Προς το περιεχόμενο

Η Huawei παρουσίασε το εντυπωσιακό Mate S με πληθώρα τεχνολογιών (Video)


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 εχει 'μονο' 3gb ram (ολοι ξερουμε που εχει φτασει το android) και κακα τα ψεματα στα ιδια λεφτα παιρνεις super amoled 2k.

μπορεις να εξηγησεις λιγο αυτο? 

 

που εχει φτασει το "android"..? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σοβαρά τώρα; Το Force Touch το έβγαλε η Apple στο Apple Watch πρώτη και μάλιστα.. 

 

Δεν θέλω να σου χαλάσω τη ζαχαρένια σου, αλλά σε blackberry που είχα το 2009 force touch είχε.

 

http://www.cantechletter.com/2015/09/apples-force-touch-is-already-patented-by-blackberry/

 

Το ότι το έβαλε η apple 8 χρόνια μετά και όλοι τρέχουν γιατί ως γνωστόν αφού το έβαλε η apple είναι μόδα, άλλου παπά ευαγγέλιο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μη λεμε υπερβολες...ουτε τουμπανο ειναι ουτε τιποτα, αν δεις τα σπεκς σαν ωμους αριθμους. Το Note 4 ισως και να το παταει λιγο. 700 ευρω για ενα κινητο σαν ολα τα αλλα σε αποδοση. Οι περισσοτεροι ξερουμε πως το force touch θα δουλευει καλυτερα στο iphone Οπως επισης και ο αισθητηρας δακτυλικου αποτυπωματος. Ο 935 δεν ειναι τοσο ισχυρος οσο ο exynos του note και φυσικα δε θα εχουν κανει καλο optimization στις εφαρμογες για να τρεχουν οπως πρεπει. εχει 'μονο' 3gb ram (ολοι ξερουμε που εχει φτασει το android) και κακα τα ψεματα στα ιδια λεφτα παιρνεις super amoled 2k. Πολυ καλο κινητο, θαυμαζω το σχεδιασμο και ειναι σαν κοσμημα...η ταπεινή μου γνωμη ομως ειναι πως θα επρεπε να εχει αρχικη στα 549 max! Το καλο στην ολη υποθεση ειναι οτι ετσι, εταιριες που χανουν εδαφος με πρωτη και καλυτερη, θα ταραχτουν λιγο και ισως θυμηθουν πως φτιαχνονται πραγματικα κινητα αξιας 739-769-799-899. Τωρα πια βαζουν στρογγυλα νουμερα σε μεγαλες οθονες

 

To Νοτε 4 με τον Exynos δεν το παταει απλα. Σκουπιζει το πατωμα μαζι του. Η CPU του Mate S ειναι καλη αν και οχι cutting edge. Η επιλογη τους ομως να επιμενουν στην Mali T-628MP4 GPU ομως ειναι τραγικη και ουσιαστικα αποκλειει το gaming απο μια συσκευη των 700 Ευρω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω,εμενα μου φαίνεται ακριβό.πολυ ωραίο σχεδιαστικά,θα το ήθελα όμως με 4gb ram.αλήθεια επειδή δεν έχω ασχοληθεί καθόλου με τα Huawei και τους kyrin επεξεργαστές, πάνε καλά? Από <<multitasking>> τραβάνε ή μετά από 3 εφαρμογές τα φορτώνουν όλα απ την αρχή?

 

Δες το review του P8 στo Anandtech (http://www.anandtech.com/show/9260/the-huawei-p8-review) για να παρεις μια εικονα. Σε γενικες γραμμες, αξιοπρεπης CPU, ξεπερασμενη η GPU. Σε καμια περιπτωση ομως συνολικη αποδοση που να δικαιολογει τον τιτλο η την τιμη των P8 και Mate S σε επιπεδο flagsdhip συσκευης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν θέλω να σου χαλάσω τη ζαχαρένια σου, αλλά σε blackberry που είχα το 2009 force touch είχε.

 

http://www.cantechletter.com/2015/09/apples-force-touch-is-already-patented-by-blackberry/

 

Το ότι το έβαλε η apple 8 χρόνια μετά και όλοι τρέχουν γιατί ως γνωστόν αφού το έβαλε η apple είναι μόδα, άλλου παπά ευαγγέλιο. 

Αυτό που μου έστειλες λέει οτι η Blackberry είχε την τεχνολογία για την Haptic Engine με την Taptic ανταπόκριση, όχι το Force Touch... και εκτός απο αυτό η IBM με την Apple έχουν στενή συνεργασία για τις κινητές συσκευές. Γιαυτό και δεν είδες να έχει πρόβλημα με την Haptic Engine στο Apple Watch οι δύο εταιρίες συνεργάζονται στον επαγγελματικό τομέα και ναι χίλιες φορές να πάρω το Note 5 αν έβγαινε στην Ευρώπη αντί αυτή την κινέζικη κόπια απο Features μόνο και μόνο για να πεί οτι τα έχει πρώτη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το γεγονος οτι η Huawei προσπαθει να πουλησει ενα υπερχρονισμενο και συγκριτικα αργοτερο (σε σχεση με Α15 και Α57 πυρηνες) Α53 28nm κατασκευασμενο 8-core SOC με απαραχαιωμενη GPU σε τιμες που οι αλλες εταιρειες προσφερουν πραγματικα SOCs αιχμης δεν φαινεται να ενοχλει κανεναν. Στο τελος θα βγαλουμε την Huawei την πρωταθλητρια του εναλλακτικου απλα για να βγαλει ο καθενας την χολη του για τις αλλες εταιρειες. To spec sheet δεν λεει παντα την αληθεια αλλα οταν καποιος ζητα 700 Ευρω για μια συσκευη, οφειλουμε σαν καταναλωτες να το κοιταξουμε. Νομιζω οτι καποιος πρεπει να πει στην Huawei οτι πριν χρεωσει premium τιμες, καλο ειναι να φτιαξει και πραγματικες συσκευες αιχμης. Διαφορετικα ας τιμολογησει εκει που πρεπει δηλαδη 300 Eυρω κατω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ όμορφο κινητο (μου θυμίζει HTC One) και με ωραία στοιχεία. Όλες αυτές οι εταιρείες όμως έφτασαν ψηλά λόγω "κινεζιάς" και χαμηλής τιμής αρχικά, τώρα που άρχισαν να ανεβάζουν την ποιότητα αντί να φέρνουν πιο χαμηλά τις τιμές των ανταγωνιστών, ανεβαίνουν αυτές πιο ψηλά.

Για μένα προσωπικά δεν αξίζουν τόσα χρήματα και προτιμώ να κοιτάξω σε λύσεις όπως το καινούριο Nexus ή τα καινούρια Μοτο Χ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το γεγονος οτι η Huawei προσπαθει να πουλησει ενα υπερχρονισμενο και συγκριτικα αργοτερο (σε σχεση με Α15 και Α57 πυρηνες) Α53 28nm κατασκευασμενο 8-core SOC με απαραχαιωμενη GPU σε τιμες που οι αλλες εταιρειες προσφερουν πραγματικα SOCs αιχμης δεν φαινεται να ενοχλει κανεναν. Στο τελος θα βγαλουμε την Huawei την πρωταθλητρια του εναλλακτικου απλα για να βγαλει ο καθενας την χολη του για τις αλλες εταιρειες. To spec sheet δεν λεει παντα την αληθεια αλλα οταν καποιος ζητα 700 Ευρω για μια συσκευη, οφειλουμε σαν καταναλωτες να το κοιταξουμε. Νομιζω οτι καποιος πρεπει να πει στην Huawei οτι πριν χρεωσει premium τιμες, καλο ειναι να φτιαξει και πραγματικες συσκευες αιχμης. Διαφορετικα ας τιμολογησει εκει που πρεπει δηλαδη 300 Eυρω κατω.

Όπως τα λες είναι.. Μονο που ελαχιστοι θα το παρουν σε αυτη την τιμη. Βασικα μονο ασχετοι που δεν ξέρουν απο κινητά γιατι αυτο το hardware σε καμια περίπτωση δεν ειναι κορυφαιο και δεν κοστίζει τόσο ουτε από ακριβη εταιρια, οχι απ την χουαγουει..

Το κολπο ειναι να τα ξεκινανε σε ακριβη τιμη, και σε 2 μηνες θα το πουλανε 300ε.. Σε εκεινη τιν τιμη θα αξιζει η αγορα του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η Huawei προχώρησε σε αρκετές συγκρίσεις με το iPhone 6 Plus, όπου συγκριτικά οι διαστάσεις του μοντέλου της είναι αρκετά μικρότερες, με πάχος το οποίο στο πιο λεπτό του μέρος φτάνει τα 2.65 χιλιοστά

 

Δεν ξέρω τι είπε η Huawei στην IFA ,αλλά το πάχος του είναι 7.2 χιλ και όχι το εξωπραγματικό 2.65 που αναφέρει το άρθρο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στα βηματα της Samsung οσον αφορα τις τιμες και προβλεπω και την πορεια της Samsung!!!Πτοτική!!!Η Apple δεν μπορει να αντιγραφει,ειδικα όταν η Huawei ειχε πλασαριστει στην αγορα με φθηνα σχετικά κινητά και τωρα μας πεταει 700αρια!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω τι είπε η Huawei στην IFA ,αλλά το πάχος του είναι 7.2 χιλ και όχι το εξωπραγματικό 2.65 που αναφέρει το άρθρο.

μου αρέσει που έκανες και παράθεση,διάβασε καλύτερα την παράθεση που έκανες  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...