Προς το περιεχόμενο

NVIDIA Pascal, GP100


Ailuros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 7,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Χμμ...

 

Και εκεί που είχα αποφασίσει να πάρω την GTX 970 για τον υπολογιστή που στήνω, έρχεται η ανακοίνωση. Και μαζί της το δίλημμα. Παίρνω την GTX 970; Ή κάνω υπομονή με την iGPU HD 530 του i5 6600K και περιμένω να δω τιμές των νέων καρτών;

 

Decisions, decisions...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά ξέρει κανείς πότε θα γίνει η παρουσίαση με live streaming ? Στο site http://orderof10.com το countdown λήγει σε 4,5 ώρες δηλαδή στις 19:00 ώρα Ελλάδας. Όμως κάπου αλλού διαβασα οτι θα γίνει γύρω στα ξημερώματα 3-5 :mad:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χμμ...

 

Και εκεί που είχα αποφασίσει να πάρω την GTX 970 για τον υπολογιστή που στήνω, έρχεται η ανακοίνωση. Και μαζί της το δίλημμα. Παίρνω την GTX 970; Ή κάνω υπομονή με την iGPU HD 530 του i5 6600K και περιμένω να δω τιμές των νέων καρτών;

 

Decisions, decisions...

 

Τώρα θα περιμένεις ρε dude, τον άλλο μήνα κυκλοφορούν οι νέες..

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόνο σε μένα αρέσει το cooler; Ας ελπίσουμε για "λογικες” τιμές στην 1070 κι αν έχει κοντά στις επιδόσεις 980ti την πήρα χθες.

 

Θα με παρεξηγήσεις αν σου πω ναι στην πρώτη σου ερώτηση; :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ έχω ενδιαφέρον μόνο για τις τιμές.Ότι θα είναι καλές κάρτες το θεωρώ δεδομένο.Απλά θέλω να δω αν θα μας χαϊδέψουν μόνο πωπουδάκι ή θα πέσει και ράπισμα δώρο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φέρτε την 1070 στα 350-400 και θα γίνει πάρτι λέμε. Βασικά γουστάρω που θα υπάρχει έντονος ανταγωνισμός με το Polaris 10 όσο αναφορά τις τιμές (κι ελπίζω και τις επιδόσεις)

 

Για το cooler βλέπω γιουχάρισμα απο κανα δυο σημεία που έχω κοιτάξει (reddit και κάτι forum) αλλά έτσι κι αλλιώς θα έχουμε κι άλλες επιλογές με το που κυκλοφορήσει οπότε no problem.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φέρτε την 1070 στα 350-400 και θα γίνει πάρτι λέμε. Βασικά γουστάρω που θα υπάρχει έντονος ανταγωνισμός με το Polaris 10 όσο αναφορά τις τιμές (κι ελπίζω και τις επιδόσεις)

 

Για το cooler βλέπω γιουχάρισμα απο κανα δυο σημεία που έχω κοιτάξει (reddit και κάτι forum) αλλά έτσι κι αλλιώς θα έχουμε κι άλλες επιλογές με το που κυκλοφορήσει οπότε no problem.

Λογικα τοσο θα βγαινει περιπου η καρτα σε περιοδο που θα δινουν και δωρεαν παιχνιδια μαζι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά ξέρει κανείς πότε θα γίνει η παρουσίαση με live streaming ? Στο site http://orderof10.com το countdown λήγει σε 4,5 ώρες δηλαδή στις 19:00 ώρα Ελλάδας. Όμως κάπου αλλού διαβασα οτι θα γίνει γύρω στα ξημερώματα 3-5 :mad:

 

Αν δεν κάνω λάθος είναι 4:00ΑΜ ώρα Ελλάδας (Σαββάτο)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεν κάνω λάθος είναι 4:00ΑΜ ώρα Ελλάδας (Σαββάτο)

 

Ναι το είδα και είναι 18:00 Pasific Time , οπότε αν προσθέσουμε 10 ώρες βγαίνει 4 τα ξημερώματα. Εγώ εκείνη την στιγμή θα βλέπω κανένα όνειρο με τον σχιστομάτη να ανακοινώνει την 1080 στα 299$ με 40% επιδόσεις πάνω απο την 980ti :rolleyes:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ θα βλεπω όνειρο την 1080 να υπολείπεται της 980ti.. :P :P

 

Και ο άλλος ο Ινδός  απο την AMD το ίδιο όνειρο με εσένα θα βλέπει για να την βγάλει καθαρή :lol:

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και νέες GTX θα πάρουμε και πάλι γραφικά Uncharted 4 δεν θα δούμε στο PC..Αυτή είναι η αλήθεια..

Διολου παραξενο αυτο και το εχουμε 1000 αναλυσει.

 

http://store.steampowered.com/hwsurvey

 

Με 5%(ανεβηκε το ποσοστο αυτο απο περιπου 3% που ηταν πιο παλια τωρα με την πτωση τιμων της)στη 970 και 1% σε 980 και 980ti,ποιος developer θα κατσει να σου βγαλει παιχνιδι pc exclusive να αξιοποιει τις παραπανω καρτες με τετοιο μεριδιο αγορας???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διολου παραξενο αυτο και το εχουμε 1000 αναλυσει.

 

http://store.steampowered.com/hwsurvey

 

Με 5%(ανεβηκε το ποσοστο αυτο απο περιπου 3% που ηταν πιο παλια τωρα με την πτωση τιμων της)στη 970 και 1% σε 980 και 980ti,ποιος developer θα κατσει να σου βγαλει παιχνιδι pc exclusive να αξιοποιει τις παραπανω καρτες με τετοιο μεριδιο αγορας???

Απο την αλλη γιατι να δωσω ενα τεραστιο ποσο οταν δεν υπαρχει παιχνιδι που πραγματικα να συγκλονιζει με τα γραφικα του και οταν καθε χρονο υποβιβαζεται η καρτα μου απο αποψη τιμης -40%. Ειμαι μαζοχιστης? Για αυτο προσωπικα την βγαζω με mid-range cpu και καρτες γραφικων απο το 2011. :P

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...