NVIDIA Pascal, GP100


Ailuros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

εννοεις για αυτους που πουλισανε τις 980τι ε? Εχεις δικιο μαλλον

 

Καλά όποιος πούλησε την 980ti για την gtx 1070 τι να πω....μόνο η gtx 1080 αξίζει από κάποιον με gm200 και αυτό υπό προυποθέσεις (δηλαδή μόνο αν χρειάζεται και το τελευταίο frame που χαρίζει η gtx 1080 ή θέλει να έχει την πιο γρήγορη gpu αυτή την ώρα) γιατί σε max clockia

http://www.kitguru.net/components/graphic-cards/zardon/asus-republic-of-gamers-strix-gtx-1080-aura-rgb-oc/30/

http://www.kitguru.net/components/graphic-cards/zardon/gigabyte-gtx980ti-xtreme-gaming-windforce-review/7/

η διαφορά των δύο (1080 / 980ti) πέφτει γύρω στο 15% υπέρ της gtx 1080 πάντα...

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Από την ώρα που οι custom gtx 1080 δεν προσφέρουν κάτι παραπάνω σε απόδοση παρά ένα μικρό gain σε overclockability οι κάτοχοι gm200 περιμένουν την 1080ti ή κάποια αντίστοιχη πρόταση της amd.... διότι αν κράταγε ένα 30% full clockia η custom 1080 έναντι της custom 980ti (όπως έχει η reference 1080 έναντι της reference 980ti) τότε θα άξιζε και ένας κάτοχος gm200 να έκανε την μετάβαση στο GP104.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από την ώρα που οι custom gtx 1080 δεν προσφέρουν κάτι παραπάνω σε απόδοση παρά ένα μικρό gain σε overclockability οι κάτοχοι gm200 περιμένουν την 1080ti ή κάποια αντίστοιχη πρόταση της amd.... διότι αν κράταγε ένα 30% full clockia η custom 1080 έναντι της custom 980ti (όπως έχει η reference 1080 έναντι της reference 980ti) τότε θα άξιζε και ένας κάτοχος gm200 να έκανε την μετάβαση στο GP104.

ετσι ακριβως 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5ετη εγγυηση στην Palit?????Βασικα πρεπει να ειναι η μεγαλυτερη εγγυηση που εχω δει στην Ελλαδα σε καρτα γραφικων(εκτως Zotac/evga που ειναι μεσω εγγραφης στο site για να περασεις την καρτα)

οντως περιεργο...απο την αλλη η υλοποιηση της και φετος ειναι ολιγον τραγικη...

...κριμας γιατι παλια εφτιαχνε καλες καρτες...επι εποχης 9800..

ελπιζω να βγαλει καμια αλλο στυλ τουλαχιστον γιατι αυτη με το μπλε που εχω δει δε μαρεσε καθολου...

+1 στην palit για την εγγυηση παντως....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά όποιος πούλησε την 980ti για την gtx 1070 τι να πω....μόνο η gtx 1080 αξίζει από κάποιον με gm200 και αυτό υπό προυποθέσεις (δηλαδή μόνο αν χρειάζεται και το τελευταίο frame που χαρίζει η gtx 1080 ή θέλει να έχει την πιο γρήγορη gpu αυτή την ώρα) γιατί σε max clockia

http://www.kitguru.net/components/graphic-cards/zardon/asus-republic-of-gamers-strix-gtx-1080-aura-rgb-oc/30/

http://www.kitguru.net/components/graphic-cards/zardon/gigabyte-gtx980ti-xtreme-gaming-windforce-review/7/

η διαφορά των δύο (1080 / 980ti) πέφτει γύρω στο 15% υπέρ της gtx 1080 πάντα...

Εγω θεωρω πολυ εξυπνο αυτον που πουλησε 980ti και θα παει 1070 χωρις μια.Μαλιστα μπορει να εβαλε και κανενα 50αρι στην τσεπη.Μιλαω για πριν, γιατι τωρα κλαφτα.

1)Εχει φρεσκια  καινουργια καρτα.

2)Καλυτερη ενεργειακα

3)Αναβαθμιση δωρεαν.

4)περισσοτερη μνημη που θα φανει στους μελλοντικους τιτλους

5)Ενα 5% καλυτερη αποδοση, σε καποια παιχνιδια περισσοτερο και το σημαντικοτερο με τον καιρο θα εχει  καλυτερη υποστηριξη και η αποδοση θα ανεβαινει σε σχεση με την 980ti.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αναβαθμιση κανουμε για να παρουμε κατι καλυτερο και σιγουρα οχι κατι στα ιδια...χωρια οτι σε overclocking μενει ενα 10% πισω η gtx 1070 απο την ti...Βεβαια εγω θεωρω και εξυπνους εκεινους που τσιμπησαν την 980ti τσαμπα (δεν ειχε βγει καλα-καλα η gtx 1080 και τις εδιναν 450 κατοσταρικα) γιατι οσοι τις πουλησαν νομιζαν οτι ηταν 30% πισω απο την 1080 και οι διαφορες στα custom max clockia ειναι γυρω στο το 15%....Οπως καταλαβαινεις απο τα μεχρι τωρα benches σε custom max clockia η gtx 1080 βρισκεται ανετα μπροστα ,επεται η ti ενα 15% πισω και ενα 25% πισω η gtx 1070 (απο την gtx 1080 παντα η αντιπαραθεση)....Δε λεω καινουργια τεχνολογια η gtx 1070 αλλα σε raw perfomance υπολειπεται της ti!

Επεξ/σία από BabisTs
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

νταξ μωρε τωρα χαζος ο ενας εξυπνος ο αλλος ..μη κολλατε εκει τωρα...

ο καθενας κανει της επιλογες του...αλλος θα χασει κατι αλλος θα κερδισει αναλογος τι και ποσο πουλησε και τι θα παρει

και τι αναγκες εχει και φυσικα αν τον νοιαζει κιολας γιατι ενα μεγαλο ποσοστο απο αυτους που περνουν extreme καρτες 

δε καιγονται κιολας στο αν χασουν 100ε κλπ ....οποτε ειναι λιγο σχετικο το θεμα...

στο θεμα μας τωρα....

που ειναι μια 1060 να τσιμπησω αντε :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω θα ελεγα να περιμενετε (οσοι εχουν σκοπο να αναβαθμισουν gpu) και τους κοκκινους γιατι βλεπω να σκορπισουν τους πρασινους σε αυτην την γυρα των gpu λογω dx12 και καλυτερης αξιοποιησης της αρχιτεκτονικης τους...

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ θα έψηνα να δώσω την ΤΙ για να κάνω ενα 1070 sli γιατί μου φαίνεται καλύτερο που θα μπορω να πουλίσω της 1070 ποιο ευκολα απο την 1080 η μία ΤΙ στο μέλλον. Οι αγορές των 1070/80 πάντως για την ώρα μόνο απο εξωτερικό αξίζει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ θα έψηνα να δώσω την ΤΙ για να κάνω ενα 1070 sli γιατί μου φαίνεται καλύτερο που θα μπορω να πουλίσω της 1070 ποιο ευκολα απο την 1080 η μία ΤΙ στο μέλλον. Οι αγορές των 1070/80 πάντως για την ώρα μόνο απο εξωτερικό αξίζει

Το skroutz έχει γεμίσει με αρνητικά σχόλια!! Πληγώθηκαν πολλοί με αυτές τις τιμές σε Ελλάδα..

Το θέμα είναι πως ότι αγοράζεται εκτός χώρας μετά στις αγγελίες  τρώει τρελό trolling...Οπότε όποιος την πάρει απ'έξω θα πρέπει να έχει υπομονή με τους υποψήφιους αγοραστές όταν ξανακάνει αναβάθμιση..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για αυτόν τον λόγο θα προτιμούσα να αγοράσω EVGA λόγο της καλής εγγυησης που προσφέρει online Rma κτλ. αρα μπορεί να πουληθεί και λίγο ποιο εύκολα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

599 στο πλαίσιο η 1070, βλέπω την palit με 5 χρόνια εγγύηση!!Άλλαξε κάτι η εταιρεία?

....πλαισιο....lol.  Εαν θελεις να γλυτωσεις χρηματα ψαξε κανενα σκρουτζομαγαζο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...