Προς το περιεχόμενο

iPhone 6s και iPhone 6s Plus με 3D Touch και προηγμένη κάμερα 12MP


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Autocad σε 12.9 ίντσες ? εντάξει το τερμάτισες.......

Χρησιμοποίησε το πρώτα σε τέτοιας ανάλυσης οθόνες και όχι στις 1366x που προφανώς το χρησιμοποιείς στα κλασσικά Windows Laptop και μέτα έλα να μιλήσουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 677
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Θα πούνε:

 

1. Και τι θα το κάνετε το έξτρα GB αφού σας έφτανε το ένα? (άσχετα που το 1 επιπλέον έλειπε σε αυτούς και όχι στους χρήστες iphone)

 

2. Δεν έχει ραδιόφωνο

 

3. Δεν έχει αναφορά παράδοσης

 

Τα περί αποσπώμενης μπαταρίας και sd δεν τα αναφέρω γιατί τώρα που και οι άλλοι κατασκευαστές ακολουθούν την ίδια τακτική, το κάνανε λίγο ...γαργάρα.

 

Next? :P

Bluetooth. Πως θα στελνοουν τα ringtones..... Σοβαρο προβλημα για το 2015.

Τελικα μονο για την τιμη εχουν δικιο....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

έχετε παθει ένα πατατράκ σήμερα με τα ποστ μου ;

 

 

Ναι, ξυπνήσαμε απο το Matrix... :P

Bluetooth. Πως θα στελνοουν τα ringtones..... Σοβαρο προβλημα για το 2015.

Τελικα μονο για την τιμη εχουν δικιο....

 

Οι τιμές προφανώς και είναι στον ουρανό αλλά η οικονομική μας κατάσταση εδώ δεν αφορά την apple και την κάθε apple. Τις ίδιες τιμές έχουν και τα νέα galaxy κλπ αλλά δεν είδα τόσες γκρίνιες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε με μοιάζει . Μπερδευεις το αναφέρω κατι με το με νοιάζει.

Και ποιος σου ότι δεν έχω προϊόντα της ; έχετε παθει ένα πατατράκ σήμερα με τα ποστ μου ;

Αραξτε .

 

Κανένα πατατράκ. Απλά τα ποστ σου είναι περισσότερο για ξεκατίνιασμα και κουτσομπολιό παρα για σοβαρή συζήτηση.

Πες κάτι σοβαρό να απαντήσουμε σοβαρά. Το τι είπε πριν μια εταιρία και τι κάνει τώρα μόνο ως βλακώδη κουτσομπολιό το εκλαμβάνω και όχι επί της ουσίας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έχω δει ένα κάρο βίντεο για να καταλάβω τι διαφορετικό έχει το Motion faces ...δώσε τα φώτα σου γιατί ίσως δεν βλέπω καλά 

http://www.wired.com/2015/04/apple-watch-design/

Applewatch2-copy.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ που με διαψευδεις.

Επαληθευοντας με.

Να'σαι παλι ,τσουουπ ,ας μην απαντησα σε σενα .

Anyway ,ο καθενας με τα χομπι του.

Ειμαι κι εγω κατι αξιο ασχολιας κατα πως φαινεται .

Δε μπορω να πω πως δεν κολακευομαι.

 

Ναι, ξυπνήσαμε απο το Matrix... :P

 
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα πούνε:

 

1. Και τι θα το κάνετε το έξτρα GB αφού σας έφτανε το ένα? (άσχετα που το 1 επιπλέον έλειπε σε αυτούς και όχι στους χρήστες iphone)

 

2. Δεν έχει ραδιόφωνο

 

3. Δεν έχει αναφορά παράδοσης-------> διόρθωση εχει και απο αυτα!<----

 

Τα περί αποσπώμενης μπαταρίας και sd δεν τα αναφέρω γιατί τώρα που και οι άλλοι κατασκευαστές ακολουθούν την ίδια τακτική, το κάνανε λίγο ...γαργάρα.

 

Next? :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βλέπεις λοιπόν ποιά είναι η βασική διαφορά των χρηστών android με τους χρήστες iphone?

 

Πολύ απλά όλα αυτά που περιέγραψες δεν τα κάνουμε γιατί δεν χρειάζεται, είναι δύσχρηστό σε τόσο μικρή οθόνη τέτοιου είδους multitasking και πολύ απλά δεν κουραζόμαστε γιατί απλά δουλεύουν τα πάντα.

 

Το ξαναλέω κάθε ένας επιλέγει αυτό που του ταιριάζει.

 

Μαγκιά σου εσύ να θές να κάνεις όλα αυτά όταν στην ουσία δεν τα κάνεις απο ανάγκη αλλά απλά και μόνο για να τερματίσεις την ιδέα ότι μπορείςνα τα κάνεις!!!! Και μπράβο σου αλλά εγώ επιλέγω αλλιώς!

Eχεις απολυτο δικαιο οταν λες οτι κάθε ένας επιλέγει αυτό που του ταιριάζει.Αυτο που προσπαθει να σου πει ο φιλος παραπανω ειναι οτι το android εχει περισσοτερες δυνατοτητες σαν λογισμικο καθως ετσι σχεδιαστηκε απο την αρχη.Αυτο ειναι που το κανει απο την φυση του πιο βαρυ σε σχεση με το ios,γι'αυτο χρειαζεται περισσοτερους πυρηνες,ram...Η εμπειρια του android θα ηταν πολυ καλυτερη εφοσον οι κατασκευαστες μειωναν το customization απο τα δικα του skins,πχ τα nexus απο τα οποια ειχα το galaxy nexus κ το nexus 5 δεν κρασαραν κ δεν λαγκαραν σχεδον ποτε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Λοιπόν: το 6 ειχε dual core επεξεργαστή και 1GB RAM!!

Και ήταν απο τα κορυφαία (Δεν εχει νόημα να βρεις τον πρώτο). Με αυτά τα ποταπά specs. Άρα γιατι συζητάμε σημερα για specs και οχι για πραγματική απόδοση; Καλά κανει η apple και δεν αναφέρει specs.

I rest my case!

Επεξ/σία από SeNNinhA
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί ακούω - διαβάζω διαφορες δικαιολογίες για τα specs του τηλεφώνου , μπορώ να σας πω ότι σας καίει και σας τσουρουφλάει.

Κάποτε έλεγαν οι apple fans ότι δεν χρειάζεται μεγαλύτερη οθόνη το iphone . Ακόμα και ο steve jobs το είχε δηλώσει. Και ξαφνικά όλοι δοξάσανε την 5.5'' οθόνη του 6+. Βάζει 64Bit cpu για να διαχειριστεί τι? το 1GB ram? Ναι το 1GB είναι ok για το 2013. Πλέον ακόμα και το κακογραμμένο iOS θέλει περισσότερη RAM.

 

Για το συγκεκριμένο τηλέφωνο πάνω από 300euro είναι πολλά. Εν έτει 2015 16GB για " hi end smartPhone " είναι ελάχιστα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χρησιμοποίησε το πρώτα σε τέτοιας ανάλυσης οθόνες και όχι στις 1366x που προφανώς το χρησιμοποιείς στα κλασσικά Windows Laptop και μέτα έλα να μιλήσουμε.

 

Θα πρεπει πρώτα να βγάλει η Autodesk πλήρες λογισμικό και mouse support για το iPad η Apple και μετα το βλέπουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν ειναι για κουτσομπολιό και ξεκατανιασμα γιατι απαντάς πρώτος πρώτος ; εισαι κατινα και κουτσομπολα ;

 

να απαντήσεις σοβαρά ; 

Γιατι σε ρώτησα κατι ; ζήτησα κάποια απάντηση ;

Ποτε σου μη μου απαντησεις σοβαρα ,ειλικρινα ,δε με ενδιαφερει,εσυ γιατι κοπτεσαι για μενα ; πατατρακακι;

Κανένα πατατράκ. Απλά τα ποστ σου είναι περισσότερο για ξεκατίνιασμα και κουτσομπολιό παρα για σοβαρή συζήτηση.

Πες κάτι σοβαρό να απαντήσουμε σοβαρά. Το τι είπε πριν μια εταιρία και τι κάνει τώρα μόνο ως βλακώδη κουτσομπολιό το εκλαμβάνω και όχι επί της ουσίας.

 
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα πρεπει πρώτα να βγάλει η Autodesk πλήρες λογισμικό και mouse support για το iPad η Apple και μετα το βλέπουμε.

Γιατί με το πενάκι του Pro δεν μπορείς να την κάνεις αυτή τη δουλειά και τρέχει σε απόδοση καλύτερα από τα Windows Laptop σε 60FPS Full Wireframe

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Ναι και ετσι να ηταν μου εκανε τη μουρη κρεας...... Αλλα μαλλον οταν δεν εχουμε τι να πουμε και καταλαβαινουμε το λαθος λεμε οτι trollarame και καλα...

Βεβαια δεν το ειπες εσυ αλλα οκ.

καθόλου και καλά, αν δεις τα posts του Federer από το profile του κάνει μπαμ ο σαρκασμός σε όλα, αρκεί να μην είσαι ο Sheldon... :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί με το πενάκι του Pro δεν μπορείς να την κάνεις αυτή τη δουλειά και τρέχει σε απόδοση καλύτερα από τα Windows Laptop σε 60FPS Full Wireframe

Δεν έχει ακόμα autocad το iPad και μιλάμε για το τι θα μπορούσε να κάνει; Το 360 σου επιτρέπει μόνο να ανοίξεις σχέδια και να κανεις μικρό διορθώσεις σε αυτά.

Όχι εγώ προσωπικά δεν μπορώ να δουλέψω σε λιγότερο απο 22"

 

Σαν ιδέα ειναι καλή και εγώ θα προτιμούσα το πενάκι απο το mouse αν κατάφεραν να το αντικαταστήσουν με κάποιο τροπο και έφτιαχναν το UI, ειναι πολλά τα shortcuts του keyboard. Μακάρι να δούμε μια υλοποίηση απο την Autodesk που θα τα κάνει όλα αυτά και ας ειναι στις 12,9" αρχικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...