Προς το περιεχόμενο

NVIDIA Pascal, GP100


Ailuros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Από τις GTX900 και μετά άρχισε το τόσο συχνό φαινόμενο του coil whine. Δυστυχώς απ' ότι διαβάζω και στα forums, μάλλον οι 7/10 έχουν coil whine και θεωρούνται ιδιαίτερα τυχεροί όσοι δεν έχουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από τις GTX900 και μετά άρχισε το τόσο συχνό φαινόμενο του coil whine. Δυστυχώς απ' ότι διαβάζω και στα forums, μάλλον οι 7/10 έχουν coil whine και θεωρούνται ιδιαίτερα τυχεροί όσοι δεν έχουν.

Σα να διαβαζω αγγελια ,"πωλειται 1070 απο τις καλες που δε σφυριζουν,550Ε"  :lol:

Παντως ενω εχουν custom pcb πως και τοσο συχνο θεμα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από τις GTX900 και μετά άρχισε το τόσο συχνό φαινόμενο του coil whine. Δυστυχώς απ' ότι διαβάζω και στα forums, μάλλον οι 7/10 έχουν coil whine και θεωρούνται ιδιαίτερα τυχεροί όσοι δεν έχουν.

να δινεις τοσα λεφτα για καλη υλοποιηση και να εχει και coil whine...

προσωπικα coil whine ακουω στα 3000 frames και πανω σε οσες καρτες ειχα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απ' οτι διαβαζω μαλλον ειμαι απο τους τυχερους. EVGA 1070 FTW απο MGManager (παραλαβη Τριτη απογευμα) χωρις καθολου coil whine.

 

"Αμαρτια" τετοιες υλοποιησεις να εχουν τετοια θεματα...

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πω ωρες ωρες κανει κανει σαν χαλασμενη μπορω να πω...σιγουρα δν ειναι κακο για την καρτα αυτο? :P

 

Και 'συ θέμα ;

Απ' οτι διαβαζω μαλλον ειμαι απο τους τυχερους. EVGA 1070 FTW απο MGManager (παραλαβη Τριτη απογευμα) χωρις καθολου coil whine.

 

"Αμαρτια" τετοιες υλοποιησεις να εχουν τετοια θεματα...

 

Είσαι τυχερός, OC δοκίμασες ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι κανει αρκετο ωρες ωρες ιδικα..η δν θα κανει σχεδον καθολου η θα τζιτζιριζει σαν τρελη..καλα το εχω τωρα κ το κουτι ανοιχτο διπλα απο την οθονη...γενικος δν εχω  θεμα αμα λετε οτι δν ειναι ανυσιχιτικο...αρκει μην σκασει τπτ εκει μεσα :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 χωρις καθολου coil whine.

 

πως γενεν αυτο..πιστευω παιζει μια στις εκατο να μην εχουν..σε ωριλα εχεις παει προσφατα?  :P  :devil:

παντος η καρτα ειναι τερμα overkill σε 1080p σε κατι batman mordor mad max maxed out ola ουτε που υδρωνει.. :P  μονο στο division ανχωθηκε λιγο :P

 

 

1797 clock γραφει το site, 2k ακριβως ανεβαζει  ingame..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχώς και στο εξωτερικό ότι διαβάζω 50-50 πάνε τα coil whine και βλέπεις τους περισσότερους να ρωτάνε κατόχους 1070/1080 αν έχουν coil whine. Είναι καθαρά luck of draw. Κάποιοι λένε ότι στις τελευταίες παρτίδες έχει ελαττωθεί το πρόβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πως γενεν αυτο..πιστευω παιζει μια στις εκατο να μην εχουν..σε ωριλα εχεις παει προσφατα?  :P  :devil:

 

Αφου δεν εχει ρε μαστορα! Μη το γρουσουζευεις και αρχισει να σφυραει! :P

 

Είσαι τυχερός, OC δοκίμασες ;

 

Οχι και ουτε προκειται! Τωρα θα μου πεις ευλογα "Kαι γιατι πηρες FTW? Για να την εχεις stock?" και θα σου απαντησω "Γιατι ηταν απο τις φτηνοτερες ¨καλες¨ υλοποιησεις απο Ελλαδα" :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...