Προς το περιεχόμενο

Samsung Galaxy Note 5. Υπέροχη υπεροχή! (Video)


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κοιτά να δεις που τα μισά κάνουν καλύτερη δουλειά απο τα full που δίνει η Samsung. Φαντάζομαι πως για να λειτουργήσει αξιοπρεπώς και χωρίς lag η κινητάρα με τους 6 επεξεργαστές και τα 4gb ram θα πρέπει να γίνει root και να βάλει κάποιος κάποια custom rom όταν κυκλοφορήσει για να διώξει όλη την σαβούρα που θα εχει βάλει η Sammy μέσα.....

Νομίζω ότι τα φτωχά 2gb που θα εχει το iPhone 6s θα είναι αρκετά για να αφήσει πολύ πίσω τις υπερκινηταρες. Ήδη το κοντράρει στα ίσα το απλό φτωχό 6 plus με το μόλις 1gb Ram

 

billdano έλα αποκαλύψου ...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 121
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ειπαμε για να δεις ταινια στο ipad κατεβασσε το avplayer. Το φορτωνεις οτι αρχειο θες με εξωτερικους υποτιτλους και παιζει.

Γτ δε μ ακουει κανεις εδω μεσα. Τοσο δυσνοητα τα λεω;

Γιατι δεν καταλαβαινεις καν τι κανει το Android και τι δεν κανει το ios, και λες μαλακιες. Δεν είναι οι άλλοι που δε σε καταλαβαίνουν, εσυ δεν καταλαβαινεις καν τι σου λενε.

Εχει το ios εφαρμογες τύπου popcorn time, ή videomix ή kodi ή showbox οπου βλέπεις τσαμπα ταινιες ποιότητας σε κορυφαία ποιότητα με streamming χωρις καν να τις κατεβασεις?

Οι μισοι που εχουν ipad και συχαινονται τo Android παίρνουν και μια φθηνη Android συσκευή μονο γι αυτο.

Τι σχεση εχουν τα παραπάνω με το avplayer που ειναι μια μαμακια και μιση μπροστά τους?

Για τα megapixels εχεις απόλυτο δικιο. Με τη διαφορά οτι το iPhone δεν εχει ΤΟΥΣ φακους για να το βγαζεις καλυτερο. Αν θες ΣΥΝΗΘΩΣ εχει ενα κλικ καλυτερο φακο απο αλλα, δεκτο.

Κατα κανονα ομως συγκρίνουμε λιγα megapixel κακου φακου του iPhone με πολλα megapixels επίσης κακου φακου αλλων κινητων. Ε συνηθως τα δευτερα βγαζουν καλυτερες φωτο.

Τι δεν καταλαβαινεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αμαν πια με τις συγκρισεις.Εγω ξερω πως τι apple τι samsung τι mislcrosoft κλπ κλπ , οταν εχεις δωσει πανω απο 300-350 για smartphone σου εχουν πιασει τον κωλο καλα καλα.Τοσο καλα μαλιστα που μετα νιωθεις την αναγκη να το διατυμπανιζεις στα φορουμ και να το υποστιριζεις κιολας..

Οσο για τη samsung...Αυτοι ακομη νομιζουν πως ειναι μονοι τους στην αγορα και βγαζουν 15 κινητα το χρονο για να καλυψουν ολες τις αναγκες..

p.s ξερω πως εχουμε κριση γενικα στην Ευρωπη αλλα νομιζω πως παραμενουμε καλυτερη οικονομια απο το Πακισταν η δεν ξερω και γω που αλλου κυκλωφορει το Note 5

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοιτά να δεις που τα μισά κάνουν καλύτερη δουλειά απο τα full που δίνει η Samsung. Φαντάζομαι πως για να λειτουργήσει αξιοπρεπώς και χωρίς lag η κινητάρα με τους 6 επεξεργαστές και τα 4gb ram θα πρέπει να γίνει root και να βάλει κάποιος κάποια custom rom όταν κυκλοφορήσει για να διώξει όλη την σαβούρα που θα εχει βάλει η Sammy μέσα.....

Νομίζω ότι τα φτωχά 2gb που θα εχει το iPhone 6s θα είναι αρκετά για να αφήσει πολύ πίσω τις υπερκινηταρες. Ήδη το κοντράρει στα ίσα το απλό φτωχό 6 plus με το μόλις 1gb Ram

Έχεις πιάσει note; Η μάλλον καλύτερα, έχεις δει note 4 δίπλα σε iPhone 6+;

Πραγματικά θα μείνεις να κοιτάς το note σαν εξωγήινος και να ρωτας ΠΟΣΟΟΟΟΟΟ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατι δεν καταλαβαινεις καν τι κανει το Android και τι δεν κανει το ios, και λες μαλακιες. Δεν είναι οι άλλοι που δε σε καταλαβαίνουν, εσυ δεν καταλαβαινεις καν τι σου λενε.

Εχει το ios εφαρμογες τύπου popcorn time, ή videomix ή kodi ή showbox οπου βλέπεις τσαμπα ταινιες ποιότητας σε κορυφαία ποιότητα με streamming χωρις καν να τις κατεβασεις?

Οι μισοι που εχουν ipad και συχαινονται τo Android παίρνουν και μια φθηνη Android συσκευή μονο γι αυτο.

Τι σχεση εχουν τα παραπάνω με το avplayer που ειναι μια μαμακια και μιση μπροστά τους?

Για τα megapixels εχεις απόλυτο δικιο. Με τη διαφορά οτι το iPhone δεν εχει ΤΟΥΣ φακους για να το βγαζεις καλυτερο. Αν θες ΣΥΝΗΘΩΣ εχει ενα κλικ καλυτερο φακο απο αλλα, δεκτο.

Κατα κανονα ομως συγκρίνουμε λιγα megapixel κακου φακου του iPhone με πολλα megapixels επίσης κακου φακου αλλων κινητων. Ε συνηθως τα δευτερα βγαζουν καλυτερες φωτο.

Τι δεν καταλαβαινεις?

 

Πρωτον δεν υποστηριξα ποτε οτι το iphone εχει καλυτερη καμερα. Για τα mp που συγκεινουν εγγραψα.

Μαθε να διαβαζεις.

 

Δευτερον αυτα γινονται και στο iphone με apple tv και mac. Οποιος εχει το οικοσυστημα το γνωριζει.

Επισης με το avplayer μπορεις να βλεπεις ταινια που ειναι στο pc σου χωρις να την εχεις στη συσκευη ασυρματα.

Για πες μου κ κατι αλλο αφου το παιζεις κ ξερολας..

Οταν περνας μια εφαρμογη, επαφη, τραγουδι, ταινια ή τραβας μια φωτο αυτοματα αποθηκευεται στο pc σου οπως γινοταν σε μενα οταν ειχα το 5s;

Δε μιαλω για email ουτε για cloud.

Μιλαω για αυτοματη ενημερωση του υπολογιστη κ οτι κανεις στη συσκευη να το βρισκεις ομορφα και νοικοκυρεμενα αποθηκευμενο εκει που πρεπει...

 

Αναμενω απαντηση εναγωνιως!!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατι δεν καταλαβαινεις καν τι κανει το Android και τι δεν κανει το ios, και λες μαλακιες. Δεν είναι οι άλλοι που δε σε καταλαβαίνουν, εσυ δεν καταλαβαινεις καν τι σου λενε.

Εχει το ios εφαρμογες τύπου popcorn time, ή videomix ή kodi ή showbox οπου βλέπεις τσαμπα ταινιες ποιότητας σε κορυφαία ποιότητα με streamming χωρις καν να τις κατεβασεις?

Οι μισοι που εχουν ipad και συχαινονται τo Android παίρνουν και μια φθηνη Android συσκευή μονο γι αυτο.

Τι σχεση εχουν τα παραπάνω με το avplayer που ειναι μια μαμακια και μιση μπροστά τους?

Για τα megapixels εχεις απόλυτο δικιο. Με τη διαφορά οτι το iPhone δεν εχει ΤΟΥΣ φακους για να το βγαζεις καλυτερο. Αν θες ΣΥΝΗΘΩΣ εχει ενα κλικ καλυτερο φακο απο αλλα, δεκτο.

Κατα κανονα ομως συγκρίνουμε λιγα megapixel κακου φακου του iPhone με πολλα megapixels επίσης κακου φακου αλλων κινητων. Ε συνηθως τα δευτερα βγαζουν καλυτερες φωτο.

Τι δεν καταλαβαινεις?

Κλασσικός τζαμπατζής χρήστης Android "Τζάμπα τις ταινίες και τις εφαρμογές".. = "Παράνομα ταινίες και εφαρμογές" τους περισσότερους σας ενοχλεί που δεν μπορείτε να φορτώσετε τα πάντα παράνομα στο κινητό για να μην πληρώσετε έστω και ένα ευρώ και φυσικά το αναφέρετε με τον όρο "Ελευθερία συστήματος" γι αυτό οι περισσότεροι προγραμματιστές που βγάζουν ποιοτικές εφαρμογές προτιμούν iOS για Developing αντί για Android γιατί θέλουν η δουλειά τους να πιάσει τόπο. Το ίδιο ισχύει και για τις ταινίες, βλέπεις οι χρήστες iOS χρησιμοποιούν υπηρεσίες όπως Netflix και διάφορες αντίστοιχες ανάλογα με την χώρα. Προφανώς εσένα θα σου άρεσε να ερχόταν κάποιος στην δουλειά σου και να εργαζόσουν δωρεάν ή να του έδινες τα προϊόντα τζάμπα. Όσο για τους φακούς εσύ κοίτα τα Megapixel από εκεί φαίνεται πόσο ενημερωμένος είσαι. Πάρε μία φωτογραφική με 40 megapixel αμα ο φακός και οι σένσορες δεν είναι καλοί, ωραία φωτογραφία θα βγάλεις. Αλλα ξέχασα τα νούμερα μετράνε όχι η τεχνολογία απο πίσω και φυσικά ο τζάμπας ζει.

 

Παράδειγμα:

screen-shot-2015-01-15-at-3-46-47-pm.png

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξαναδιαβασε τη πρωτη παραγραφο απ το προηγουμενο ποστ μου γτ δε με καταλαβες..

Αφου παιζουν τοσο ρολο τα mp για πες μου κατι.. Ποσα εχει το s6? Πολυ ωραια.

Η mirrorless fullframe φωτογραφικη sony a7r που εχει 12 mp αισθητηρα ειναι χειροτερη δηλαδη ε;

Παρα τα 2χιλιαρικα που εχει..

ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ασχοληθειτε λιγο εδω μεσα μερικοι να μαθετε 5 πραγματα γτ θα μας παρουν με τις τοματες.

Ειπαμε για να δεις ταινια στο ipad κατεβασσε το avplayer. Το φορτωνεις οτι αρχειο θες με εξωτερικους υποτιτλους και παιζει.

Γτ δε μ ακουει κανεις εδω μεσα. Τοσο δυσνοητα τα λεω;

Δεν εαμφιβαλλω πως το s6 edge plus εχει καλυτερη οθονη. Ειναι κ ενα χρονο μπροστα ετσι καλλιως. Γενικα ομως τα samsung παρα τις εντυπωσιακες οθονες τους δεν εχουν ρεαλιστικα χρωματα..

Ναι γιατι εχουν τον ιδιο φακο ρε φιλε, αληθεια τι μου συγκρινεις;;;

 

Δεν ειναι το ιδιο, θες ολοκληρη διαδι,ασια με το ipad.

 

Συμφωνα με την displaymate οι amoled της Samsung τα τελευταια χρονια εχουν τα πιο ρεαλιστικα χρωματα απο καθε αλλο smartphone εκει εξω. :)

Πρωτον δεν υποστηριξα ποτε οτι το iphone εχει καλυτερη καμερα. Για τα mp που συγκεινουν εγγραψα.

Μαθε να διαβαζεις.

 

Δευτερον αυτα γινονται και στο iphone με apple tv και mac. Οποιος εχει το οικοσυστημα το γνωριζει.

Επισης με το avplayer μπορεις να βλεπεις ταινια που ειναι στο pc σου χωρις να την εχεις στη συσκευη ασυρματα.

Για πες μου κ κατι αλλο αφου το παιζεις κ ξερολας..

Οταν περνας μια εφαρμογη, επαφη, τραγουδι, ταινια ή τραβας μια φωτο αυτοματα αποθηκευεται στο pc σου οπως γινοταν σε μενα οταν ειχα το 5s;

Δε μιαλω για email ουτε για cloud.

Μιλαω για αυτοματη ενημερωση του υπολογιστη κ οτι κανεις στη συσκευη να το βρισκεις ομορφα και νοικοκυρεμενα αποθηκευμενο εκει που πρεπει...

 

Αναμενω απαντηση εναγωνιως!!!

Αληθεια δεν γνωριζεις;;; Αυτο λεγεται Samsung Link και το εχουμε αν θυμαμαι καλα απ την εποχη του S4.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι γιατι εχουν τον ιδιο φακο ρε φιλε, αληθεια τι μου συγκρινεις;;;

Δεν ειναι το ιδιο, θες ολοκληρη διαδι,ασια με το ipad.

Συμφωνα με την displaymate οι amoled της Samsung τα τελευταια χρονια εχουν τα πιο ρεαλιστικα χρωματα απο καθε αλλο smartphone εκει εξω. :)

 

Αληθεια δεν γνωριζεις;;; Αυτο λεγεται Samsung Link και το εχουμε αν θυμαμαι καλα απ την εποχη του S4.

 

Ουτε καν.. Κ δε παει να λεει το displaymate.. παρε ενα κατασπρο χαρτι και βαλε μια ασρπη εικονα διπλα στο samsung σου. Το ασπρο της amoled δεν ειναι ασπρο κ θα το δεις κ συ.. Αυτο ισχυει για σχεδον ολα τα χρωματα που ειναι unreal αλλα ωραια για το ματι..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πετώντας μαλακίες, δεν γίνεσαι πιλότος....

1ον λυπάμαι που το όνειρο σου να γίνεις πιλότος δεν θα γίνει πραγματικότητα

2ον αφού το ξέρεις γιατί συνεχίζεις να τις πετάς

3ον συνέχισε την καλόπιστη κριτική σου με επιχειρήματα όπως ήδη κάνεις που ξέρεις τελικά ίσως γίνεις και πιλότος.

 

Ga(lag)xy Note 5 ΑΠΑΙΧΤΟ!!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1ον λυπάμαι που το όνειρο σου να γίνεις πιλότος δεν θα γίνει πραγματικότητα

2ον αφού το ξέρεις γιατί συνεχίζεις να τις πετάς

3ον συνέχισε την καλόπιστη κριτική σου με επιχειρήματα όπως ήδη κάνεις που ξέρεις τελικά ίσως γίνεις και πιλότος.

 

Ga(lag)xy Note 5 ΑΠΑΙΧΤΟ!!!!!!

Μου φαίνεται η συζήτηση ξέφυγε και πάλι :P 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ουτε καν.. Κ δε παει να λεει το displaymate.. παρε ενα κατασπρο χαρτι και βαλε μια ασρπη εικονα διπλα στο samsung σου. Το ασπρο της amoled δεν ειναι ασπρο κ θα το δεις κ συ.. Αυτο ισχυει για σχεδον ολα τα χρωματα που ειναι unreal αλλα ωραια για το ματι..

 

Οντως....https://www.dropbox.com/sc/6grpigxovsyogtb/AAAUU-EjCeIH7iZ6Ku_4OM8na

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βγάζει φωτογραφία που εστιάζει μόνο στην οθόνη και το υπόλοιπο είναι σκοτάδι... Fail. Βγάλε φωτογραφία το χαρτί και βάλτο από δίπλα και εστίασε και στα δύο..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου φαίνεται η συζήτηση ξέφυγε και πάλι :P

 

οχι απο εμένα εγώ απλά υποστηρίζω την Apple και το iPhone 6 plus το οποίο για εμένα προσωπικά είναι η καλύτερη επιλογή. Δεν εβρισα κανέναν προσωπικά.

Υποστηρίζω ότι το note 5 κατα την γνώμη μου δεν αξίζει ως επιλογή είναι αρκετά πίσω απο το iPhone 6plus και θα είναι ακόμα πιο πίσω απο το αναμενόμενο iPhone 6s plus.

Απο εκεί και πέρα ανάλογα με τα χρήματα και την γνώμη που έχει ο κάθε ένας αγοράζει ότι του αρέσει .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ουτε καν.. Κ δε παει να λεει το displaymate..

σωπα ρε τυπε κανουν τοσες αναλυσεις και μετρήσεις με ειδικο εξοπλησμο και συ τους ξεφτιλησες με ένα κομματι χαρτι?Αθανατο ελληνικο πνευμα ολοι προπονητες διευθηντες και πρωθυπουργοι εδώ εχουμε μαζευτεί πανε αγορι μου να τους ανοίξεις τα ματια εσενα περιμενουνε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...