Προς το περιεχόμενο

iPhone 6s και iPhone 6s Plus με 3D Touch και προηγμένη κάμερα 12MP


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλά ακόμα ασχολείστε με τα φανμπόις;

 

Όποιος θέλει να κάνει applά πραγματάκια (κανένα facebook, κανένα messenger και καμία φώτο) τότε το iPhone (με 1-2-4-8-16-32gb ram) είναι μια χαρά. Οι πιο advanced και απαιτητικοί χρήστες κοιτάνε προς αλλού. ΧΡΟΝΙΑ ΤΩΡΑ. 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 677
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλά ακόμα ασχολείστε με τα φανμπόις;

 

Όποιος θέλει να κάνει applά πραγματάκια (κανένα facebook, κανένα messenger και καμία φώτο) τότε το iPhone (με 1-2-4-8-16-32gb ram) είναι μια χαρά. Οι πιο advanced και απαιτητικοί χρήστες κοιτάνε προς αλλού. ΧΡΟΝΙΑ ΤΩΡΑ. 

Πολύ καλό μεγάλε, το άλλο με τον τοτό το ξέρεις;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρώτα τον Tim Cook. Ξέρει πολλά και (σας) τα λέει καλά.

Την τελευταία φορά που ρώτησα άτομα που ασχολούνται με την ασφάλεια κοίτα να δεις μου μου είπανε ότι έχετε μια τρυπάρα στις κινητάρες σας και οι περισσότερες τράπεζες μπλόκαραν το online banking σε android τυχαίο; Μάλλον εσένα σου τα λένε άλλοι καλά. Εγώ τουλάχιστον είμαι ασφαλές με τις τραπεζικές μου συναλλαγές και τα δεδομένα μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι απλα για κλαματα.

Το 3d touch οπως το οναμαζουν ειναι απλα gesture.

Το πραγματικη μαγκια ειναι το note που το πενακι του εχει βαθμιδες πιεσης και οχι η μαλακιες που καταλαβαινει το 6s το ποσο χοντρο εγινε το δαχτυλο σου απο την πιεση.

Αντε καντε μια κωλοτουμπα να χαρειτε...

και προσοχη στις λακουβες που μπορει να κανουν οι οθονες σας απο την πιεση...μπορει στο επομενο να σας βαλουν και πιο σκληρες οθονες...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι απλα για κλαματα. Το 3d touch οπως το οναμαζουν ειναι απλα gesture. Το πραγματικη μαγκια ειναι το note που το πενακι του εχει βαθμιδες πιεσης και οχι η μαλακιες που καταλαβαινει το 6s το ποσο χοντρο εγινε το δαχτυλο σου απο την πιεση. Αντε καντε μια κωλοτουμπα να χαρειτε.

Gesture? έχεις χρησιμοποιήσει καθόλου Force Touch; μάλλον όχι, γιαυτό κάτσε με το Note σου αφού δεν μπορείς να καταλάβεις απο τεχνολογία και άσε τις ανεπτυγμένες συσκευές για αυτούς που τις κατέχουν. Ακού εκεί gesture θα σε στίσουν στην μέση της πλατείας οι engineer και θα σε κάνουν pinata με αυτα που λές

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

900€ θα εχει το S Plus το 64ρι;

Διπλη τιμη απο το LG G4;

Τριπλη τιμη απο το Oneplus One;

 

Και υπαρχει κοσμος που ασχολειται ακομα με iphones;

 

ΥΓ

 

Τα specs οντως δεν μας ενδιαφερουν. Αλλα 720p οθονη; Το 2015;

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την τελευταία φορά που ρώτησα άτομα που ασχολούνται με την ασφάλεια κοίτα να δεις μου μου είπανε ότι έχετε μια τρυπάρα στις κινητάρες σας και οι περισσότερες τράπεζες μπλόκαραν το online banking σε android τυχαίο; Μάλλον εσένα σου τα λένε άλλοι καλά. Εγώ τουλάχιστον είμαι ασφαλές με τις τραπεζικές μου συναλλαγές και τα δεδομένα μου.

 

Αναρτήθηκε 4 Σεπτεμβρίου

 

http://www.macworld.com/article/2979119/security/google-offers-advice-to-bypass-app-security-in-ios-9-for-ad-networks.html

 

PWNED (και μάντεψε: έχει το όνομα google μέσα)

 

Όλα έχουν τρύπες. Αν νομίζεις πως με το τούβλο των 1000ευρώ είσαι απόλυτα ασφαλής, θα σου πρότεινα να πας να εγκατασταθείς μόνιμα σε μια σπηλιά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περίμενε λίγες μέρες να σου δείξει ο Fotis ένα iPhone 6s Plus για να δεις τι εστί high end smartphone και πώς οι νέες τεχνολογίες όπως το Force Touch υλοποιούνται σωστά απογειώνοντας την εμπειρία χρήσης.

 

Μια πετσετούλα για τα σαλάκια να έχεις μαζί σου. :-)

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι απλα για κλαματα. Το 3d touch οπως το οναμαζουν ειναι απλα gesture. Το πραγματικη μαγκια ειναι το note που το πενακι του εχει βαθμιδες πιεσης και οχι η μαλακιες που καταλαβαινει το 6s το ποσο χοντρο εγινε το δαχτυλο σου απο την πιεση. Αντε καντε μια κωλοτουμπα να χαρειτε.

 

Εσυ αυτο καταλαβες απο αυτα που ειδες δηλαδη;  :lol:  :lol:  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάμε να συνοψισουμε:

 

Δεν βαζει sd για να κοστολογησει τις μεγαλυτερες εκδοσεις κατα 150 ευρω την καθε μια τη στιγμη που η 128gb sd εχει 50 ευρώ. Το iphone 6s plus 128gb θα κανει 1200+ ευρω στην Ελλάδα.

 

Δεν βαζει παραπανω ram εδω και χρονια και ας εχει εξαφανιστει το multitasking.Μονιμως κανει reload τα παντα και ειδικα στο safari η κατασταση ειναι τραγικη.

 

Εχει τεραστια απαισια bezels και δεν μπορει να βαλει μεγαλυτερη μπαταρια τη στιγμη που κραταει ουτε 3-4 ωρες με screen on time.Χειροτερη μπαταρια δεν εχω ξανα δει εκτος απο τα nexus.Επισης παρόλο τις μικρες μπαταριες θελει το 6plus 180 λεπτα για να φορτισει στο 100% ενω το note 3 με την 3200 μπαταρια βγαζει 7-8 ωρες screen on time και κανει 110 λεπτα για να φορτισει στο 100%

 

Εχει την χαμηλοτερη αναλυση οθόνης. Συγκρίνετε διπλα διπλα s6/note 4/note 5 με το iphone 6s plus και θα δειτε οτι η διαφορα ειναι τραγικη.Εχει αναλυση οθονης του 2011.

 

To Sar των iPhone είναι το υψηλότερο που υπάρχει σε κινητο. Υψηλότερο και από τα dual sim κινεζικα. Οτιδήποτε πάνω από 1 είναι πάρα πολύ καλοί αυτά έχουν 1.5. Διαβάστε τι είναι το Sar όσοι δεν ξέρετε.

 

 

Εκει που δεν κανει εκπτωσεις η apple ειναι η τιμη.Οχι μονο καθε χρονο τις ανεβαζει αλλα καθε χρονο αυξανεται η διαφορα στις επιδοσεις μεταξυ iphone/android ναυαρχιδες υπερ των Android.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αναρτήθηκε 4 Σεπτεμβρίου

 

http://www.macworld.com/article/2979119/security/google-offers-advice-to-bypass-app-security-in-ios-9-for-ad-networks.html

 

PWNED (και μάντεψε: έχει το όνομα google μέσα)

 

Όλα έχουν τρύπες. Αν νομίζεις πως με το τούβλο των 1000ευρώ είσαι απόλυτα ασφαλής, θα σου πρότεινα να πας να εγκατασταθείς μόνιμα σε μια σπηλιά.

Ναι γιατί βλέπεις η Apple επιτρέπει να μπλοκάρεις τις διαφημίσεις κάτι που η μαμα Google δεν αρέσει και τις θέλεις όπως στο Andorid να σου βγάζουν τα μάτια απο παντού για να τα οικονομεί, έλα όμως που το iOS 9 δεν βγήκε ακόμα, έχεις την εντύπωση ότι δεν τα το Patcharουν θα αφήσουν την Google να βγάζει φράγκα εις βάρος άλλων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την τελευταία φορά που ρώτησα άτομα που ασχολούνται με την ασφάλεια κοίτα να δεις μου μου είπανε ότι έχετε μια τρυπάρα στις κινητάρες σας και οι περισσότερες τράπεζες μπλόκαραν το online banking σε android τυχαίο; Μάλλον εσένα σου τα λένε άλλοι καλά. Εγώ τουλάχιστον είμαι ασφαλές με τις τραπεζικές μου συναλλαγές και τα δεδομένα μου.

To ιδιο πιστευε κ η Jennifer Lawrence (κ αλλοι διασημοι) αλλα την πατησαν πριν ενα χρονο επειδη εμπιστευτηκαν τα δεδομενα τους στην apple , που ειχε τρυπες στην ασφαλεια.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...