Προς το περιεχόμενο

Malware κλέβει τα στοιχεία 225.000 Apple IDs από jailbroken συσκευές iPhone


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

το jb σαν ιδεα δεν εχει τιποτα κακο!

εχει εφαρμογες που πληρωνεις (η ακομα και free!) και σου κανουν το κινητο κανονικο εργαλειο!!

 

τωρα αν εσυ θες σπασμενες εφαρμογες του appstore και προσθετεις οτι νανε repo που εχουν μεσα τις παναγιας τα ματια..τοτε δεν σου φτεει κανενας..

 

δεν σου φτεει ουτε το jb ουτε o saurik ουτε τα κομπλε repo. φτες εσυ ο ιδιος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 61
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ο άλλος λέει κατάντια που το κάνει ο κόσμος jailbreak. Δεν λέτε που υπάρχει και το jailbreak και τουλάχιστον δεν μένει ακόμα ένα dumbphone πανάκριβο κινητό. Γιατί iPhone χωρίς jailbreak είναι ένα άχρηστο κινητό που κάνει ότι ένα lumia. Το jailbreak έχει κινδύνους οπότε προσοχή τι κατεβάζετε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την οποία με το jailbreak σκόπιμα παρακάμπτεις για να κάνεις της κεφαλής σου να συμπληρώσω.

 

Αλλά ναι ξέχασα, η κακιά Apple τα έκανε σκατά πάλι και όχι οι μη συνειδητοποιημένοι καταναλωτές που ζητάνε και τα ρέστα.

εδώ θα συμφωνήσω και εγώ!
έχει ο άλλος 800-900 ευρώ για κινητό και τσιγκουνεύεται 50-100 ευρώ για 10-20 εφαρμογές
τσ τσ τσ Tragic! :D
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πολυ καλα να παθει οποιος το επαθε.. η απλ καλα κανει και δεν ευθηνετε .. σου λεει θελεις να το κανεις καντο... αλλα να υποστεις και της συνεπειες.. εχει το καλυτερο λειτουργικο συστημα .. και απο ασφαλεια και απο τα παντα.. αν θελει καποιος να το χαλασει να κατσει και να υποστει  της συνεπειες. πολυ....απλα ....τα πραγματα... 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω ξαναπεί ότι για μένα jb και iphone fan δεν πάνε μαζί. Είτε συμφωνείς με την φιλοσοφία της εταιρείας και δουλεύεις έτσι ή δεν παίρνεις iphone. Επίσης, μόνο αθώο όπως υποστηρίζουν πολλοί δεν είναι το jb...

Αυτό που είπες μου θύμισε μια πελάτισσα μου,που επερνε iphone και το ήθελε να το κάνει jb για να του βάζει θέματα :D :D

Και όταν δεν γινότανε στο 6αρι γύρισε με ύφος και μου είπε "Μα καλά,και εγώ γιατί πήρα iphone αφού δεν μπορώ να το κάνω jb τώρα?" και της λέω εγώ "Τα iphone δεν τα παίρνεις για να τα κάνεις jb και να του βάζεις θέματα,αν θες να παίζεις με το ui απλά πάρε android" τον χαβά της βέβαια και εγώ αδιαφόρησα :P :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι φταίει η apple ρε παιδιά;

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Φταίει, γιατί δεν σου τα δίνει όλα for free και γιατί δεν σου επιτρέπει να βάλεις πρόγραμμα που να σου κάνουν το κινητό datsun με λαμπάκια και μπαμπά μην τρέχεις μαγνητάκια

not-you-eat-the-popcorn-the-popcorn-eats

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

εδώ θα συμφωνήσω και εγώ!
έχει ο άλλος 800-900 ευρώ για κινητό και τσιγκουνεύεται 50-100 ευρώ για 10-20 εφαρμογές
τσ τσ τσ Tragic! :D

 

 

όταν μπορείς να τις έχεις δωρεάν και εκατομμυριούχος να είσαι δεν δίνεις χρήματα.. ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η απλ εχει το καλυτερο λειτουργικο συστημα .. και απο ασφαλεια και απο τα παντα..

Χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα

Γιατί iPhone χωρίς jailbreak είναι ένα άχρηστο κινητό που κάνει ότι ένα lumia.

Κάπως έτσι παιδιά φαίνεται ο τύπος που δεν έχει ιδέα τι του γίνεται ^^^^^^^^^^^^^
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...