Προς το περιεχόμενο

NVIDIA Pascal, GP100


Ailuros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλό βίντεο είναι αυτό

το πρώτο είναι το oc που σου κάνει το πρόγραμμα τις msi το άλλο το είδα απόδο http://www.hardocp.com/article/2016/10/12/msi_geforce_gtx_1070_gaming_x_8g_video_card_review/1#.WAXwKeiLQuV
 
γνώμη για καθημερινό games που λέτε να το βάλω

post-267781-0-22593700-1476784145_thumb.png

post-267781-0-30778900-1476784159_thumb.png

post-267781-0-54353400-1476784665_thumb.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δεν υπάρχει λόγος να πιέσεις το εξάρτημα... Για να κερδίσεις τι; 2FPS σε πραγματικό παιχνίδι;
Δεν υπάρχει λόγος να το ταλαιπωρείς. Να τρέξεις ένα Benchmark να το καταλάβω.
Η γνώμη μου, από εκεί και πέρα ο καθένας κάνει ότι νομίζει. Να πω ότι υπήρχε κάποια σημαντική βελτίωση, ok.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν υπάρχει λόγος να πιέσεις το εξάρτημα... Για να κερδίσεις τι; 2FPS σε πραγματικό παιχνίδι;

Δεν υπάρχει λόγος να το ταλαιπωρείς. Να τρέξεις ένα Benchmark να το καταλάβω.

Η γνώμη μου, από εκεί και πέρα ο καθένας κάνει ότι νομίζει. Να πω ότι υπήρχε κάποια σημαντική βελτίωση, ok.

 

Υπάρχουν περιπτώσεις που κερδίζεις μέχρι και 10FPS σε παιχνίδι και τα κερδίζεις εκεί που μετράει. Δηλαδή από τα 35 να πας στα 45 μέσο όρο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Gears of War 4. 1070 stock 35FPS, OC = 44FPS(Όσο έχει η 1080 stock). Καθόλου άσχημα. Γενικά δεν βρίσκω το λόγο να μην παίρνεις το 100% του εκάστοτε προϊόντος(CPU/GPU κλπ).

 

Battlefield 1 PC graphics benchmark review - Graphics card performance 1440p & 2160p 

 

980Ti = RX 480. Στο test του Hilbert δεν βλέπω χασούρα για τις πράσινες με DX12. Πρέπει να βγουν οδηγοί πάντως, δεν είναι δυνατόν η 980Ti να 'ναι 20 καρέ κάτω από την 1070.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Gears of War 4. 1070 stock 35FPS, OC = 44FPS(Όσο έχει η 1080 stock). Καθόλου άσχημα. Γενικά δεν βρίσκω το λόγο να μην παίρνεις το 100% του εκάστοτε προϊόντος(CPU/GPU κλπ).

 

Battlefield 1 PC graphics benchmark review - Graphics card performance 1440p & 2160p 

 

980Ti = RX 480. Στο test του Hilbert δεν βλέπω χασούρα για τις πράσινες με DX12. Πρέπει να βγουν οδηγοί πάντως, δεν είναι δυνατόν η 980Ti να 'ναι 20 καρέ κάτω από την 1070.

Νομίζω αναμενόμενο ήταν αυτό. Πουλάνε την νέα σειρά και δίνουν μεγαλύτερη βάση εκεί με τους drivers. Πάντως, θα φτιαχτεί ότι είναι, αν όχι σύντομα, κάποια στιγμή.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Gears of War 4. 1070 stock 35FPS, OC = 44FPS(Όσο έχει η 1080 stock). Καθόλου άσχημα. Γενικά δεν βρίσκω το λόγο να μην παίρνεις το 100% του εκάστοτε προϊόντος(CPU/GPU κλπ).

 

Battlefield 1 PC graphics benchmark review - Graphics card performance 1440p & 2160p 

 

980Ti = RX 480. Στο test του Hilbert δεν βλέπω χασούρα για τις πράσινες με DX12. Πρέπει να βγουν οδηγοί πάντως, δεν είναι δυνατόν η 980Ti να 'ναι 20 καρέ κάτω από την 1070.

 

Για μενα το 100% ειναι η αξιοπιστια, για καποιον αλλον η αποδοση, για καποιον αλλο τα εξτρα ή η εμφανιση.

 

Εχει τα θετικα του , εχει και τα αρνητικα του το OC

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σιγά μην φτιάξουν drivers για αρχαία παιχνίδια. Ας αφήσουν και κάτι να κοκορεύονται στους άσχετους ορισμένοι για την "σουπερ κάρτα" τους που είναι χώμα στα σύγχρονα παιχνίδια. Ποιος κανει BENCHs σε καινούρια κάρτα σε τοσα παλιά παιχνίδια , αν είναι έτσι να τσεκάρουμε και το doom το πρωτο που έχω σε ένα p3 με voodoo

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σιγά μην φτιάξουν drivers για αρχαία παιχνίδια. Ας αφήσουν και κάτι να κοκορεύονται στους άσχετους ορισμένοι για την "σουπερ κάρτα" τους που είναι χώμα στα σύγχρονα παιχνίδια. Ποιος κανει BENCHs σε καινούρια κάρτα σε τοσα παλιά παιχνίδια , αν είναι έτσι να τσεκάρουμε και το doom το πρωτο που έχω σε ένα p3 με voodoo

 

΄Η έχω εγκλωβιστεί σε καμιά φουσκάλα χρόνου ή θα με τρελάνετε εδώ μέσα.....για κάνε scroll τα εικονίδια μέχρι τεεεεεεεεέρμα δεξιά και πες μου αν παρατηρείς κάτι στις χρονολογίες https://www.battlefield.com/games

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σιγά μην φτιάξουν drivers για αρχαία παιχνίδια. Ας αφήσουν και κάτι να κοκορεύονται στους άσχετους ορισμένοι για την "σουπερ κάρτα" τους που είναι χώμα στα σύγχρονα παιχνίδια. Ποιος κανει BENCHs σε καινούρια κάρτα σε τοσα παλιά παιχνίδια , αν είναι έτσι να τσεκάρουμε και το doom το πρωτο που έχω σε ένα p3 με voodoo

χαχαχαχα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...