Προς το περιεχόμενο

NVIDIA Pascal, GP100


Ailuros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δωρεαν το Mafia 3(και το Gears of War 4)με αγορα Asus Gtx 1070

http://www.msystems.gr/index.php?category=1625&product=21501

 

Με αγορα Asus Gtx 1060 δινεται μονο το Mafia 3

Ειναι προσφορα που απο οτι βλεπω τρεχει για συγκεκριμενα προιοντα απο Asus μερια

http://www.msystems.gr/index.php?page=139

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Fulgore σίγουρα έχει Micron μνήμες η 1070 σου? Διότι και εγώ αγόρασα την ίδια vga μετά από εσένα από το ίδιο μαγαζί και στο gpu-z μου βγάζει Samsung μνήμες ;) Ξέρω γω, να έχουν 2 παρτίδες 1070 G1 στην MSystems? Δύσκολο μου φαίνεται.

 

Πάντως το Ο.C στις μνήμες είναι πολύ ικανοποιητικό σχεδόν εξαρχής το έχω στο +500 (9Ghz) και πρέπει να σηκώνει μέχρι +650 από ότι είδα πρόχειρα. Από την άλλη ο πυρήνας όπως σε όλους τους Pascal κάνει αστείο O.C λόγω του Boost 3.0 δυστυχώς  στο +110 το έχω προς το παρών χωρίς curve o.c και voltage.

 

Και εγώ αγόρασα από την Msystems την Gigabyte 1070 g1 πρίν 4-5 ημέρες και οι μνήμες είναι micron, τι ακριβώς παίζει και το ψάχνεται γιατί δεν έχω παρακολουθήσει, δεν κάνουν καλό overclock; Επίσης μέχρι στιγμής δεν έχω παρατηρήσει coil whine.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@vfragos : Απλά εμένα μου έκανε εντύπωση ότι στο ίδιο μαγαζί έχουν διάφορες παρτίδες της ίδιας ακριβώς Vga.

 

@Psycho: Εμένα νομίζω κάνει καλούτσικο O.C με τις samsung πάντως, σε benchmark σήκωσε μέχρι +650Mhz, αλλά το έχω στο +500 κυρίως και παίζω γιατί δεν θέλω να λειτουργούν στο όριο οι μνήμες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλά ήταν μπανάνες οι μνήμες, και ο πυρήνας έκανε κόλπα. Τώρα με τις Micron έτρεξα ένα 3Dmark με +300(8600Mhz) και δείχνει να 'ναι κομπλέ. Θα δω πόσο θα ανέβουν, αν και ακόμα δεν έβγαλαν το VBIOS update για καλύτερο OC.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η δική μου με Samsung μνήμες είναι σταθερή στο +700, αρχικά την είχα στο +500 αλλά με αυτά που διάβασα είπα να την σπρώξω κι άλλο και το πήρε. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@Noisy Man : Μπορεί να φτάνει όντως τόσο με τις Samsung, απλά την δική μου δεν την έχω Pushάρει τόσο διότι δεν θεωρώ και τόσο σημαντικό το o.c της Vram.

 

Στον core είναι που μας τα χαλάνε οι Pascal. Εμένα πάντως 2,1Ghz δεν φτάνει και ειδικά όταν η θερμοκρασία ανεβαίνει 60+, ξεκινάει από 2075Mhz και πέφτει σε 100% Load μέχρι και 2035Mhz, το έχω στο +110 χωρίς voltage προς το παρών.

 

Λογικά αν κάποιος πειράξει το voltage curve από ότι λένε η κάρτα φτάνει μέχρι 2150Mhz, αλλά προσωπικά δεν βλέπω το λόγο να το κάνω από τώρα αυτό μιας και είναι πολύ δυνατή ως έχει. Αν στο μέλλον 2017+ βγει κανένα πολύ ζόρικο game ίσως το κάνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο πυρήνας βαράει 2.1Ghz ;

Nαι, και παραπάνω πάει βασικά αλλά δεν το κρατάει λόγω θερμοκρασίας και δεν ψήνομαι να την έχω να κάνει σαν αεροπλάνο. Με το fan curve που έχω βάλει σταθεροποιείται στα 2088 που είναι άκρως ικανοποιητικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ενημερωσω τους ενδιαφερομενους οτι οι επισημοι συνεργατες οσον αφορα την εν λογω προσφορα του παιχνιδιου Mafia για καρτες Asus(1060,1070,1080),τα καταστηματα που βλεπω οτι συνεργαζονται ειναι το You και το Msystems που ανεφερα πιο πισω. Βεβαια δεν βλεπω καποια πληροφορια τωρα που το κοιταξα λιγο να αναφερεται στο Site του You αρα οποιος ενδιαφερεται για αγορα απο το εν λογω καταστημα(φανταζομαι κυριως ατομα απο επαρχια)ας το ρωτησει καλου κακου.

 

http://www.asus.com/event/2016/rog/mafia3/

 

Για το Msystems ισχυει κανονικα και η προηγουμενη προσφορα του gears for war 4 για τις 1070 και 1080.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ενημερωσω τους ενδιαφερομενους οτι οι επισημοι συνεργατες οσον αφορα την εν λογω προσφορα του παιχνιδιου Mafia για καρτες Asus(1060,1070,1080),τα καταστηματα που βλεπω οτι συνεργαζονται ειναι το You και το Msystems που ανεφερα πιο πισω. Βεβαια δεν βλεπω καποια πληροφορια τωρα που το κοιταξα λιγο να αναφερεται στο Site του You αρα οποιος ενδιαφερεται για αγορα απο το εν λογω καταστημα(φανταζομαι κυριως ατομα απο επαρχια)ας το ρωτησει καλου κακου.

 

http://www.asus.com/event/2016/rog/mafia3/

 

 

To ενημέρωσαν τώρα το site του you.gr και έχει ειδική σελίδα και παίζει και bannerάκι στα προϊόντα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...