Προς το περιεχόμενο

iPhone 6s και iPhone 6s Plus με 3D Touch και προηγμένη κάμερα 12MP


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 677
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εγώ που έχω το 6 γιατί δεν μου κολλάει με 14 ανοιχτά Tabs? Έχετε την εντύπωση ότι τα βίντεο σας θα πούνε κάτι, κλασσικοί χρήστες Android δεν έχουν αποδείξεις και ποστάρουν τα κλασσικά Shilling βίντεο, κρίμα που οι iOS χρήστες κρίνουν απο την εμπειρία τους και όχι από την παραπληροφόρηση άντε δεν πάτε σε κανένα Android Thread να αναλύσετε όλοι μαζί τις θεωρίες σας και τις ανακρίβειες σας; 

Για κακη σου τυχη, εκτος απο το βιντεο, υπαρχει κ αναλυση απο πολυ γνωστο site(μαλιστα προσκειμενο στην apple) κ αποδεικνυει πως αυτο που συμβαινει στο βιντεο δεν ειναι παραπληροφορηση οπως λες, αλλα παραπληροφορηση ειναι αυτα που γραφεις.

Εδω αν σου ξεφυγε η αναλυση:

 

http://arstechnica.com/apple/2014/10/the-ipad-air-2-a-host-of-hidden-upgrades-in-one-skinny-package/2/

 

In particular, we loaded a Facebook page in Safari, set the news feed sorting to "most recent," and began scrolling down. On older iPads, this doesn't take long to crash Safari browsing. In this Safari implementation, the site eternally scrolls without deleting any of the previously viewed content. It's a recipe for all-too-soon crashes.

Yet on the iPad Air 2, we could keep scrolling... and scrolling... and scrolling.

In another far-from-scientific Safari test, we loaded full sites on 15 tabs on both Air models, then waited a few minutes and flipped back through each tab to see how long it'd take for the iPad to either crash or reload a particular tabThe iPad Air 2 lasted 11 tabs before it had to call back to the server for a reload, while the original iPad Air needed a recall as early as its fifth.

 

Εδω κ απο αλλα site:

http://www.wired.co.uk/reviews/tablets/2014-10/ipad-air-2-review

Quote

One area more visibly improved is how quickly an app running in the background is forced to quit so that the iPad can move memory to a currently active app. You will have run into this bottleneck if you have ever been reading a webpage in Safari, then using a few other apps, returning later to Safari and seeing it reload your recently opened tabs. This is because the phone needed to divert memory away from Safari to operate your other apps, thus needs to reload the webpage in question back into memory. This is less likely to occur on the iPad Air 2 as the memory has been doubled.

 

http://www.fastcompany.com/3037335/ipad-air-2-ipad-mini-3-review

Quote

Doubling the RAM means that the iPad can keep more apps and browser tabs in memory without having to reload anything. That results in a speed boost which which is very apparent as you hop between apps and load new web pages. As an informal test, I tried loading FastCompany.com in multiple Safari tabs, stopping only when the browser ran out of RAM and had to reload pages from the Net as I switched tabs. On an iPad Air, I was only able to open five tabs before Safari choked. On the iPad Air 2, I was able to open a dozen of them before the browser felt less than snappy.

 

 

Καλη συνεχεια με την παραπληροφορηση σου κ στο να λες ψευτες σελιδες οπως Arstechnica και το Wired....

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ίδια τιμή έχει το galaxy s4-s5 με το Iphone 6S; ένα κινητό αξίας 250-400 ευρώ κάνουν παρά πολύ μια χαρά την δουλειά τους στις παραπάνω εφαρμογές. Γιατί λοιπόν εγώ να δώσω τόσα πολλά λεφτά για iPhone 6 και 6S που είναι τέρατα στις επίδοσης; Για να παίξω το Candy Crush;  Δεν τρελάθηκα ακόμα .

Ξέρεις να διαβάζεις; Έχεις δει τα παινχίδια που υπάρχουν για iOS; Μάλλον τα πλαστικά παιχνιδάκια της Samsung είναι για Candy όχι τα iPhone

Infinity Blade 1

Infinity Blade 2

Infinity Blade 3

VainGlory

Breakneck

Heroki

Defenders

Zen Garden

Asphalt 8: Airborne (Εδώ θα δείς μεγάλη διαφορά απο την Android έκδοση αφου λειτουργεί με το Metal API ωστε τα γραφικά να είναι κονσόλας)

Modern Combat 5: Blackout

Battle Supremacy

Carmageddon

Final Fantasy VII

Geometry Wars 3

Monument Valley

Implosion

Halo: Spartan Strike

Halo: Spartan Assault

Goat Simulator

Hearhsthone

Grand theft Auto: III

Grand theft Auto: Vice City

Grand theft Auto: San Andreas

The Room

The Room 2

Tengami

Lost Echo

The Journey Down

Kaptain Brawe

Oceanhorn

Machinarium

Limbo

Bastion

Battleheart Legacy

Leos fortune

Castle of Illusion Starring Mickey Mouse

 

Για κακη σου τυχη, εκτος απο το βιντεο, υπαρχει κ αναλυση απο πολυ γνωστο site(μαλιστα προσκειμενο στην apple) κ αποδεικνυει πως αυτο που συμβαινει στο βιντεο δεν ειναι παραπληροφορηση οπως λες, αλλα παραπληροφορηση ειναι αυτα που γραφεις.

Εδω αν σου ξεφυγε η αναλυση:

 

Εδω κ απο αλλα site:

 

Καλη συνεχεια με την παραπληροφορηση σου κ στο να λες ψευτες σελιδες οπως Arstechnica και το Wired....

 

Δεν έχω διαβάσει πότε αυτό το σαιτ και την εμπειρία θα την κρίνω μόνος μου, τι προσπαθείς ακριβώς να αποδείξεις, να μου πουλήσεις Android; Τζάμπα να μου το δώσεις δεν το παίρνω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχω διαβάσει πότε αυτό το σαιτ και την εμπειρία θα την κρίνω μόνος μου, τι προσπαθείς ακριβώς να αποδείξεις, να μου πουλήσεις Android; Τζάμπα να μου το δώσεις δεν το παίρνω.

Δεν εγραψα πουθενα την λεξη android, εσυ την εγραψες.

Απλα αναφερθηκα στο λαγκαρισμα/καθυστερηση του iphone/ipad που φαινεται στο βιντεο κ εχουν και αναλυση μεγαλα site για το πως μειωθηκε με τα 2gb ram του ipad air 2. 

Μονος σου αναφερθηκες στο android, ο λογος ειναι προφανης...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν εγραψα πουθενα την λεξη android, εσυ την εγραψες.

Απλα αναφερθηκα στο λαγκαρισμα/καθυστερηση του iphone που φαινεται στο βιντεο κ εχουν και αναλυση μεγαλα site για το πως μειωθηκε με τα 2gb ram του ipad air 2. 

Μονος σου αναφερθηκες στο android, ο λογος ειναι προφανης...

Μα έρχεσαι στο Thread και προσπαθείς εδώ και ώρα να αποδείξεις ότι και καλά τα iPad και τα iPhone κολλάνε, τον λόγο δεν καταλαβαίνω, τι προσπαθείς να κερδίσεις. Δεν κολλάνε στα παραπάνω παιχνίδια και κολλάνε στον Browser, ότινανε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα έρχεσαι στο Thread και προσπαθείς εδώ και ώρα να αποδείξεις ότι και καλά τα iPad και τα iPhone κολλάνε, τον λόγο δεν καταλαβαίνω, τι προσπαθείς να κερδίσεις. Δεν κολλάνε στα παραπάνω παιχνίδια και κολλάνε στον Browser, ότινανε.

Συνεχιζεις να βγαζεις ψευτες site οπως το Arstechnica και το Wired που αναλυουν τον λογο για το λαγκαρισμα/καθυστερηση οταν αλλαζεις tab στον browser...

Ο λογος ειναι προφανης....

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ιδια ανάλυση οθόνης, 16gb βασικη εκδοση και οπως ακούγεται μενει στο 1 giga ram... Τραγικό! Δυστυχώς Apple, αφου με δουλεύεις μες στα μουτρα μου, παλι η Samsung θα τα πάρει τα λεφτα μου. S6 edge κι ασε τους ifans να παθαίνουν κρισεις χαρας που τους αρμεγουν

φιλε μαλλον εχει γινει καποιο λαθος η ram ειναι στα 2gb. η αλλαγες οπως και να το κανουμε ειναι δυνατες το κινητο ειναι ιδιο μονο σε εμφανιση. η τιμη  σκοτωνει δυστυχως ομως σαν android user πρεπει να πω οτι η apple χθες με εντυπωσιασε. προφανως ο καθενας εχει την δικη του γνωμη βεβαια :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τέλεια συσκευή το 6S Plus αλλα πολύ ακριβή. Θα το προτιμουσα απο ενα S6 Edge Plus , λογο Software αλλά και πάλι δεν θα έδινα τόσα λεφτα για κανένα κινητό. Λογικά το 64άρι θα κοστίζει 1000 ευρώ , τραγικό ποσό.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνεχιζεις να βγαζεις ψευτες site οπως το Arstechnica και το Wired...

Ο λογος ειναι προφανης....

Έχοντας σχηματίσει την δική μου εμπειρία. Αλλα εσύ συνεχίζεις με τον "Προφανή" τον λόγο σου. Ο λογος είναι προφανης..  :-(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το page reload είναι πραγματικότητα στις 1 gb συσκευές με ios7 ιδιαίτερα στα iPad λιγότερο αισθητό στα iPhone ο haHa έχει δίκιο. Είναι ένας από τους λόγους που κράζω την apple αν και πελάτης της χρόνια. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δείς τι έχω μέσα στο iPhone παληκάρι μου και ποιά είναι η δουλειά μου και με τι ασχολούμαι θα κλαίς...και με μαύρο δάκρυ! Είμαι ηλεκτρολόγος μηχανικός με μεταπτυχιακό στα δίκτυα και ασχολούμε πάρα πολλά χρόνια με την τεχνολογία. Έχω στο ενεργητικό μου 50 sites όπου τα έχω φτιάξει και τα έχω συντηρήσει μόνος μου για μεγάλο χρονικό διάστημα ειδικά στα φοιτητικά μου χρόνια και το iphone μου απλά είναι εργαλείο δουλειάς, πραγματικής δουλειάς, το οποίο εμπιστέυομαι για τα πάντα!!!!

 

Μαθητής του 19.00, φαντάζομαι γραμματική 20αρισες-  true story.

Αλλά και true story να είναι ... το τι έχεις κάνει στα φοιτητικά σου χρόνια και το τι έχεις φτιάξει ποσός μας ενδιαφέρει...ούτε είναι χώρος να τις βγάλουμε να τις μετρήσουμε. Αν εσύ συντηρείς 50 site από το iPhone με τις 4.7 inches μόνο ως κακό επαγγελματία μπορώ να σε χαρακτηρίσω. Είστε για λύπηση με τέτοια επιχειρήματα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν βρίσκω το λόγο που οι android fans συνεχίζουν να γράφουν αλήθειες και απλά συναντάνε τοίχο. Android fans, μην τους δίνετε αξία και χρόνο. Αυτό θέλουν.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν βρίσκω το λόγο που οι android fans συνεχίζουν να γράφουν αλήθειες και απλά συναντάνε τοίχο. Android fans, μην τους δίνετε αξία και χρόνο. Αυτό θέλουν.

Αλήθειες

Χαχα πολύ καλό μου έφτιαξες την μέρα άντε πάρε και τους φίλους σου τους Shiller και πάτε σε κανένα Andorid Thread να Τρολάρετε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...