Προς το περιεχόμενο

Xiaomi mini usb fan (Ανεμιστηράκι usb) tinydeal.com 1,78 €


MikeJ

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Άντε μωρέ πείτε τέτοια γιατί το δάχτυλο μου είναι πάνω από το claim. Αγορά 1/9.

 

Γενικά κάτι παίζει με τα non trackable πακέτα. Αγορά από Bangood 9/9 διάφορα πραγματάκια. Από μόνοι τους οι Κινέζοι τα χώρισαν σε 2 πακέτα και στο ένα βάλανε tracking (μάλλον διότι πέρασε τα 20 -25$). Το πακέτο με το tracking έφτασε πριν μια βδομάδα το non trackable τίποτα.

 

Μετά από το συμβάν που είχα με αγορά κινητού (φθηνό ευτυχώς και πήρα refund) Που το tracking number σταμάτησε να προχωρά μόλις το δέμα έφτασε το Ελ. Βενιζέλος έχω γίνει καχύποπτος με τα Ελτα μας.

 

Αλλά δεν ανησυχώ την Δευτέρα που μας πέρασε με πήραν τηλέφωνο από ΕΛΤΑ (άκουσον άκουσον) να πάω να παραλάβω δέμα γιατί ήταν εκεί πολύ καιρό. Ειδοποίηση εννοείτε δεν πήρα ποτέ. Πάω στα ΕΛΤΑ που με εξυπηρετούν και μου λένε τηλέφωνα δεν παίρνουμε εμείς. Ε googlaρο την κλήση και με στέλνει σε άλλα ΕΛΤΑ λίγο πιο μακριά. Πάω, βρίσκω την κυρία που με πήρε τηλ και τις εξηγώ πως δεν με εξυπηρετεί τόσο καιρό το κατάστημά τους και είναι η πρώτη φορά. Πήρα το δέμα λοιπόν 6/10/2015, ναι αλλά το περιεχόμενο του δέματος ήταν από παραγγελία 14/1/2015!!!!

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άντε μωρέ πείτε τέτοια γιατί το δάχτυλο μου είναι πάνω από το claim. Αγορά 1/9.

 

Γενικά κάτι παίζει με τα non trackable πακέτα. Αγορά από Bangood 9/9 διάφορα πραγματάκια. Από μόνοι τους οι Κινέζοι τα χώρισαν σε 2 πακέτα και στο ένα βάλανε tracking (μάλλον διότι πέρασε τα 20 -25$). Το πακέτο με το tracking έφτασε πριν μια βδομάδα το non trackable τίποτα.

 

Μετά από το συμβάν που είχα με αγορά κινητού (φθηνό ευτυχώς και πήρα refund) Που το tracking number σταμάτησε να προχωρά μόλις το δέμα έφτασε το Ελ. Βενιζέλος έχω γίνει καχύποπτος με τα Ελτα μας.

 

Αλλά δεν ανησυχώ την Δευτέρα που μας πέρασε με πήραν τηλέφωνο από ΕΛΤΑ (άκουσον άκουσον) να πάω να παραλάβω δέμα γιατί ήταν εκεί πολύ καιρό. Ειδοποίηση εννοείτε δεν πήρα ποτέ. Πάω στα ΕΛΤΑ που με εξυπηρετούν και μου λένε τηλέφωνα δεν παίρνουμε εμείς. Ε googlaρο την κλήση και με στέλνει σε άλλα ΕΛΤΑ λίγο πιο μακριά. Πάω, βρίσκω την κυρία που με πήρε τηλ και τις εξηγώ πως δεν με εξυπηρετεί τόσο καιρό το κατάστημά τους και είναι η πρώτη φορά. Πήρα το δέμα λοιπόν 6/10/2015, ναι αλλά το περιεχόμενο του δέματος ήταν από παραγγελία 14/1/2015!!!!

τωρα φοβηθηκα. Το διδαγμα της ιστοριας ειναι παντα tracking number? Θελω να παρω κατι σαχλαμαριτσες 1-2-3 ευρω, και δεν ηθελα να δωσω 1,2 για tracking.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τωρα φοβηθηκα. Το διδαγμα της ιστοριας ειναι παντα tracking number? Θελω να παρω κατι σαχλαμαριτσες 1-2-3 ευρω, και δεν ηθελα να δωσω 1,2 για tracking.

 

Για τόσο χαμηλή αξία δεν αξίζει να πληρώσεις tracking, αφού το κόστος του είναι περ. όσο να τα ξαναγοράσεις αν χαθούν (ή μηδενικό αν κάνεις dispute στο PP & δικαιωθείς).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

... Πήρα το δέμα λοιπόν 6/10/2015, ναι αλλά το περιεχόμενο του δέματος ήταν από παραγγελία 14/1/2015!!!!

 

Και για τη συγκεκριμένη παραγγελία είχες ζητήσει refund (μιας και δεν την είχες παραλάβει τόσο καιρό); Και σου το έκαναν; Και, αν στο έκαναν, θα τους ξαναστείλεις τα χρήματα; 

 

(έτσι, για να ξέρουμε τι κάνουν οι άλλοι, αν προκύψει και σ' εμάς...)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρελλαβα και εγω - γνησιοτατο , το μετανιωσα  που δεν πειρα ακομα 2-3.. 

 

Και γιατί δεν ξαναπαίρνεις κι άλλα, 2,19€ κοστίζουν τώρα..

 

Και για τη συγκεκριμένη παραγγελία είχες ζητήσει refund (μιας και δεν την είχες παραλάβει τόσο καιρό); Και σου το έκαναν; Και, αν στο έκαναν, θα τους ξαναστείλεις τα χρήματα; 

 

(έτσι, για να ξέρουμε τι κάνουν οι άλλοι, αν προκύψει και σ' εμάς...)

 

Εγώ τα ξαναστέλνω τα χρήματα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και για τη συγκεκριμένη παραγγελία είχες ζητήσει refund (μιας και δεν την είχες παραλάβει τόσο καιρό); Και σου το έκαναν; Και, αν στο έκαναν, θα τους ξαναστείλεις τα χρήματα; 

 

(έτσι, για να ξέρουμε τι κάνουν οι άλλοι, αν προκύψει και σ' εμάς...)

 

 

Και γιατί δεν ξαναπαίρνεις κι άλλα, 2,19€ κοστίζουν τώρα..

 

 

Εγώ τα ξαναστέλνω τα χρήματα..

 

Δεν μου έχει τύχει. Κι εγώ θα τους τα ξαναέστελνα, αλλά κατιτίς λιγότερο λόγω ψυχικής οδύνης.  :mrgreen:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και γιατί δεν ξαναπαίρνεις κι άλλα, 2,19€ κοστίζουν τώρα..

 

 

 

φιλε μου δε το χα δει ειχα μινει οτι κανουν 5 ευρω. μολις χτυπισα αλλα 2 σε ευχαριστω 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...